Noderīgi padomi

Kādu dvieļu žāvētāju izvēlēties?

18 08 2020
metala dveilu zavetajs pret rozā vannas sienu, uz kura zave baltos dvielus

Dvieļu žāvētājs ir diezgan izplatīts aprīkojums vannas istabai. Atkarībā no tā veida, jaudas un lieluma tas var ne tikai izžāvēt dvieļus, bet arī sildīt telpu. Labi apsildāmā un labi vēdināmā telpā neuzkrājas mitrums un pelējums, ziemā nav auksti iznākt no dušas. Bet kurš dvieļu žāvētājs ir labāks? Kādi ir to veidi un kā to izvēlēties, lai dvieļu žāvētāju funkcijas patiešām veiktu 100 procentus? Šajā rakstā mēs atbildam uz šiem un citiem bieži uzdotajiem jautājumiem.

Kas ir dvieļu žāvētājs? 

Klasiskā un, iespējams, vislabāk pazīstamā ar savu izskatu ir “čūska” vai citādi zināma kā zigzaga vai S formas dvieļu žāvētājs. Šāds žāvētājs ļoti ilgu laiku tiek uzstādīts vannas istabās. Bet tagad tirgū tie ir pieejami ļoti daudz dažādās formās, izmēros un krāsās.

Atkarībā no siltuma avota, dvieļu žāvētājus iedala trīs veidos:

  • Karstā ūdens dvieļu žāvētājs (to silda karsts ūdens no mājas apkures sistēmas);


  • Kombinētais dvieļu žāvētājs (to var sildīt gan ar elektrību, gan ar karstu ūdeni);Parasti vecāka gadagājuma dzīvokļos karstā ūdens cirkulācijas atbalstam tiek uzstādīti karstā ūdens cauruļvadi. Tieši tāpēc vannas istabā ir iespēja uzstādīt dvieļu žāvētāju, kas tiek uzkarsēts ar karstu ūdeni. Jaunākajos dzīvokļos atsevišķa karstā ūdens cirkulācijas līnija parasti tiek uzstādīta tikai karstā ūdens padevei. Šī iemesla dēļ nav iespējams uzstādīt vienkāršus karstā ūdens dvieļu žāvētājus.

Izvēloties dvieļu žāvētāju, Jums jāpievērš uzmanība arī tam, kādai apkures sistēmai tas ir piemērots. Ir divu veidu apkures sistēmas - atvērta un slēgta. Dvieļu žāvētājs ar atvērtu sistēmu silda visu gadu. Ūdens žāvētājā pastāvīgi tiek papildināts, tiklīdz lietojat karstu ūdeni. Slēgtā apkures sistēmā karstu ūdeni parasti sagatavo ūdens sildītājos. Žāvētāji ar slēgtu apkures sistēmu karsē tikai aukstajā sezonā, kad apkure ir ieslēgta. Apkures sezonas beigās - dvieļu žāvētājs būs auksts, ja vien Jūs neuzstādīsiet īpašu sildītāju.

Īsāk sakot, ja Jūs dzīvojat vecā dzīvoklī ar centrālapkures sistēmu - Jūsu galvenā izvēle ir S formas žāvētājs. Ja Jūs dzīvojat jaunākā dzīvoklī ar slēgtu apkures sistēmu, varat izvēlēties jebkura veida dvieļu žāvētāju.

metāla spole vannas istabā

Kā darbojas karstā ūdens dvieļu žāvētājs?

Karstā ūdens dvieļu žāvētāja darbība ir īpaši vienkārša. Katru reizi, ieslēdzot karsto ūdeni vannas istabā, žāvētājā ieplūst jauns karstais ūdens, padarot to siltu vai pat karstu. Apkures sezonas beigās žāvētājs arī pārtrauc sildīšanu.

Kā darbojas kombinētais dvieļu žāvētājs?

Kombinētie žāvētāji ir īpaši populāri to divējādajā darbības režīma dēļ. Aukstā laikā žāvētājs uzkarst no centrālās apkures sistēmas, savukārt vasarā pēc īpašas pieslēgšanas - no elektrības. Iegādājoties kombinēto žāvētāju, Jūs varēsiet izbaudīt autonomiju un vienkārši to atvienot, kad vien nepieciešams. Tiesa, tieši šāda veida žāvētāji ir dārgāki nekā elektriskie vai karstā ūdens.

kombinētas spoles vannas istabā ikdienas lietošanai

Kā darbojas elektriskais dvieļu žāvētājs?

Speciālie sildelementi silda eļļu žāvētāja iekšpusē un tādējādi uztur nepieciešamo temperatūru. Dvieļu žāvētāju savienojums ar elektrības kontaktligzdu var būt ārējs vai iekšējs. Izvēloties žāvētāju ar ārēju savienojumu, Jūs varat to piestiprināt pie sienas un ar vadu pievienot elektrības kontaktligzdai. Iekšējais  žāvētājs jau būtu jāsavieno pirms darba pabeigšanas vannas istabā, jo vadi ir paslēpti zem apmetuma. Ja izvēlaties elektrisko žāvētāju, pārliecinieties, vai tam ir īpašs kontrolieris. Dažiem žāvētājiem ir tikai ieslēgšanas / izslēgšanas poga, vai arī tiem parasti jābūt atvienotiem, savukārt dārgākiem dvieļu žāvētājiem jau var kontrolēt temperatūru.

vannas istabā uz spoles rībina zaļš dvielis

3 biežāk uzdotie jautājumi un atbildes:

Kuru dvieļu žāvētāju izvēlēties?

Diezgan bieži, izvēloties dvieļu žāvētāju, netiek ņemts vērā korpusa tips, apkures metode un jau uzstādītās sistēmas. Ja Jūs neinteresē nekas vairāk, izvēlieties žāvētāju ar pārāk mazu vai vienkārši pārāk lielu jaudu. Vispirms Jums jāizlemj, vai žāvētājs veiks tikai dvieļu žāvēšanas funkciju, vai arī tas sildīs telpu. Speciālisti iesaka ievērot šādu aprēķinu: 1 kv. m. istaba - 100 W ierīce. Tā ir taisnība, ka šeit nav nepieciešams akli sekot aprēķinam. Ja vannas istabā ir apsildāmās grīdas, pietiks arī ar daudz vājāku žāvētāj -  ja tas paredzēts tikai dvieļu žāvēšanai - 40 W / kv. m.

Ir arī svarīgi izvēlēties dvieļu žāvētāju, kas piemērots Jūsu mājas apkures sistēmai. Dažus žāvētājus var savienot gan ar atvērtu karstā ūdens cirkulācijas sistēmu, gan ar slēgtu centrālās apkures sistēmu, vai arī to var sildīt elektriski. Tikmēr dažus žāvētājus nevar pieslēgt atvērtai karstā ūdens cirkulācijas sistēmai (daudzdzīvokļu ēkās), tāpēc tos var izmantot tikai, ja tiem ir elektriskais sildīšanas elements vai slēgtā sistēma (privātmājā).

Kuru elektrisko dvieļu žāvētāju pirkt?

Izvēloties elektrisko žāvētāju, pārliecinieties, vai tam ir sildīšanas pozīcija. Ja vēlaties tikai elektriski uzsildītu žāvētāju, varat izvēlēties vienkāršāku variantu - dvieļu žāvētāju ar ieslēgšanas / izslēgšanas pogu. Ja vēlaties regulēt temperatūru, izvēlieties žāvētāju ar vairākām sildīšanas pozīcijām. Pārbaudiet arī sildītāja elektriskās drošības klasi. No šīs klases ir atkarīgs, vai dvieļu žāvētāju var uzstādīt īpaši mitrās telpās un kāds ir attālums, kas jāuztur no dušas, vannas vai izlietnes malas.

Vai elektriskie dvieļu žāvētāji patērē daudz elektrības?

Pretēji daudzu cilvēku uzskatiem, elektriskie dvieļu žāvētāji nepatērē daudz elektrības.

Kas ir dvieļu žāvētāja savienojums?

Dvieļu žāvētāja savienojuma metodes atšķiras atkarībā no veida, kuru plānojat uzstādīt. Elektriskos žāvētājus, iespējams, ir visvienkāršāk uzstādīt.

Kā uzstādīt elektrisko dvieļu žāvētāju: 

  1. Iezīmējiet punktus uz sienas ar marķieri kronšteinu nostiprināšanai;
  2. Urbjiet atbilstoša diametra 4 cm dziļus caurumus.
  3. Ievietojiet plastmasas tapas caurumos.
  4. Pievienojiet dvieļu žāvētāja turētājus pie sienas.
  5. Pievienojiet dvieļu žāvētāju apkures sistēmai, izmantojot savienojumus.
  6. Nostipriniet dvieļu žāvētāju pie stiprinājumiem ar skrūvēm.

Lai arī elektrisko dvieļu žāvētāju ir diezgan viegli savienot, kombinētā žāvētāja savienošanai joprojām būs vajadzīgas īpašas zināšanas. Lai nodrošinātu, ka viss tiek izdarīts nevainojami, mēs iesakām instalāciju uzticēt profesionāļiem. Paturiet prātā, ka tiem, kas dzīvo daudzdzīvokļu ēkās, būs jāinformē daudzdzīvokļu ēkas pārzinis, lai salabotu siltumtīkla tīklos savienotās sistēmas.

Kopumā ir 3 galvenās lietas, kas palīdzēs Jums izvēlēties, kuru dvieļu žāvētāju iegādāties. Vispirms precīzi noskaidrojiet, kāda veida žāvētāji ir piemēroti Jūsu mājas apkures sistēmai. Otrkārt, ja varat izvēlēties, izlemiet, kādu veidu - elektrisko, karstā ūdens vai kombinētās apkures dvieļu žāvētāju vēlaties iegādāties. Pēdējais solis ir izvēlēties žāvētāja dizainu.

Pircējiem patika šis ieraksts

4.3/5
15 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?