Noderīgi padomi

Kāpēc biznesa klases portatīvie datori ir dārgāki, un kādas priekšrocības tie piedāvā?

Plaša izvēle portatīvajiem datoriem
21 10 2019
sieviete un virietis strada ar biznesa klases laptopu
Iegādājoties portatīvo datoru, pircējiem mūsdienās ir jāizdara vairākas nopietnas izvēles, tai skaitā jāsaprot, vai nepieciešams budžeta klases dators, vai klasisks modelis lietošanai mājās un mācībām. Pat vienam un tam pašam portatīvajam datoram ražotāji var būt izveidojuši budžeta klases un standarta versijas, un tām abām ir daudz atšķirību. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kas raksturīgs biznesa klases laptopiem, un, kādos gadījumos tos vērts iegādāties, turpiniet lasīt.

Lietošana – budžeta vs. biznesa klases portatīvais dators

Pirms izvēlaties portatīvo datoru, padomājiet, kādam nolūkam Jums tas ir nepieciešams. Ja plānojat datoru bieži pārvietot, tad piemērotāks būtu modelis mājas lietošanai un mācībām, kas nodrošina visas nepieciešamās programmas un resursu nepieciešamo uzdevumu veikšanai. Tāpat izvērtējiet, cik bieži klēpjdators tiks izmantots izklaidei un cik bieži – darbam. Ja parasti darba nolūkos datoru izmantojat reti, arī šajā gadījumā vienkāršs modelis mācībām būs atbilstošāks.

Biznesa klases datori izceļas ar krietni lielāku jaudu, kvalitāti un citiem uzlabotiem aspektiem, kas attiecīgi ietekmē arī to cenu. Šie modeļi parasti maksā vairāk nekā portatīvie datori, kas paredzēti lietošanai mājās. Taču, ja šāds dators ir nepieciešams, ieguldījums noteikti atmaksāsies, jo biznesa klases portatīvajiem datoriem ir daudz priekšrocību, kuras esam aprakstījuši turpinājumā.

Izturība un uzticamība

Ja skaidri zināt, kādam mērķim Jums portatīvais dators ir nepieciešams, kā arī aktīvi izmantojat to darba uzdevumu veikšanai, ir vērts ieguldīt līdzekļus biznesa klases laptopā, kas spēs kalpot ilgāk un kvalitatīvāk nekā lētākie budžeta klases modeļi.

Biznesa klases portatīvie datori ir izturīgāki, jo tajos izmantotas augstākas kvalitātes sastāvdaļas, kas ir rūpīgi testētas un pārbaudītas. Budžeta klases datori ir salīdzinoši lēti, jo to detaļas ir lētākas, un diemžēl arī nav tik izturīgas, taču, saudzīgi tās lietojot, arī šīs ierīces spēj kalpot pietiekoši ilgi, tomēr nav paredzētas augstas intensitātes lietošanai un uzdevumiem, kur vajadzīga liela jauda un īpašas funkcijas. Arī biznesa klases datoru korpusi ir izgatavoti no krietni izturīgākiem materiāliem, lai iekšpusē esošās sastāvdaļas nevarētu ietekmēt ārējās vides apstākļi un triecieni. 

Svarīgi ir atcerēties, ka, iegādājoties biznesa klases datoru, tas Jums kalpos vairākus gadus bez problēmām, nodrošinot visas nepieciešamās funkcijas, ātrumu un jaudu. 

Drošība

Iegādājoties portatīvo datoru darba vajadzībām, viens no primāriem faktoriem, kurš Jums noteikti būs svarīgs, ir drošība. Tādēļ arī biznesa klases datoru ražotāji īpaši piedomā pie šī aspekta. Tādi moduļi kā Intel TPM un Intel vPro radīti, lai aizsargātu datora lietotāja datu aizsardzību, nodrošinot augsta līmeņa šifrēšanu, kā arī atvieglo ierīces lietošanu un sistēmas problēmu novēršanu.

Vēl viena priekšrocība, kas sastopama biznesa klases portatīvajos datoros, ir cietā diska šifrēšana, kas pasargā ierīces svarīgāko sastāvdaļu no ļaundaru uzbrukumiem / uzlaušanas. Pateicoties paaugstinātajai datu aizsardzībai, šie portatīvie datori ir ideāli piemēroti uzņēmumu un iestāžu vajadzībai, kur tiek apstrādāti sensitīva, biznesam nozīmīga informācija.

Arī piekļūšana lietotāja profilam datorā ir viens no svarīgiem drošības aspektiem. Biznesa klases portatīvie datori ietver mūsdienīgas, drošas un kvalitatīvas identitātes noteikšanas sistēmas, kurās tiek izmantoti gan biometriskie dati, gan arī klasiskās paroles.

Funkcijas un iespējas

Biznesa līmeņa portatīvie datori ir aprīkoti ar vairākām funkcijām un iespējām, kas paredzētas profesionālam un drošam darbam, piemēram, pirkstu nospiedumu lasītājs, programmatūra darbvirsmas kontrolēšanai un informācijas šifrēšanas rīki.

Arī operētājsistēma ir piemērota darba vajadzībām un mēdz atšķirties no klasiskās OS, kas sastopama modeļos, ko izmantojam mācībām un izklaidei. Vēl jāpiemin arī tas, ka biznesa klases portatīvajos datoros nav sastopama bloatware jeb iepriekš instalētās programmas, kas aizņem vietu datora atmiņā un patiesībā nemaz nav noderīgas.

Tāpat biznesa līmeņa datoros bieži tiek ietvertas arī sekojošas funkcijas un iezīmes:

  • Kvalitatīva tastatūra, kas izturīga pret mitrumu;
  • Matēta dizaina displejs;
  • Akumulators, kas spēj ilgi darboties bez uzlādes;
  • Portu paplašinātājs – ļauj pievienot papildu USB, Ethernet, HDMI un cita veida portus;
  • SIM kartes lasītājs – ļauj izmantot internetu, neatkarīgi no atrašanās vietas;
  • Krišanas sensors – pasargā cieto disku no datu zaudēšanas trieciena rezultātā.


Kā jūs novērtējat šo ierakstu?