Noderīgi padomi

Populāri latviešu autori un viņu labākie darbi

23 09 2020
sieviete tur rokas atvertu gramatu

Digitālās iespējas ir mainījušas daudzu lasīšanas paradumus - arvien populārākas kļūst e-grāmatas. Tomēr tas nenozīmē, ka grāmatas drukātā formātā ir mazāk aktuālas. Tās vēl arvien tiek izdotas, pirktas un lasītas. 

Ja arī Jūs meklējat labu lasāmvielu garajiem rudens un ziemas vakariem, turpinājumā daži latviešu autoru darbi, kas Jums varētu patikt. Sarakstā atradīsiet arī grāmatas, kas iepriecinās vismazākos lasītājus un klausītājus. 

atverta gramata uz galda

Nora Ikstena ‘’Mīlestība’’ - Stāstu un eseju izlase 

Latviešu literatūras cienītājiem Noras Ikstenas vārds noteikti nav svešs. Viņas darbi tulkoti arī vairākās citās valodās, piemēram, angļu, vācu, franču, krievu, igauņu. Nora Ikstena saņēmusi izcilības balvu kā 21. gadsimta pirmo divu gadu desmitu pasaulē atpazīstamākā Latvijas rakstniece. 

Viens no rakstnieces jaunākajiem veikumiem ir grāmata - ‘’Mīlestība’’. Tajā apkopoti stāsti un esejas par mūžam aktuālo tēmu - mīlestību. To autore redz kā ceļu, kurā cilvēks kļūst par personību, ja vien pieņem visu, kas ar viņu notiek. 

Imants Ziedonis ‘’No patikšanas uz patikšanu’’

Imanta Ziedoņa vārds, šķiet, paskaidrojumus neprasa. Ikviens noteikti ir izlasījis vismaz vienu Imanta Ziedoņa grāmatu - un tādu viņam ir gana daudz. 

2017. gadā fonds ‘’Viegli’’ izdevis grāmatu ‘’No patikšanas uz patikšanu’’ - tā ir 2003. gadā rakstīta dienasgrāmata, ko rakstnieks vēlējies nolasīt 2005. gada Zvaigznes dienā, bet, veselības sarežģījumu dēļ, viņa sapnis palika nepiepildīts. Tomēr Imanta Ziedoņa pārdomas par visdažādākajām tēmām nekur nepazuda - tās tagad apkopotas grāmatā un pieejamas plašākai publikai. 

Pauls Bankovskis ‘’Trakie veči’’

Pauls Bankovskis ir daudzu romānu, stāstu krājumu, bērnu grāmatu, publikāciju autors. Viena no viņa pēdejām grāmatām ir stāstu krājums ‘’Trakie veči’’, kas izdota 2016. gadā. Tajā apkopoti astoņpadsmit ironiski un asprātīgi stāsti par dažādiem vīriešiem - viņu piedzīvoto un to, kādus nospiedumus viņos pašos šī pieredze ir atstājusi. 

Inga Gaile ‘’Skaistās’’

Inga Gaile ir dzejniece, rakstniece un dramaturģe. 2019. gadā izdots viņas jaunākais romāns ‘’Skaistās’’, kas tiek uzskatīts par savdabīgu romāna ‘’Stikli’’ (2016) turpinājumu, tomēr to var lasīt arī nesaistīti - kā atsevišķu stāstu par mūsu vēstures skaudrākajiem pieturpunktiem un cilvēkiem, kam tajos bijis lemts atrasties. 

Andra Manfelde ‘’Ceriņslotas zīmējumi’’

Andra Manfelde ir populāra latviešu rakstniece. Daudziem zināma kā romāna ‘’Adata’’ autore - tajā atklāta rakstnieces pašas dramatiskā pieredze ar atkarību no narkotikām. 

Grāmata ‘’Ceriņslotas zīmējumi’’, savukārt, ir pilsētām veltītas grāmatu sērijas otrā grāmata. Stāstu par Kuldīgu lieliski papildina autores pašas ilustrācijas. 

Margarita Stāraste ‘’Laimes zeme’’

Par godu Margaritas Stārastes 105. dzimšanas dienai, 2019. gadā tika izdots grāmatas ‘’Laimes zeme’’ atkārtots izdevums. Tās pirmizdevums pie lasītājiem nokļuva 1993. gadā. Grāmata ‘’Laimes zeme’’ ir stāsts par laumiņu, kura dodas meklēt laimīgo zemi. Ceļā viņa sastopas ar dažādām grūtībām, bet beigās galamērķi tomēr sasniedz. Kāda ir viņas ilgotā laimes zeme? 

Vilis Plūdonis ‘’Rūķīši un Mežavecis’’

Kurš gan nezina jauko dzejoli par rūķīšiem un mežaveci? Daudziem ar to noteikti saistās vienas no jaukākajām bērnības atmiņām par ziemu. Grāmatā izlasīsiet ne tikai šo, bet arī citus jaukākos Viļa Plūdoņa dzejoļus par ziemu. Grāmata izdota 2019. gadā un papildināta ar skaistām mākslinieces Initas Zērietes fotogrāfijām. 

Ieva Samauska ‘’Kad aizmūk B un iemīlas Z’’

Ievu Samausku var uzskatīt par vienu no ražīgākajām bērnu grāmatu autorēm mūsdienās. Viņa ir arī vairāku dzejas grāmatu un publikāciju autore. 

Grāmata ‘’Kad aizmūk B un iemīlas Z’’ (2016) asprātīgā un interesantā veidā atklāj visraibākos piedzīvojumus, kādus vien varat iedomāties - Kā Bute kļūst par Tinteszivi, kā Cūkai veicas talantu šovā, kā Kurmis mēģina aplaupīt banku. Grāmatā nebēdnīgi jaucas visi latviešu alfabēta burti, veidojot arī jaunus vārdus, kas līdz šim nemaz nebija izgudroti. 

Grāmatas, kas jāizlasa ikvienam, ir lielisks laika kavēklis, kas bagātina mūsu iekšējo pasauli. Tās ļauj izdzīvot visdažādākās emocijas, iepazīt dažādas pieredzes, uzzināt daudz jauna. 

jauna sieviete lasa gramatu un dzer kafiju

Lai atrastu sev interesējošu literatūru, ne vienmēr jādodas uz grāmatnīcu vai bibliotēku - pieejamas arī grāmatas internetā, kas nereti tiek vērtēts kā ātrākais un ērtākais grāmatas iegādes veids.

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
1 Pircēja vērtējums

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.