Noderīgi padomi

Matu kopšana vēsākā gada laikā

Plaša izvēle matu kopšanas precēm
16 10 2019
matu kopsana ziemas perioda

Mainoties gadalaikiem, mainās arī dzīvesveids un apģērbs, taču ir jāmaina arī matu kopšanas kārtība. Aukstais un sausais laiks, kas valda vēsākajos gadalaikos, īpaši nelabvēlīgi ietekmē to stāvokli – ja jūs neveiksiet atbilstošas darbības, jūsu mati zaudēs spīdumu, sāks šķelties un kļūs pilnīgi nevaldāmi. Kas būtu jādara, lai no tā izvairītos?

Matu kopšana rudenī

Rudenī gan mēs, gan mūsu mati izjūt lielākās temperatūras izmaiņas, tāpēc to ikdienas aprūpe un kopšana ir nedaudz jakoriģē. Jūsu galvenais mērķis: palīdzēt matiem atgūties no vasaras karstuma. Ļoti iespējams, ka tiem šajā sezonā bija jāiztur gan baseina ūdens, gan sauļošanās vannas – ja vēlaties izvairīties no šo izklaižu sekām, ir daži vienkārši padomi, kas ir jāievēro.

Pievērsiet vairāk uzmanības to mitrināšanai un barošanai

Tieši šiem diviem aspektiem rudenī būtu jāpievērš vislielāka uzmanība. Sauss un karsts gaiss ievērojami izžāvē matus, tādēļ ir nepieciešams izmantot līdzekļus, kas palīdz uzturēt mitruma līdzsvaru matos. Šim nolūkam ir piemēroti dažādi mitrinoši šampūni un kondicionieri, un papildu ir ieteicams vismaz pāris reizes nedēļā uzklāt matos mitrinošu masku.


Lai atgrieztu matiem dabisko spīdumu, būs nepieciešami arī barojoši līdzekļi. Dodiet priekšroku tādiem šampūniem un kondicionieriem, kuru sastāvā ir dabīgas sastāvdaļas, kas rada pievienoto vērtību (daudzi matu kopšanas līdzekļi ne tikai nodrošina lielisku mitrināšanu, bet arī baro), un arī – parūpējieties par matu eļļu. Aukstajā sezonā ir ieteicams lietot kokosriekstu, olīveļļu un argana eļļu, kas spēj mitrināt, barot un aizsargāt matus.


Rudenī neizdodas izvairīties arī no biežākas matu galu šķelšanos – ja jums ir jārisina šāda veida problēma, efektīva tipa serums bojātiem un dehidrētiem matiem palīdzēs jums uzvarēt šajā cīņā.

Parūpējieties par aizsarglīdzekļiem

Nedaudz bojāti un sausi mati kļūst daudz neaizsargātāki – ja jūs aukstajā sezonā turpiniet žāvēt tos ar fēnu, taisnot, čirkot vai jebkādā citā veidā ieveidot frizūras, jums vajadzētu lietot arī papildu aizsardzību. Iepriekšminētās eļļas būs lieliski piemērotas šīm nolūkam (varat izmēģināt arī citus veidus), matu zīds un dažādi karstuma aizsardzības aerosoli – pirms matu ieveidošanas, jums katru reizi būs jāizmanto viens no izvēlētājiem līdzekļiem.


Izvēloties matu aizsarglīdzekļus, ņemiet vērā savu matu tipu

Lai rudenī matu kopšana būtu efektīva, ir ļoti svarīgi apsvērt, kāda tipa mati jums ir. Lai gan šis aspekts ir būtisks visu gadu, rudenī, vēloties stiprināt un mitrināt matus, ir visvieglāk nokļūdīties. Pat paši mitrinošākie un barojošākie šampūni un kondicionieri ir papildināti ar dažādiem elementiem, un Jums, atkarībā no matu tipa, ir aktuālas tikai to attiecīgās funkcijas. Piemēram, ja jūsu mati ir jutīgi vai plāni, vispiemērotāki būs maigi līdzekļi, un, ja jums ir taukaini mati, tos labāk ir mazgāt ar spēcīgāku šampūnu un maigāku papildu kondicionieri, kas nepadara matus smagus un taukainus.

Kā parūpēties par matiem ziemā?

Matu kopšana ziemā būtiski neatšķiras no kopšanas rudenī – vienīgā atšķirība ir tā, ka šajā gadalaikā tiem ir nepieciešams mazāk mitruma, tādēļ ir nepieciešams vairāk koncentrēties uz matu barošanu. Tomēr skaistumkopšanas pasākumos vislabāk ir iekļaut ne tikai barojošus balzāmus un citus stiprinošos līdzekļus, bet arī mitrinošas maskas – īpaši tādēļ, ka sausajam gaisam joprojām būs tendence izraisīt matu izžūšanu.