Noderīgi padomi

Rakstāmgalda augstums: kā izvēlēties pareizu?

16 06 2020
moderns balts darba galds ar datoru un citam kancelejas precem darbam

Daudziem no mums pie rakstāmgalda ir jāpavada vairāk nekā puse no dienas, tāpēc darbā ir īpaši svarīgi nodrošināt pienācīgu ergonomiku. Viens no galvenajiem faktoriem – pareizi izvēlētais rakstāmgalda augstums. Pašlaik pārdošanā ir ļoti daudz dažādu šo mēbeļu variantu, tādēļ mēs esam izcēluši galvenos aspektus, kas palīdzēs Jums izvēlēties modeli, kas būs vislabāk piemērots Jums vai Jūsu bērniem.

Kāpēc ir svarīgi izvēlēties pareizo galda augstumu?

Ērti sēdot, mēs lēnāk nogurstam un varam ātrāk sakoncentrēties – šo iemeslu dēļ mūsu darbaspējas ievērojami palielinās. Pareiza datorgalda un rakstāmgalda augstuma izvēle pozitīvi ietekmē arī mūsu veselību: palīdz novērst muguras sāpes, kakla vai sprandas sāpes, ka arī nodrošina pareizu mugurkaula stāvokli. Tas ir īpaši svarīgi skolas vecuma bērniem, kuru mugurkauls un stāja joprojām tiek veidota. Citiem vārdiem sakot, gan mūsu ikdienas komforts, gan vispārējā labsajūta ir ļoti atkarīga no galda augstuma izvēles.


Kādam jābūt galda augstumam?

Galda augstums būtu jāizvēlas pēc auguma – tas ir galvenais kritērijs, no kura ir atkarīga šī izvēle. Lai uzzinātu, kāds augstums būs piemērots tieši Jums, apskatiet zemāk esošo tabulu:

Augums (cm) Galda augstums (cm)
150 - 155 60 - 63
155 - 160 63 - 65
160 - 165 65 - 69
165 - 170 67 - 72
170 - 175 69 - 74
175 - 180 71 - 77
180 - 185 73 - 79
185 - 190 75 - 80
190 - 195 77 - 82
195 - 200 79 - 84

Ko vēl ir svarīgi zināt?

Izvēloties pareizo galda augstumu, ir svarīgi ievērot arī sekojošus padomus:

  • Pierast pareizi sēdēt. Sēžot pie galda, pēdam ir jābūt pilnībā atbalstītām uz grīdas, un rokām – saliektām taisnā leņķī un novietotām uz galda. Mugurai ir jābūt atbalstītai pret krēsla atzveltni.
  • Nešķērsojiet kājas. Šī ķermeņa pozīcija, lai gan arī ļoti ērta, ir pilnīgi nedabiska, tāpēc drīz pēc šādas pozas ieņemšanas Jūs sajūtīsiet spriedzi jostas un kakla rajonā.
  • Pievērsiet uzmanību galda platumam. Ja uz galda būs novietots ne tikai dators, bet arī grāmatas vai burtnīcas, ērtai sēdēšanai būs nepieciešams nedaudz vairāk vietas. Visbiežāk tiek izvēlētas mēbeles, kas ir vismaz 1,1 m garas un 55 cm platas, tomēr šis aspekts ir atkarīgs no personīgajām vajadzībām un pieejamās platības.
  • Apsveriet iespēju iegādāties galdu ar regulējamu augstumu. Šādas mēbeles ir īpaši piemērotas tiem, kuriem mājās ir bērni. Šāds galds augs kopā ar Jūsu atvasītēm, tāpēc Jums, iespējams, nebūs jādomā par jauna galda iegādi diezgan ilgu laika periodu.


Ņemot vērā visus šos padomus, Jūs varēsiet viegli izvēlēties ērtu galda augstumu. Šis aspekts vistiešākajā nozīmē ietekmē mūsu ikdienas komfortu, tāpēc noteikti ir vērts veltīt šim pasākumam nedaudz vairāk laika un izvēlēties tās mēbeles, kas vislabāk atbildīs Jūsu vajadzībām.

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
1 Pircēja vērtējums

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?