Noderīgi padomi

Kosmētika pigmenta plankumu balināšanai: kas Jums par to jāzina?

Plaša izvēle sejas kopšanas kosmētikai
07 08 2020
sieviete izmanto kremu sejai ar SPF pret pigmentaciju

Pigmentācijas plankumi uz sejas vai citām ķermeņa daļām nevienu no mums neatstāj vienaldzīgu. Lai gan tos parasti izraisa pārāk daudz saules gaismas, tam var būt arī citi iemesli. Ādas pigmentācija sākas traucētas melanīna ražošanas dēļ, ko var ietekmēt novecošanās procesi, dažādas procedūras vai pat mūsu emocionālais stāvoklis. Tomēr jebkura iemesla dēļ ir iespējams atvadīties no šādiem plankumiem - viss, kas Jums jādara, ir jāizvēlas šim mērķim paredzētus produktus. Par to mēs šoreiz runāsim.

sieviete izmanto sejas maskas un kremus pec dusas vannas istaba

Efektīvākā kosmētika pigmenta plankumu balināšanai

Šim nolūkam Jums jāizvēlas pareizie produkti - parasti krēmi, serumi un želejas. Ideālā gadījumā Jums vajadzētu lietot krēmus ar serumu, jo tieši šis produkts spēj iekļūt dziļāk un tāpēc var sadalīt melanīna molekulas. Tomēr jāņem vērā arī vairāki svarīgi aspekti:

 • Jūsu ādas tips. Tāpat kā jebkura cita kosmētika, produktiem, kas cīnās ar šīm pūtītēm, pirmkārt, jābūt pielāgotiem Jūsu ādai - atcerieties to ņemt vērā. Turklāt produkti nobriedušai ādai arī cīnās pret tās novecošanos, tāpēc Jums būs divkāršs ieguvums.


  • Produkta sastāvs. Tieši sastāvdaļas nosaka šo pasākumu efektivitāti, un tādā gadījumā priekšroka jādod dabiskākajam sastāvam. Starp populārākajām sastāvdaļām ir C un D vitamīni, kojskābe, peptīdi, lakricas ekstrakti un dažādi antioksidanti. Jūs nekļūdīsieties, ja izvēlēsieties produktus, kuru efektivitāte ir pierādīta klīniskajos pētījumos.
  • UV aizsardzība. Mēs parasti iesakām kopā ar šiem līdzekļiem lietot krēmus ar SPF filtru, bet, ja tie ir arī bagātināti ar šo aizsardzību, Jums šādi produkti būs nepieciešami daudz retāk.

  sieviete aizver seju ar roku pret uv stariem

  Ņemiet vērā - lai panāktu vēl lielāku šo produktu efektivitāti, divreiz nedēļā jālieto arī sejas skrubji vai dziļas tīrīšanas maskas. Šie pasākumi iznīcinās mirušās ādas šūnas, stimulēs to metabolismu un epidermas atjaunošanos. Ja līdz šim esat izbaudījis šādas procedūras, Jūsu skaistumkopšanas rutīna būtiski nemainīsies.


  Kas palīdzēs novērst pigmenta plankumu parādīšanos?

  Regulāri un pareizi izmantojot iepriekš aprakstītos pasākumus, pigmentācijas plankumi pazudīs vai vismaz ievērojami samazināsies. Tomēr pat tad Jums nevajadzētu atpūsties - lai turpmāk izvairītos no šādām sejas procedūrām, Jums jāievēro šie padomi:

  • Turpiniet ievērot to pašu sejas procedūru režīmu. Daudzi ražotāji iesaka Jūsu produktus lietot pēc plankumu pazušanas, jo tas ievērojami samazinās jaunu plankumu rašanās risku. Jāpatur prātā arī ādas tīrīšanas procedūras.

  sieviete izmanto sejas sejas maskas pret pigmenta plankumiem vannas istaba

  • Ierobežojiet saules daudzumu. Vislabāk ir sauļoties īsāku laiku un darīt to agri no rīta vai pēcpusdienā, kad saules stari vairs nav tik intensīvi kā pusdienlaikā.
  • Nodrošiniet atbilstošu aizsardzību. Pat ja Jūs negrasāties sauļoties, neaizmirstiet uzklāt sejas krēmu ar SPF filtru. Tas ir jālieto visu gadu, neatkarīgi no tā, vai šobrīd ārpus loga spīd saule. Protams, siltajā sezonā būs nepieciešams lielāks aizsardzības filtrs - tad lieti noderēs augstas kvalitātes saulesbrilles.