Noderīgi padomi

Priekšnoteikumi drošai braukšanai ar elektrisko skrejriteni

Plaša izvēle elektriskajiem skrejriteņiem
16 04 2020
sieviete brauc ar elektrisko skrejriteni

Elektrisko skrejriteņu popularitāte arvien pieaug, taču reti kurš aizdomājas, ka patiesībā tas ir diezgan bīstams transportlīdzeklis. Atšķirībā no citiem transportlīdzekļiem, vienīgais, kas Jūs var pasargāt, pārvietojoties ar elektrisko skrejriteni, ir aizsargķivere, kuru braucēji pārsvarā nemaz neizmanto. 

Lai braukšana ar elektrisko skrejriteni būtu drošāka, un Jūs spētu izvairīties no jebkādām bīstamām situācijām, esam apkopojuši dažādus priekšnoteikumus, kurus vajadzētu ievērot.

Izmantojiet aizsarglīdzekļus

Minimālais aprīkojums, kas nepieciešams ikvienam elektriskā skrejriteņa īpašniekam, ir aizsargķivere. Nav nepieciešama speciāla ķivere – iespējams izmantot arī velosipēda ķiveri. 

Turklāt, aizsargķiverēm ir arī citas priekšrocības:

  • Bloķē UV starojumu;
  • Aizsargā acis no saules;
  • Nodrošina siltumu.

Ķiveri vajadzētu izmantot vienmēr, taču pastāv arī ceļu un elkoņu sargi, kurus var izmantot pēc vajadzības.


Nesteidzieties

Viens no svarīgākajiem noteikumiem ir braukt lēni un nesteigties, īpaši tad, ja pārvietojaties pa nezināmu vidi vai tur, kur ir cilvēku drūzma, liela satiksme un šķēršļi. Atļautais elektrisko skrejriteņu braukšanas ātrums pilsētā ir līdz 25 km/h. 

Pārāk liels ātrums ir iemesls daudziem elektrisko skrejriteņu negadījumiem. Elektromotori ir jaudīgi, turklāt, ja braucējs netur rokas cieši uz rokturiem, paātrinoties iespējams zaudēt kontroli. Lielākā daļa negadījumu notiek neliela ātruma ietekmē, tādēļ tie nav bīstami, ja tiek izmantota ķivere. Taču jāņem vērā, ka satiksme ir neparedzama!

Bremzējiet laicīgi

Ja ceļā gaidāms šķērslis, bremzējiet laicīgi, nevis pēdējā brīdī. Šis padoms īpaši attiecas uz lietainām dienām, jo elektriskā skrejriteņa bremzes mitrā laikā ir mazāk efektīvas. Dažādi elektriskie skrejriteņi aprīkoti ar dažādām bremžu sistēmām – visbiežāk elektromagnētiskajām vai disku bremzēm. 

Katrai no bremžu sistēmām ir specifiskas īpašības, kas pirms tam jāpārbauda, izmēģinot skrejriteni. Svarīgi - sliktos apstākļos vajadzētu izmantot avārijas bremzes, kas atrodas uz aizmugurējās riepas, taču esiet piesardzīgs, jo tās ir ļoti jaudīgas!

Veiciet manevrus lēni

Nekad nevar zināt, kas ir aiz stūra. Un pat tad, ja Jūs zināt, veikt straujus manevrus ar elektrisko skrejriteni nav laba doma, jo iespējams zaudēt kontroli. Veicot manevrus, saglabājiet nelielu ātrumu un izvairieties no bremzēšanas un paātrināšanās pagrieziena vidū, jo arī tā iespējams zaudēt kontroli. 

Padoms - bremzējiet pirms manevra izdarīšanas un paātrinieties pēc manevra izdarīšanas.

Izvairieties no drūzmas

Ja iespējams, izvairieties no drūzmas, īpaši no sastrēguma stundām. Jo vairāk satiksmes dalībnieku, jo lielāka iespēja iekļūt bīstamā situācijā. Tā vietā izvēlieties maršrutu, kas nav noslogots. Tāpat noteikti pārliecinieties, ka braucat pa ceļa pareizo pusi, esat ieslēdzis nepieciešamo apgaismojumu un ievērojat ikvienu citu ceļu satiksmes noteikumu!

Pārliecinieties par tehnisko stāvokli

Apkope ir svarīgs elektrisko skrejriteņu aspekts, kas bieži vien tiek ignorēts. 

Minimālās darbības, kas jāveic vismaz reizi mēnesī:

  • Pārbaudīt skrūves, lai tās būtu rūpīgi pievilktas;
  • Ieeļļot nepieciešamās detaļas;
  • Pārbaudīt riepu spiedienu.

Turklāt vajadzētu izvairīties no improvizētiem darbiem, īpaši akumulatora ziņā. Ja neesat pārliecināts par savām spējām, vērsieties pie speciālista! 

Izvairieties no sliktiem laikapstākļiem

Centieties izvairīties no lietus un sniega, jo tad pasliktinās braukšanas apstākļi un satiksme ir pilnīgi neparedzama. Turklāt slikti laikapstākļi var sabojāt elektrisko skrejriteni. 

Ja tiešām jāizmanto skrejritenis sliktos laika apstākļos, noteikti brauciet lēnām un bremzējiet laicīgi!

Tikai viens cilvēks

Standarta elektriskie skrejriteņi ir paredzēti tikai vienam cilvēkam, tādēļ nemēģiniet apiet ražotāja noteikumus un braukt uz viena skrejriteņa kopā ar vēl kādu. Tas var būt bīstami gan Jums, gan pasažierim. 

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.