Noderīgi padomi

Populārākās rotaļlietas no dabīgiem materiāliem

Plaša izvēle zinātniskām un attīstošām rotaļlietām
23 12 2019
daudzkrasainie koka kluci

Pētot un izzinot pasauli, bērni mēdz pagaršot rotaļlietas. Diemžēl visbiežāk sastopamās rotaļlietas, kas ir no plastmasas, var nodarīt bērnam kaitējumu, jo tās satur ķīmiskas, pat toksiskas vielas. Tā kā bērnu instinktus nevar mainīt, mēs varam vien nodrošināt drošu vidi jeb dabīgas rotaļlietas. Šī iemesla dēļ dalāmies ar populārākajām rotaļlietām no dabīgiem materiāliem.

Binabo kreatīvā rotaļlieta

Tā ir neliela rotaļlieta, kas veic vairākus uzdevumus. Pamatā Binabo ir konstruktors, kas sastāv no plakanas šķeldas, kuras sastāvā ir koks un cukurs. Šī rotaļlieta attīsta bērna pirkstu veiklību un trenē prāta asumu, jo no neskaitāmajām konstrukcijām iespējams radīt dažādas trīsdimensiju ilustrācijas. Jautrība sākas ar savas individuālās rotaļlietas uzbūvi, pēc tam bērns var ar to darboties pēc savām vēlmēm un ieskatiem. Tāpat iespējams izveidot citas figūras, piemēram, dzīvniekus vai pat ēkas, un tā kā biomateriāls, no kā rotaļlieta ir izgatavota, ir elastīgs un ļoti universāls, no tā varēs izveidot arī futbola vai žonglēšanas bumbu. Izvēle ir bērna rokās! Šīs rotaļlietas lielākā priekšrocība ir kompaktums, tādēļ to var ņemt līdzi itin visur. Binabo rotaļlieta ir pieejama dzeltenā, oranžā, zaļā un zilā krāsā, un tā ir ideāli piemērota bērniem no 5 gadu vecuma.

Koka interaktīvais kubs

Šī rotaļlieta ražota no dabīga koka. Tā sastāv no 5 interaktīvām un izglītojošām spēlēm, kas atrodas dažādās kuba šķautņu pusēs. Kubs palīdz bērnam apgūt krāsas, ģeometriskas formas un attīsta bērna intelektu. Papildu tam varat neuztraukties arī par bērna drošību, jo rotaļlietai ir gluda apdare. Viena no spēlēm, kas iekļauta kubā ir puzle. Tā attīsta bērna smalkās motorikas prasmes, iztēli un loģisko domāšanu, tajā pat brīdī māca arī pacietību. Šīs spēle paredzēta bērniem no 2 gadu vecuma, jo dažas no spēlēm, kas iekļautas kubā, sastāv no mazām detaļām. Koka interaktīvais kubs pieejams dažādās krāsās, tādēļ varat izvēlēties savam bērnam atbilstošāko.

Koka kluči

Šai rotaļlietai ir vairākas variācijas, galvenais – tās visas sastāv no dabīga koka. Svarīgi, ka dabīgie koka kluči krāsoti ar krāsām uz ūdens bāzes, līdz ar to tie nav toksiski un ir bērnam pilnībā droši. Jāņem vērā arī tas, ka šī rotaļlieta ir pilnībā bioloģiska, un, ja bērnam ar laiku tā apnīk, to iespējams pārstrādāt. Koka kluči var veicināt mijiedarbību ar citiem bērniem, veicināt koplietošanu un komandas darbu. Bez jebkādas mākslīgas skaņas vai citām mehāniskām papildfunkcijām, tie ļauj bērniem darboties ar savu balsi un radīt skaņas efektus, savstarpēji sadarbojoties. Šīs rotaļlietas vienkāršība ir tās lielākā priekšrocība - ar to var darīt itin visu, kas bērnam ienāk prātā! Tas nodrošina to, ka koka kluči neliksies garlaicīgi, jo tie nekādā veidā neierobežo bērna iespējas.

Dabīgās lelles, dzīvnieki, citi tēli

Mūsdienās bērnus grūti pārsteigt ar kaut ko īpašu, taču ar šīm rotaļlietām tas ir iespējams. Tās iespējams izveidot, piemērojot rotaļlietu individuāli bērna vēlmēm, hobijiem un interesēm. Parasti šo rotaļlietu izveidē tiek izmantoti dabīgi audumi - lins vai kokvilna un dažādi patīkami materiāli pildījumam - vate, dzija un diegs. Ja esat nolēmis iegādāties vai pašu rokām bērnam izveidot lelli, varat izvēlēties, piemēram, tieši pirkstiņlelli. Tā noderēs ne tikai kā rotaļlieta, bet arī kā materiāls, ar ko iespējams izklaidēt bērnu, uzvedot mājas teātra izrādes vai attēlojot bērna iecienītāko pasaku fragmentus. 

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?