Noderīgi padomi

Veļas mazgājamā mašīna ar žāvētāju vai atsevišķi: ko izvēlēties un vai ir iespējams uz veļas mašīnas novietot žāvētāju?

Plaša izvēle veļas žāvētājiem
11 10 2019
velas mazgajama masina zavetajs vannas istaba

Mūsdienās mēs arvien vairāk izvēlamies dažādus laika taupīšanas risinājumus, tāpēc veļas mašīnām ar veļas žāvēšanas funkciju tiek pievērsta vislielāka uzmanība. Šajā gadījumā ir pieejama viena no divām dažādām iespējām – veļas mašīna ar žāvētāju vai divas atsevišķas ierīces. Abiem variantiem ir gan trūkumi, gan priekšrocības, par ko arī būs mūsu šis reizes diskusija.

Veļas mašīna ar žāvēšanas funkciju

Veļas mazgājamā mašīna ar žāvētāju var nodrošināt šis priekšrocības:

 • Zemāka cena. Izvēloties standarta ierīci ar uzlabotajām papildu funkcijām, iegādāsieties tikai vienu ierīci, tāpēc jums automātiski būs daudz zemākas izmaksas.
 • Aizņem mazāk vietas. Loģiski, ka vienai veļas mazgājamai mašīnai būs nepieciešams daudz mazāk vietas, tāpēc tas ir ideāli piemērotas tiem, kuriem nav daudz vietas un, kuri ir spiesti ietaupīt – šī ierīce ļaus to īstenot.

Taču šai ierīcei ir arī savi trūkumi:

 • Ilgāks process. Kā notiek praksē, gandrīz vienmēr veļas mazgājamās mašīnas var izžāvēt tikai daļu no veļas – tas nozīmē, ka otrai veļas daļai būs jāgaida sava kārta, un Jums šī veļa būs jāizņem no veļas mašīnas bungām. Tādēļ viss šis process aizņems daudz vairāk laika, un arī veļas mazgājamās mašīnas ekspluatācijas izmaksas būs daudz augstākas.
 • Zemāka efektivitāte. Iepriekš minēto laika un enerģijas izmaksu dēļ, šī izvēle tiek uzskatīta par mazāk efektīvu. Tomēr šajā gadījumā būtu jāapsver arī energoefektivitātes klases – ja jūs ziniet, kādu veļas mašīnu ar žāvētāju izvēlēties, atšķirība enerģijas resursos var būt pavisam nenozīmīga. Tomēr, izvēloties šo variantu, jums nebūs iespējas izmēģināt dažādu programmu daudzveidību. Tieši šo programmu daudzveidības dēļ, žāvēšanas kvalitāte bieži tiek ievērojami uzlabota – atsevišķām ierīcēm šajā ziņā vienmēr būs priekšrocība.


Veļas mazgājamā mašīna un žāvētājs atsevišķi

Atsevišķi žāvētāji pārsteigs jūs ar šīm priekšrocībām:

 • Labāka žāvēšanas kvalitāte. Mazgāšana un žāvēšana ir ļoti dažādi procesi, tāpēc veļas mašīna ar žāvētāju ideāli veic tikai vienu no tiem (kas attiecas uz veļas mašīnām, tā tiešām nav žāvēšana). Tikmēr izvēloties ierīci, kas veic tikai vienu funkciju, ir iespējams nodrošināt nevainojamu žāvēšanas kvalitāti, var izmēģināt vairākas programmas, kas īpaši paredzētas šim procesam.
 • Lielāks komforts un efektivitāte. Atsevišķiem žāvētājiem parasti ir lielākas tvertnes (bungas), lai jūms būtu iespēja izžāvēt visu veļu vienlaikus – tas ietaupīs laiku un samazinās enerģijas izmaksas.

Tomēr jums nāksies samierināties ar šādiem trūkumiem:

 • Augstāka cena. Ja jums jau ir veļas mašīna un jūs plānojiet iegādāties žāvētāju, jūs pārāk nejutīsiet atšķirību cenā, tomēr, ja jūs vienlaikus pirksiet abas ierīces dažādiem nolūkiem, jums būs jāver jūsu maciņš daudz platāk.
 • Aizņem daudz vietas. Lai izbaudītu labāku žāvēšanas kvalitāti, jums būs jāatrod arī vairāk vietas jūsu mājās. Tiesa, šajā gadījumā var atrast dažādas alternatīvas: viena no tām – veļas žāvētāja novietošana virs veļas mašīnas.


Vai ir iespējams novietot žāvētāju uz veļas mašīnas?

Tiem, kas vēlas izbaudīt atsevišķa žāvētāja priekšrocības, kas uzskaitītas iepriekš, taču nevar atļauties izmantot daudz vietas, bieži rodas jautājums, vai uz veļas mazgājamās mašīnas ir iespējams novietot žāvētāju. Atbilde uz to ir pozitīva, bet dažas pamatnianses tomēr būtu jāzina:

 • Žāvētājs virs veļas mazgājamās mašīnas var tikt novietots tikai tad, ja to izmēri ir vienādi vai veļas mašīna ir lielāka. Šim variantam ir piemērotas ierīces, kas ir ar priekšējo ielādi un tieši pretējs variants (veļas mašīnas novietošana uz žāvētāja) nav iespējams.
 •  Ideālā variantā, ja tiek izmantotas viena un tā paša ražotāja ierīces – tad ražotāji jau domā, kādā veidā novietot žāvētāju virs veļas mašīnas, tāpēc šis process noritēs gan gludāk, gan arī drošāk.
 • Žāvētāji uz veļas mašīnām tiek nostiprināti ar īpašo savienojuma rāmju palīdzību vai, vismaz, ar pretvibrācijas paliktni. Bez papildu detaļām to darīt nav ieteicams.
 • Pēc uzstādīšanas darbiem ir ieteicams veikt izmēģinājuma žāvēšanu un pārbaudīt, vai tiešām ierīce ir novietota stabili.

Abiem šiem risinājumiem ir gan savas priekšrocības, gan arī trūkumi, tāpēc izvēle ir pilnībā jūsu ziņā. Ja katru reizi mazgājot veļu jūs plānojiet izmantot žāvēšanu, ir vērts apsvērt atsevišķu ierīces iegādi, tomēr, ja jūs plānojiet to darīt tikai reizēm, būtu saprātīgāk meklēt veļas mazgājamas mašīnas, kas nodrošina žāvēšanas funkcijas iespēju. Visas šis ierīces par lieliskām cenām jūs viegli varēsiet iegādāties internetveikalā 220lv.

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
7 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?