Noderīgi padomi

Kādu eholoti izvēlēties?

26 05 2021
izmanto eholoti makskeresanai uz laivas

Esat sācis fantazēt par savu pirmo lielo rudens lomu? Pietiek fantazēt - laiks ķerties pie darba! Lai cerētais loms neaizpeld tieši gar Jūsu degunu, ir vērts ieskatīties daudzveidīgajā eholotu piedāvājumā. 

Eholote, ko citviet mēdz dēvēt arī par hidrolokatoru, ir katra makšķernieka sapnis. Šī skaņu navigācijas ierīce ir profesionāls palīgrīks tiem makšķerēšanas entuziastiem, kuri vēlas atrast labākās makšķerēšanas vietas vai pat uzstādīt savu nomakšķerēto zivju rekordu. Šajā rakstā noskaidrosim to, kādu eholoti būtu vislabāk iegādāties tieši Jūsu vajadzībām.

Eholotes jeb hidrolokatori atbalsta GPS vai Wi-Fi savienojumu, kas datus nosūta uz viedtālruni, datoru vai pašā ierīcē integrēto LCD ekrānu. Tādējādi ar to palīdzību ir iespējams novērot zemūdens objektus, izpētīt ūdenstilpes dibenu, atklāt makšķerēšanas vietas. Mūsdienu eholots ir piemērots visu veidu makšķerēšanai - no krasta, no laivas un pat zemledus makšķerēšanai. Tātad šī ierīce ir lieliski piemērota gan profesionāļiem, gan amatieriem. Eho signālus var izmantot pat ekstremālos makšķerēšanas apstākļos.

Eholote skenē ūdeni, nosūtot ultraskaņas viļņus. Tā tiek atklāti ūdenī esošie objekti, ieskaitot zivis. Eholote spēj izmērīt dziļumu un cietību, atklāt apkārtējos priekšmetus. Ierīces signāls pārvietojas konusa formā, kas ļauj tai paplašināties arvien vairāk. Tāpēc, novērtējot ierīces rādījumus, jāpievērš uzmanība pašreizējam dziļumam, jo ​​atklātās zivis vai augi atrodas noteiktā rādiusā, kas nozīmē, ka tie ne vienmēr atrodas tieši zem ierīces.

Lietojot eholoti makšķerēšanai, vispirms ir jāizpēta ūdenstilpne kopumā, tāpēc ir vērts sākt ar dziļu, citiem vārdiem sakot, platleņķa izpēti. Tas ļaus Jums vislabāk saprast, kur Jūs makšķerējat, atrast vietas, kur vispār ir zivis, un pēc tam noteikt to precīzu atrašanās vietu.

Protams, cik jautri ir makšķerēt, ja zivs atrodas tieši zem makšķeres. Tomēr, makšķerējot nezināmā ūdenstilpnē un izpētot tās apkārtni, Jūs uzzināsiet, vai tur vispār ir zivis, un Jūs novērtēsiet, vai ūdenī ir veģetācija, kas varētu sabojāt Jūsu zvejas rīkus - krituši koku zari, lielas zāles, akmeņi un tamlīdzīgi. Tādēļ, ja esat skeptiski noskaņots pret eholoti, jo makšķerēšana ir laimes jautājums, ir vērts iegādāties šādu ierīci, lai nesabojātu aprīkojumu.

sonara izmantosana makskeresana

Kas jāzina pirms eholotes iegādes?

Īstās un Jūsu makšķerēšanas mērķu sasniegšanai piemērotākās eholotes izvēle nudien nav vienkāršākā izvēle, tāpēc, pirms ķeraties pie labāko eholotu apskates, jāizsver vairāki nozīmīgi faktori. 

Tā kā eholotes iegāde visbiežāk nozīmē sava maciņa patukšošanu, ir diezgan svarīgi apzināties, kāda ir Jūsu, kā makšķernieka, vīzija. Veltiet nedaudz laika, lai atbildētu uz sekojošajiem jautājumiem:

 • Kādas ir Jūsu budžeta iespējas?
 • Kuras no eholotes funkcijām, Jūsuprāt, ir visbūtiskākās?
 • Vai Jūs parasti makšķerējat no krasta vai, atrodoties uz laivas?
 • Kādās ūdenstilpnēs Jūs makšķerējat visbiežāk?

Atbildot uz augstāk minētajiem jautājumiem, Jūs palīdzēsiet sev maksimāli pietuvoties pareizās izvēles veikšanai. 

Labākā izvēle iesācējiem

Makšķerniekam, kas savas makšķerēšanas gaitas uzsācis salīdzinoši nesen, vai arī izvēlas šo arodu piekopt neregulāri, pilnīgi pietiks ar vienu no tā dēvētajām bāzes ierīcēm. ''Garmin Striker Plus 4'' ir ideāli piemērots makšķerniekiem-iesācējiem un ir aprīkots ar visām iesācējam nepieciešamajām funkcijām. Šī viedā ierīce ietilpst zemākajā budžeta kategorijā.

Konkrētā eholote izceļas ar savu vienkāršību. Tās funkciju apgūšana un pielietošana reālajā dzīvē neprasīs daudz laika - ielieciet to savā ceļa somā un neuztraucieties par liekiem apgrūtinājumiem makšķerēšanas procesa laikā. Ierīces izturīgā konstrukcija būs spējīga izturēt pat bargas zvejas apstākļus un lieliski kalpos Jūsu makšķerēšanas vajadzību nodrošināšanai vairākus gadus pēc kārtas.

''Striker Plus 4'' hidrolokatora komplektācijā ir iekļauts arī augstas klases sonārs, kas nodrošinās makšķernieku ar pietiekami skaidru zivju, kā arī ūdenstilpnes gultnes reljefa attēlojumu.

Lai gan kokrētais hirdrolokators ir aprīkots ar salīdzinoši nelielu 4.3 collu ekrānu, tas neliedz tā lietotājam saņemt pietiekoši detalizētu objektu atdalīšanu ierīces ekrānā. Jāpiemin, ka pašas eholotes ekrāns ir pietiekami kvalitatīvs, lai tā nolasīšana būtu maksimāli ērta un skaidra arī īpaši spilgtas saules periodos. 

Vērtīgākās viedierīces funkcijas:

 • ''CHIRP ClearVu'' dubultās gaismas izstarotājs skaidru attēlu ieguvei;
 • GPS uztvērējs labāko zivju gūšanas vietu atzīmēšanai;
 • Barimetriskās kartēšanas programmatūra personalizētu maršrutu izveidei.

Kādēļ ir vērts dot priekšroku tieši šai eholotei? Konkrētais rīks ir labs palīgs makšķerēšanai gan no krasta, gan, atrodoties zvejas laivā. Tas ir vienkāršs, bet pietiekami efektīvs rīks, lai palielinātu savu noķerto zivju daudzumu un veiktu citas elementāras darbības, lai maksimāli palielinātu savu iespēju tikt pie lielā loma. Lieliska iesācēju līmeņa ierīce par diezgan pievilcīgu cenu! Iegādājoties šo ierīci, Jums noteikti nav, ko zaudēt!

Efektīvākā eholote makšerniekiem ar pieredzi

Tiem entuziastiem, kas ar makšķerēšanu nodarbojas jau ilgāku laiku, hidrolokatora izvēlē noteikti jāpievērš papildu uzmanība viedierīcē iekļauto funkciju klāstam. Jo daudzveidīgāks būs šis klāsts, jo lielākas būs Jūsu iespējas tikt pie kārotā loma. 

Viena no ierīcēm, kuru patiesi būtu vērts apskatīt tuvāk, ir eholote ar nosaukumu ''Sounder Raymarine Sonar 5 PRO''. Lai gan cenas ziņā šī palīgierīce pārsniedz 500 eiro slieksni, tajā iekļautās funkcijas šo augsto cenu pilnībā atspēko.

Runājot par konkrēto ''Raymarine'' produktu, jāteic, ka pati galvenā zvejas palīgrīka funkcija šajā gadījumā ir nekas cits kā viedā ''Downscan'' jeb ''Downview'' (sānu skata) funkcija. Šī ir viena no jaunākajām tehnoloģijām eholotu pasaulē, kuru jau paspējuši iecienīt un novērtēt vairāki makšķerēšanas speciāliti. Ko nozīmē šis mūsdienīgais papildinājums? 

Sānu skata funkcija nodrošina makšķernieku ar dažāda stipruma vēdekļveida stariem, kas, apstarojot zem laivas esošo ūdenstilpnes gultni, iegūst vērtīgu un precīzi informāciju par notiekošo zem laivas. Neviena zivs netiks Jums garām nepamanīta!

Vērtīgākās viedierīces funkcijas:

 • ''Downscan'' jeb ''Downview'' tehnoloģija ideālai redzamībai zem laivas dibena;
 • GPS uztvērējs vietu un maršrutu atzīmešanai kartē;
 • Duālo kanālu opcija perfektai gultnes reljefa un zvejas lomu atrašanās vietu noteikšanai;
 • 2D jeb divdimensiju modeļa attēla grafika.

Kādēļ ir vērts aizdomāties par šī eholota iegādi? Konkrētais hidrolokators lieliski noderēs gan profesionāļiem, gan tādiem makšķerēšanas entuziastiem, kas vēlas izbaudīt jaunāko makšķerēšanas viedierīču iedarbību uz savas ādas. Nevainojama attēla kvalitāte, objekta cietības noteikšana (cietas virsmas un objekti ekrānā uzrādīsies spilgtāk), precīzā ''Downscan'' tehnoloģija -tās ir lietas, kas šo ierīci pavisam noteikti ieceļ makšķernieka labākā drauga statusā.

Lietuviešu uzņēmums “Deeper” ražo pārnēsājamu sonāru, kas piemērots gan amatieriem, gan profesionāliem makšķerniekiem. Ražotājs piedāvā četru dažādu hidrolokatoru izvēli:

- Deeper Fishfinder Start iesācējiem makšķerniekiem vai vaļaspriekam. Šis hidrolokators darbojas 50 metru dziļumā, un informācija tiek nosūtīta uz Jūsu ierīci, izmantojot Wi-Fi. Sonārs sver tikai 60 gramus, tāpēc, lietojot ierīci, Jums nav jāuztraucas par līnijas pārrāvumu. Katrs skenējums tiek automātiski saglabāts, lai vēlāk varētu apskatīt rezultātus.

- Pieredzējušiem makšķerniekiem vai profesionāļiem ieteicams izvēlēties modeļus Deeper Smart Sonar PRO vai PRO + ar divu staru skenēšanas leņķiem. Šis hidrolokators ir piemērots zemledus makšķerēšanai, krasta makšķerēšanai, laivošanai vai jebkurai citai vietai. Iespējamais attālums starp ierīci un mobilo ierīci ir līdz 100 metriem, un dziļums ir 80 metri. Ar šo hidrolokatoru varēsiet apskatīt neierobežotu datu vēsturi, iestatīt dziļumu, temperatūru, zivju un grunts parametrus, ir zemledus makšķerēšanas režīms, reāllaika darbība.

Deeper Smart Sonar Pro+ eholote

- Deeper Smart Sonar CHIRP + atbildīs prasīgāko makšķernieku vajadzībām - CHIRP tehnoloģijai raksturīga ārkārtas kvalitātes izšķirtspēja. Trīsstaru skenēšanas frekvences nodrošinās nevainojamu precizitāti. Ierīcei ir integrēts GPS un Wi-Fi savienojums.

Deeper Smart Sonar CHIRP+ eholote

Ja makšķerējat no laivas, ir vērts pievērst uzmanību “Garmin” eholotēm. Striker sērijas eholotes sniegs neierobežotas iespējas - izveidojiet kartes, atzīmējiet ceļojuma punktus, izpētiet ūdenstilpes dibenu, apkārtējo veģetāciju un ļoti precīzi atklājiet zivis.

Galvenās atšķirības starp “Garmin” eholotēm ir darbības frekvences, kurās tiek pētīta ūdenstilpne - tradicionāls Garmin CHIRP izstarotājs, kas skenē zivju stāvokli un dziļumu un parāda to ekrānā. CHIRP skats ļauj Jums redzēt dažādus detalizācijas līmeņus dažādās frekvencēs. CHIRP ClearVü ™ - parasti tiek izmantots, lai uzraudzītu struktūras zem ūdens. Šī frekvence rada visaugstāko spilgtumu. CHIRP SideVü ™ - skats no sāniem. Šis režīms ļauj Jums redzēt attēlu no sāniem.

eholotes Garmin

Garmin Striker Vivid 9sv eholote ir aprīkota ar tradicionālu Garmin CHIRP un ClearVü un SideVü aprīkojumu. Ir uzstādīts kartēšanas aprīkojums, kas ļauj izveidot līdz 8000 kv. km teritorijas kartes. Ierīce darbojas ar Wi-Fi savienojumu, kas ļauj to savienot pārī ar lietotni un iegūt visu nepieciešamo informāciju.

Garmin Striker Vivid 4cv eholote ir aprīkota ar Garmin CHIRP un CHIRP ClearVü ™ . Pat spilgtā saules gaismā 4 collu ekrānā perfekti redzēsiet visu informāciju.

Eholote īstiem makšķerēšanas fanātiķiem

Pašiem kvēlākajiem makšķerēšanas entuziastiem, kas makšķerēšanas procesu var raksturot kā vienu no sava dzīvesveida vissvarīgākajām daļām, noteikti būs nepieciešams kas īpašs. 

Iepazīstieties ar ''Garmin Striker Plus 7SV'' makšķerēšanas viedierīci. Šo zvejas rīku apbrīno daudzi makšķerēšanas profesionāļi un tam, protams, ir savi iemesli. ''Striker Plus 7SV'' ir patiesi unikāla ierīce, kas, balstoties uz tajā iekļauto funkciju daudzveidību, ierindojas augstākajā budžeta kategorijā.

Makšķerēšana ar šo viedierīci sniedz tā īpašniekam patiesi neaizmirstamu makšķerēšanas pieredzi. Viedierīces plašais un spilgtais 7 collu ekrāns sniedz tās īpašniekam īpaši izcilu vizuālo materiālu, kas nodrošinās pēc iespējams efektīvāku, kā arī rezultatīvāku makšķerēšanas procesu. 

Eholota nodrošināto vizuālo aspektu lieliski papildina arī ierīcei pievienotie ''CHIRP ClearVu'' un ''CHIRP SideVu'' izstarotāji, kas dotā attēla kvalitāti pastiprinās vēl vairāk, proti, līdz Jums nonākušais lomu, kā arī ūdenstilpnes reljefu un citu tā īpatnību attēlojums, būs skaidrs un maksimāli pietuvināts reālajai dzīvei. Fantastiski, vai ne tā?

''Garmin Striker Plus 7SV'' saviem lietotājiem piedāvā arī apgabalu karšu veidošanas iespēju. Tas nozīmē, ka Jūs varēsiet ne tikai precīzi atzīmēt savu iecienītāko un lomiem bagātāko makšķerēšanas lokāciju, bet arī veidot detalizētus un līdz mazākajai ūdenstilpnes niansītei izstrādātus maršrutus veselu 8000 kvadrātkilometru platībā. Konkrētā kartēšanas programmatūra atļaus tās izmantotājam ielūkoties un monitorēt arī savas laivas pārvietošanās ātrumu. 

Vērtīgākās viedierīces funkcijas:

 • Barimetriskās kartēšanas programmatūra atrašanās vietnes gultnes īpašību izpētei;
 • ''ActiveCaptain'' sīkrīks eholota apkopoto datu koplietošanai;
 • ''CHIRP ClearVu'' un ''CHIRP SideVu'' sonāri izcilai attēla kvalitātei;
 • GPS uztvērējs labāko zvejas punktu atzīmēšanai kartē;
 • Wi-Fi savienojums eholota savienojamībai ar Jūsu mobilo ierīci.

Šī viedierīce ir viss, kas vajadzīgs aktīvam, prasmīgam un prasīgam makšķerēšanas profesionālim. Tā būs ideāli piemērota tiem makšķerēšanas entuziastiem, kas uz ūdeņiem pavada salīdzinoši daudz laika un cenšas iepazīt un apgūt pēc iespējas plašākas makšķerēšanas teritorijas. 

Iegādājoties šo palīgrīku, Jūs savu līdzšinējo ūdenstilpņu atklāšanas pieredzi padarīsiet simtkārt aizraujošāku! Ja cena Jūsu gala lēmuma izvēlē nav noteicošais faktors, šis rīks būs patiesi izcils papildinājums Jūsu makšķerēšanas piederumu arsenālam.

virietis zvejo uz gumijas laivas un izmanto eholoti

Iegādājieties eholoti internetā

Kas vēl jāzina pirms došanās sev piemērotākās eholotes meklējumos? Makšķerēšanas eksperti ir vienisprātis - jāzina īstās vietas, kur atrast kvalitatīvāko piedāvājumu par labākajām cenām. Visas augstāk minētās eholotes iespējams apskatīt tuvāk un iegādāties pie mums - interneta veikalā 220.lv. 

Kvalitatīvs un efektīvs makšķerēšanas ekipējums ir arī mūsu kaislība - ienāciet un pārliecinieties par to pats!

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
2 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.