Noderīgi padomi

Zaru smalcinātājs Taviem dārza darbiem? Noderīgi padomi, kā to izvēlēties

Liela zaru smalcinātāju izvēle
20 08 2019
zaru smalcinatajs

Rudens sezonai tuvojoties, klāt dārza darbi, kas saistīti ar ražas novākšanu un, protams, teritorijas sakopšanu un sagatavošanu ziemas miegam. Bieži vien, veicot dažādus dārza darbus, veidojas dažādu organisku atkritumu uzkrājumi, piemēram, lūzuši zari, lapas, saknes un pērnā zāle. Parasti tos izmanto komposta veidošanai vai vienkārši - nodedzina ugunskurā. Bet, lai ar tiem tiktu galā operatīvi un videi draudzīgi, saimniecībā noderīgs būs zaru smalcinātājs, kas tiks galā pat ar vissarežģītākajiem uzdevumiem. Turklāt ar tā palīdzību iespējams saražot arī dabisku mēslojumu savam dārzam - mulču. Kā tad izvēlēties zaru smalcinātāju savam dārzam un kādi priekšnosacījumi jāņem vērā to izvēloties, par to pastāstīsim raksta turpinājumā.

Nosaki zaru smalcinātāja galveno izmantošanas vietu

Pirms izvēlēties savām vajadzībām atbilstošu zaru smalcinātāju, padomā par to, kur tas visbiežāk tiks izmantots. Vai zaru smalcinātājs tiks darbināts svaigā gaisā? Tad noteikti priekšroka būtu jādod zaru smalcinātājam, kas darbināms ar benzīnu. Tomēr, ja piemājas dārza teritorija ir neliela un zaru smalcinātāju visbiežāk plānots izmantot iekštelpās, piemēram šķūnī, tad izvēlies zaru smalcinātāju, kas darbināms ar elektrības palīdzību. Šādā veidā pasargāsi sevi un citus, no kaitīgajiem garaiņiem, kas var izplatīties no degvielas, tāpēc ar benzīnu darbināmie zaru smalcinātāji noteikti būtu jāizmanto tikai ārpus telpām.

Jauda un apgriezieni - svarīgi nosacījumi

Izvēloties zaru smalcinātāju, jāpievērš uzmanība arī tādiem tehniskiem datiem kā iekārtas jauda un apgriezienu skaits minūtē. Lai darbs ar zaru smalcinātāju būtu efektīvs, tā jaudai ieteicams būt vismaz 2500- 3000 W. Savukārt, apgriezienu skaitam minūtē jābūt vismaz 3000 - 4000 . No iekārtas jaudas un ātruma lielā mērā būs atkarīgs tas, cik ātri un kvalitatīvi tā tiks galā ar uzticēto uzdevumu. Tomēr arī šeit ieteicams vadīties pēc tā, kāda apmēra organiskie atkritumi tiks ar iekārtu smalcināti. No jaudas un ātruma atkarīga arī zaru smalcinātāja cena, attiecīgi, saimniecībās, kur plānoti nelieli smalcināšanas darbi, iespējams izvēlēties arī mazjaudīgāku iekārtu, kas būs arī draudzīgāka cenas ziņā.

Kādu smalcināšanas sistēmu izvēlēties

Zaru smalcinātāji var būt aprīkoti ar divu dažādu veidu smalcināmām sistēmām - asmeņu un zobratu cilindru sistēmu. Asmeņu sistēma būs vairāk piemērota sīku organisko atkritumu smalcināšanu un daudz ātrāk notrulināsies, tāpēc šiem zaru smalcinātājiem tehniskā apkope būs jāveic biežāk. Zobratu cilindru sistēma tiks galā arī ar apjomīgiem zariem, bieziem krūmiem un saknēm, jo mehānisms darbosies ar lielāku jaudu. Tomēr arī šī sistēma prasīs regulāru apkopi, kas tomēr būs vieglāk izdarāma arī patstāvīgi, piemēram, zobratu cilindru atbrīvošana no tajos sasprūdušām mizām vai bieziem zāles stiebriem.

Novērtē smalcināmo zaru diametru

Katra zaru smalcinātāja tehniskajā specifikācijā tiek norādīts arī maksimālais zaru diametrs, ar kuru konkrētā ierīce spēs tikt galā. Arī šajā gadījumā būtu jāņem vērā apkopjamās teritorijas specifika, jo vairāk teritorijā koku, jo plašāka būs zaru diametrālā daudzveidība. Lielākā daļa modeļu tiks galā a 30 - 60 mm resniem zariem, tāpēc jāizvēlas tāds modelis, kura jauda ļauj tikt galā arī maksimāli lielākiem zariem.

Izvēlies atbilstošu zaru smalcinātāja tvertnes izmēru

No tā, cik apjomīga būs zaru smalcinātāja tvertne, būs atkarīgs tas, cik bieži tā būs jāiztīra un cik daudz mulčas, to darbinot, iespējams saražot vienā piegājienā. Veikalos pieejamo zaru smalcinātāju modeļu klāsts piedāvā zaru smalcinātājus ar dažādu izmēru tvertnēm, to tilpums var svārstīties robežās no 30 līdz pat 60 un vairāk litriem. Ja piemājas teritorija ir neliela un zaru smalcinātājam tiks uzticēts neliels darba apjoms, piemēram, lapu, krūmu un sīku zaru smalcināšana, tad zaru smalcinātāju var izvēlēties arī ar samērā nelielu tvertnes tilpumu. Tomēr gadījumos, kad saimniecībā ir plašs dārzs un koku un krūmu stādījumi, noteikti būtu jāizvēlas zaru smalcinātājs ar pēc iespējas lielāku tvertni.

Pievērs uzmanību zaru smalcinātāja svaram

Atkarībā no zaru smalcinātāja modeļa, tā svars var būt arī diezgan pamatīgs. Tāpēc, pirms izvēlēties zaru smalcinātāju savam dārzam, apsver to vai tas būs ērti pārvietojams pa teritoriju. Protams, gadījumos, kad zaru smalcinātājs tiks izmantots iekštelpās, piemēram, šķūnī, svaram nebūs tik liela nozīme, jo tas netiks pārvietots. Bet, ja zaru smalcinātāju plānots pārvietot pa plašu teritoriju, tad jāizvēlas zaru smalcinātāju, ko pārvietot būtu maksimāli ērti. Pat, ja izvēlētā modeļa kopsvars ir, piemēram 60 kg, jāpārliecinās par to, ka tas apakšdaļā aprīkots ar ritentiņiem, bet tā augšdaļā izvietoti izturīgi rokturi, kas atvieglos zaru smalcinātāja pārvietošanu pa teritoriju.

Dārza darbi, kas iepriekš prasīja tik daudz pūļu un vērtīgā laika, ar zaru smalcinātāja palīdzību nu būs padarāmi daudz ātrāk. Tas būs lielisks atspaids dārza darbiem jebkurā sezonā un drīz vien ikdiena bez tā vairs nebūs iedomājama. Tāpēc novēlam katram atrast sev atbilstošu zaru smalcinātāja modeli, lai turpmāk veiktu dārza darbus daudz efektīvāk un videi draudzīgāk.


Pircējiem patika šis ieraksts

4.7/5
6 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.