Noderīgi padomi

Kā likt laminātu?

Plaša lamināta izvēle
07 10 2022
virietis ieklaj laminata gridu istaba

Lamināta grīdas segums ir viens no populārākajiem mūsdienu grīdas seguma risinājumiem. Viens no iemesliem ir tas, ka lamināta grīdas seguma ieklāšana neaizņem daudz laika un ir salīdzinoši viegls mājas uzlabošanas darbs. Lielākoties to var izdarīt ar savām rokām, bez profesionāļa palīdzības, kas palīdz samazināt uzstādīšanas izmaksas. Tātad, kā likt laminātu? Šajā iepirkumu ceļvedī mēs mēģināsim aprakstīt šo procesu vienkāršās darbībās.

iekstelpu laminata gridas segums

Lamināta ieklāšanas veidi

Lamināta grīdas var ieklāt vairākos dažādos veidos. Lamināta grīdas segumu var ieklāt gan vertikāli, gan horizontāli. Tas ir pilnībā atkarīgs no Jums – tikai paturiet prātā, ka dažādi virzieni un formas var piešķirt telpai atšķirīgu perspektīvu un telpas iespaidu. Tāpēc vispirms par to vajadzētu padomāt. Parasti laminātu ieteicams likt gaismas avota virzienā, jo tādā veidā lamināta paneļus savienojošās līnijas kļūst mazāk pamanāmas. Laminātu iespējams ieklāt arī eglītē, taču tā jau ir sarežģītāka ieklāšanas metode, kurai var būt nepieciešama profesionāļa palīdzība.

Kā likt laminātu: nepieciešamie instrumenti

Pirms sākt lamināta ieklāšanu, pirmkārt, jāparūpējas par visiem nepieciešamajiem  instrumentiem, lai vēlāk nebūtu jātraucē darbs un jātērē laiks to meklēšanai veikalos. Lūk, sekmīgai lamināta uzstādīšanai nepieciešamie mehāniskie instrumenti un materiāli: speciāla pamatne (bieži vien no PE folijas), dībeļi, zāģis, āmurs, zīmulis, lineāls, putekļu maska. Protams, neaizmirstiet arī pašus lamināta paneļus!

laminata ieklasanas instrumenti


Kā pareizi ieklāt laminātu: svarīgākie soļi

Vissvarīgākais, kas jāņem vērā, ir tas, ka katra ražotāja lamināta paneļi var nedaudz atšķirties pēc savienojuma veida un ieklāšanas metodes. Tāpēc vienmēr ir ieteicams vispirms ievērot ražotāja norādījumus lamināta grīdas seguma ieklāšanai. Tomēr pat šīm vienkāršajām ieklāšanas darbībām, ko esam sagatavojuši, vajadzētu palīdzēt Jums izprast šī darba būtību un sarežģītību un izlemt, vai ir vērts to veikt pašam.

  1. Notīriet grīdu. Lamināta ieklāšanu nevar uzsākt, kamēr nav notīrīta esošā grīdas virsma. Pirms darbu veikšanas no tās jānotīra putekļi, nogulsnes un citi piemaisījumi. Pretējā gadījumā lamināta grīdas segums, kas uzklāts uz nesagatavotas virsmas, vēlāk var būt nelīdzens vai deformēts. Ja laminātu klājat uz betona, tīrot šādu virsmu, valkājiet sejas masku, kas tīrīšanas laikā pasargās no dažādām gaisā esošām daļiņām, kas ir kaitīgas elpceļiem.

grdas tirisana pirms laminata ieklasanas


  1. Izlabojiet pamatni. Pēc grīdas tīrīšanas uz tās virsmas jāuzliek īpašs materiāls grīdas laminēšanai. Uz šādas pamatnes ieklātām lamināta grīdām ir vairākas priekšrocības: tās labāk izolē skaņu, mitrumu, palīdz aizsargāt laminātu no temperatūras izmaiņām.

virietis ieklaj laminata gridu

  1. Sagatavojiet lamināta paneļus. Visus lamināta dēļus aiznesiet uz telpu, kur plānojat tos likt, un novietojiet tajā virzienā, kurā tos liksiet. Paneļus ieteicams turēt telpās vismaz 48 stundas pirms ieklāšanas. Tādā veidā tie "pieradīs" pie istabas temperatūras, kas vēlāk var palīdzēt izvairīties no dažiem pārsteigumiem (paturiet prātā, ka koksne var izplesties un sarauties atkarībā no apkārtējās vides temperatūras).

laminats gatavs ieklasanai


  1. Izmēriet grīdu. Lai varētu plānot turpmāko lamināta paneļu izvietojumu, nepieciešamo daudzumu, vispirms ir nepieciešams izmērīt grīdas garumu un laukumu. Veicot mērījumus, atstājiet 10 mm atstarpi no sienas. Šī sprauga vēlāk nodrošinās, ka lamināta grīda netiks bojāta, jo tā saraujas un izplešas temperatūras izmaiņu ietekmē.
  2. Uzlieciet pirmo lamināta paneļu rindu. Sāciet no viena garās sienas stūra. Noteikti saglabājiet 10 mm atstarpi starp sienu un paneli - dībeļi palīdzēs. Pēc tam nolieciet tam blakus vēl vienu paneli un atkārtojiet šo procesu, līdz esat izklājis visu pirmo rindu gar sienu. Rindas pēdējais panelis būs precīzi jāizmēra un jāsagriež ar zāģi.

pirma laminata gridas rinda, kas izklata istaba

  1. Izklājiet otro rindu. Vispirms izklājiet otrās rindas paneļus visā telpas garumā pirmajā rindā. Tikai pēc tam savienojiet jau izlikto otro un pirmo rindu, nospiežot uz plāksnēm. Plākšņu savienošanas metode var atšķirties no ražotāja, tāpēc skatiet norādījumus, kā to izdarīt. Paneļu malās bieži tiek izveidoti savienojumi, kas nospiežot paneļus bloķē. Dažreiz var būt nepieciešams izmantot āmuru, lai paneļi būtu pareizi savienoti.
  2. Savienojiet visas atlikušās rindas. Turpmākā lamināta ieklāšanas procedūra ir tāda pati kā pirmajā un otrajā rindā. Pēc visas telpas pārklāšanas ar laminātu atliek tikai noņemt dībeļus un spraugas starp lamināta paneļiem un paslēpt atstarpi gar sienu zem grīdlīstes.

virietis ieklaj laminata gridu

Lamināta ieklāšana: piemērotas grīdas virsmas

Cilvēkiem bieži rodas jautājums, kuras grīdas virsmas ir piemērotas lamināta ieklāšanai. Vai ir iespējams likt laminātu uz vecas grīdas? Tas ir labs jautājums, jo noteikti ir virsmas, no kurām vajadzētu izvairīties, klājot laminātu. Tātad, kuras ir piemērotas laminēšanai un kuras ne?

Lamināta ieklāšana uz betona. Betona pārklājums ir visizplatītākais, uzstādot jaunas konstrukcijas korpusus, un tas ir lieliski piemērots laminēšanai. Ir svarīgi pārliecināties, ka pēc betona grīdas liešanas jau ir pagājuās vismaz 90 dienas, grīda ir pilnīgi sastingusi un gluda. Starpslāni pirms lamināta ieteicams segt ar speciālu materiālu, kas izolē mitrumu.

Lamināta ieklāšana uz koka grīdas. Arī koka grīdas ir piemērotas lamināta ieklāšanai. Bet ir ļoti svarīgi pārliecināties, ka koka grīda nav pārāk nolietota vai nelīdzena. Šis visticamāk, būs iespējams, ja grīdas segums ir ļoti vecs, datēts ar vairākiem gadu desmitiem.

virietis klaj jaunu gridu uz puletas koka gridas

Iespējama lamināta ieklāšana uz apsildāmās grīdas, taču ir jānodrošina, lai temperatūra uz grīdas virsmas nepārsniegtu 27 °C. Pirms lamināta ieklāšanas ir nepieciešams izslēgt grīdas apkuri un ieslēgt to ne agrāk kā pēc 24 stundām pēc ieklāšanas darbu pabeigšanas. Jāizvairās no pēkšņām temperatūras lēcieniem, to pakāpeniski paaugstinot un pazeminot.

virietis ieklaj laminata gridu uz apsildamas gridas

Lamināta klāšana uz nelīdzenām grīdām nav ieteicama. Šādas virsmas ir pēc iespējas jāizlīdzina. Grīdas izlīdzināšanas metodes var būt ļoti dažādas un atkarīgas no grīdas veida un nelīdzenumiem.

Lamināta klāšana uz vecā lamināta nav piemērota. Pirms jaunā lamināta ieklāšanas vēlams pilnībā noņemt veco laminātu. Tas ir nepieciešams, lai nodrošinātu kvalitatīvu lamināta ieklāšanu.


Lamināta ieklāšana: cena

Ja izlemsiet savā mājoklī laminātu ieklāt pats, iespējams, izlemsiet pats veikt arī citus remontdarbus, tas noteikti ievērojami samazinās remontdarbu izmaksas, jo būs jāmaksā tikai par materiāliem, nevis veiktajiem darbiem. Protams, var gadīties, ka šis darbs izrādīsies pārāk grūts. Tad būs jāizmanto profesionāla palīdzība un lamināta ieklāšana izmaksās dārgāk.

Lamināta ieklāšana ir viens no vienkāršākajiem remontdarbiem. Cik sarežģītāka un rūpīgāka ir jaunu flīžu ieklāšana! Vairāk par flīžu ieklāšanu aicinām uzzināt nākamajā ceļvedī – tur atradīsiet noderīgus padomus!

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
2 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?