Noderīgi padomi

Kā ir jākopj matracis, lai būtu salds miegs?

16 08 2016

Labs matracis – tās ir labas investīcijas, jo cilvēka dzīvē miegam ir ļoti liela nozīme, tas ir pilnvērtīgas dzīves un laba noskaņojuma avots. Lai nu kā, tomēr nebūt nepietiek ar to, ka tiek nopirkts labs matracis, vēl ir jāzina, kā tas kopjams. Mēs atklāsim dažus noslēpumus, ar kā palīdzību būs iespējams ilgāk izbaudīt saldu miegu, guļot uz sava iemīļotā matrača.

Matraci ir jāizvēdina

Vai Jūs zinājāt, ka vidēji gada laikā, matracis uzsūc aptuveni 200 litru cilvēka sviedru? Tostarp matrači uzsūc mitrumu no istabas gaisa un guļošā sviedriem. Tādēļ vēlams, kaut vienu reizi nedēļā, no matrača noņemt gultas veļu, un to kārtīgi izvēdināt dienas gaitā, atstājot uz šo laiku vaļā atbilstošās istabas logus. Pastāvīgi veikta vēdināšana ļaus novērst matrača deformēšanos (mitruma iespaidā), kā arī novērsīs pelējuma rašanos un putekļu ērcīšu invāziju.

Vai matrača pozīciju ir jāmaina

Sagulēts, sasēdies matracis – muguras sāpju, slikta, nekvalitatīva miega un nepatīkamu sapņu izraisošs cēlonis. Lai novērstu matrača sagulēšanos vienā pozīcijā, ik pēc 2-3 mēnešiem tā pozīciju vajadzētu mainīt, apgriezt, lai galvas rajonā esošā matrača puse atrastos kāju rajonā. Tostarp, ja matrača uzbūves struktūra pieļauj, to var apgriezt otrādi. Tādējādi matrači mazākā mērā tiek sagulēti un sasēžas, uz tiem ir ērtāk un patīkamāk baudīt miega apskāvienus.

Ieteicams izmantot virsmatraci

Virsmatraci ieteicams lietot, lai pagarinātu matrača kalpošanas ilgumu un tas ilgāku laiku būtu kā jauns. Virsmatracis pasargā matraci pret netīrumiem, sviedriem un dažāda veida traipiem. Šīs lietas ir visnotaļ aktuālas, ne tikai tiem, kuriem patīk rītos baudīt gultā kafiju. Matračus nemazgā, tādēļ katrs traips faktiski un praktiski paliek uz mūžu. Tostarp, virsmatraci iespējams jebkurā brīdī izmazgāt un gulta atkal ir spirgta un svaiga savā atjaunotnē.   

Matracis ir jātīra ar putekļu sūcēju

Apstāklis, ka matraci nedrīkst mazgāt, nebūt nenozīmē, ka tam vismaz desmit gadu garumā ir jāstāv netīrītam un nekoptam. Vislabākais veids, kā to iztīrīt no putekļiem un dažāda veida netīrības – rūpīgi izsūknēt matraci ar sausās tīrīšanas putekļu sūcēju. Ja matracim ir noņemams apvalks, tad šo apvalku var izmazgāt, tomēr, pateicoties tā lielajam izmēram, mazgāšanas veikšanu ieteicams uzticēt veļas mazgātavām. Matraci nedrīkst ķīmiski tīrīt, kā arī nedrīkst tīrīt ar slapjiem tīrīšanas līdzekļiem, jo tādējādi tam var nodarīt kaitējumu.

Matracis nav mūžīgs

Arī matracim ir noteikts kalpošanas ilgums - atšķirībā no sabiedrībā populārā esošā viedokļa. Matrača „dzīves ilgumu” ietekmē gan sviedri, gan putekļi, gan arī sagulēšanas pakāpe, un jau pēc dažiem gadiem, šo faktoru iespaidā, tas pārtrauc pilnvērtīgi veikt savu pamatfunkciju, un vairs nenodrošina pilnvērtīgu, kvalitatīvu miegu. Speciālisti iesaka matraci mainīt ik pēc 7-8 gadiem. 

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.