Noderīgi padomi

Piemērotākās ragavas tieši Jūsu bērnam

Plaša izvēle bērnu ragavām
21 11 2019
tetis vizina bernu ar ragavam ziema

Straujiem soļiem tuvojas ziema, kad visapkārt būs balts un skaists. Noteikti, ka liela daļa bērnu ar nepacietību gaida, kad ātrāk uzsnigs sniegs un varēs vairāk laika pavadīt laukā svaigā gaisā. Ziema patiešām sniedz daudzas priekšrocības, kuras ir vērts izmantot. 

Ziemā bērniem ļoti patīk pavadīt laiku laukā – slidot, slēpot, pikoties, celt sniegavītus, kā arī braukt no kalna ar ragaviņām. Mēdz teikt, ka īsta bērnība ir tikai tad, kad ir izbaudītas visas iepriekš minētās aktivitātes. Iespējams, ka tieši braukšana no kalna ar ragavām, ir pati populārākā ziemas nodarbe bērnu vidū. Lai gan tā nav piemērota tikai bērniem. Arī jaunieši un vecāki var ļoti labi pavadīt laiku uz kalna. Varētu pat teikt, ka došanās uz kalnu varētu kļūt par ikvienas ģimenes tracīju, kur aizraujoši pavadīt savu laiku. 

Lai braukšana no kalna ar ragavām būtu izdevusies, ir jāizvēlas atbilstošas ragavas. Ir svarīgi, lai tās būtu ērtas, drošas, kā arī viegli vadāmas. Raksta turpinājumā būs atrodams ceļvedis, kas palīdzēs izvēlēties piemērotākās ragavas tieši Jūsu bērnam. 

Ragavu veidi

Mūsdienās ir iespējams iegādāties dažādu veidu ragavas. Atliek vien izvēlēties tās, kuras ir pašas piemērotākās tieši Jūsu bērnam. Atrodoties veikalā, izvēle būs jāizdara starp koka, metāla vai plastmasas ragavām. Ir veikali, kuros var iegādāties pat piepūšamās un putu ragavas.

Visizturīgākās ir koka ragavas. Šīs ragavas ir veidotas tā, lai tās varētu izmantot pat vairākas paaudzes, nevis tikai viens bērns. Tomēr ir jārēķinās, ka koka ragavas būs smagākas par plastmasas ragavām, līdz ar to pavisam maziem bērniem varētu būt grūtāk tās uzstumt kalnā. Ja vēlaties, lai koka ragavas labāk un ātrāk slīd lejā no kalna, tad izvēlaties tādas ragavas, kuru sliedēm apakšā ir piestiprināts metāls.


Plastmasas ragavas ir vieglas, kā arī tās ir vienkārši vadīt un kontrolēt. Tomēr tās nebūs tik izturīgas kā koka ragavas. 


Ja Jūsu bērns dod priekšroku komfortam, tad vispiemērotākās būs piepūšamās vai putu ragavas.


Vecuma ierobežojums

Iegādājoties ragavas, noteikti ir jāņem vērā vecuma ierobežojums. Ražotāji vecuma ierobežojumu nenorāda tāpat vien. Tas ir paredzēts, lai to ievērotu. Ja izvēlēsieties bērna vecumam atbilstošas ragavas, Jums nevajadzēs satraukties, jo braukšana ragavās būs droša.

Ir ragavu modeļi, kas ir paredzēti noteiktam vecuma posmam, piemēram, no 2 līdz 4 gadu vecumam. Taču ir arī ragavas, kurām ir norādīts tikai ieteicamais vecums.

Ja Jūs gribat, lai ragavas kalpo ilgāk kā vienu ziemu, tad izvēlaties ragavas, kas ir piemērotas Jūsu bērna šī brīža vecumam, taču tajās paliek vēl vieta, kad bērns paaugsies

Svara ierobežojums

Lielākā daļa ražotāju norāda maksimālo pieļaujamo svaru, kādu ragavas var izturēt. Tā kā bērni ātri aug un to svars palielinās, vislabāk būs, ja Jūs iegādāsieties ragavas, kuru maksimālais svars ir vismaz 10 kg lielāks, kā bērna šī brīža svars. Tas ļaus ragavas izmantot ilgāku laiku.

Ragavu iegādāšanās

Ragavas var iegādāties gan veikalā, gan internetā. Jūs varat izvēlēties sev tīkamāko iepirkšanās veidu. Iepirkties internetā noteikti būs vieglāk un ērtāk, kā arī tur varēsiet salīdzināt cenas ar citiem internetveikaliem. Papildus tam varēsiet atrast citu cilvēku atsauksmes par konkrētām ragavām.

Drošība

Noteikti sekojiet līdzi tam, kur Jūsu bērns izmanto ragavas. Pārliecinieties, ka šī vieta ir bez bīstamiem šķēršļiem, tā neatrodas ceļu tuvumā un nekādā veidā neapdraud bērna drošību.

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
1 Pircēja vērtējums

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.