Noderīgi padomi

10 ieteikumi, kā iemācīties spēlēt ģitāru

26 08 2020
sieviete ar telefona un datora palidzibu apgust gitarspeli

Ģitāra ir viens no populārākajiem mūzikas instrumentiem. Iespējams tāpēc, ka tā lieliski skan, tā iederas dažādos pasākumos - gan lielos koncertos, gan parastās draugu ballītēs. Turklāt ģitāru iespējams viegli pārnesāt uz jebkuru vietu, kur vien nepieciešams. 

Ja arī Jūs vēlaties spēlēt ģitāru, tad raksta turpinājumā minētie ieteikumi Jums noteikti palīdzēs sasniegt savu mērķi.

Kāpēc ir vērts iemācīties spēlēt mūzikas instrumentus?

Mūzikas instrumentu spēlēšana sniedz vairākus ieguvumus, piemēram:

 1. Veicina atmiņu un attīsta prātu - pētījumos ir pierādīts, ka mūzika labvēlīgi ietekmē smadzeņu darbību, kā arī spēj uzlabot atmiņu. Ne tikai mūzikas spēlēšana, bet arī vienkārša mūzikas klausīšanās spēj to izdarīt. 
 2. Palielina pacietību un uzlabo organizatoriskās spējas - lai apgūtu mūzikas instrumentus, nepieciešams ieguldīt daudz darba un laiku. Vienā dienā nav iespējams iemācīties spēlēt mūzikas instrumentus, tāpēc šādā veidā tiek trenēta cilvēka pacietība. Tā kā lielākoties kāda mūzikas instrumenta spēlēšana ir kā hobijs, to nākas apvienot ar pamatdarbu, tāpēc jāprot plānot savs laiks. 
 3. Uzlabo lasīšanas prasmes, matemātiskās spējas, kā arī palielina izpratni - lai varētu nospēlēt kādu skaņdarbu, jāprot lasīt notis, kā arī jāizjūt ritms. Būtībā šīs prasmes var pieskaitīt pie matemātiskajām prasmēm. Tāpat tiek attīstīta arī izpratne un prasme, ko varētu nosaukt par daudzu uzdevumu izpildi vienā laikā, jo ir gan jālasa notis, gan tās jāspēlē uz mūzikas instrumenta. 
 4. Uzlabo atbildības sajūtu - mūzikas instrumenti nav visai lēti. Daži no tiem var maksāt pat vairākus simtus. Iegādājoties dārgus mūzikas instrumentus, cilvēkam rodas atbildības sajūta par to, ka instruments jāsaudzē un jākopj, jo ieguldīti arī finanšu līdzekļi.
 5. Atbrīvo no stresa un ļauj pašam izpausties - mūzika nav tā lieta, kas nepieciešama ikviena cilvēka dzīvē. Katram pašam ir jāizvēlas, vai viņš vēlas apgūt kādus mūzikas instrumentus vai nē. Tomēr mūzika ir patiešām vērtīga, jo tās spēlēšana lieliski atbrīvo prātu un samazina stresa līmeni. Tāpat iespējams arī pašam radoši izpausties un sacerēt kādu skaņdarbu.

virietis spele gitaru un lasa notis

Cik ātrā laikā var iemācīties spēlēt ģitāru?

Ja esat nolēmis apgūt ģitārspēli, tad noteikti ir jāpiemīt lielai pacietībai. Ikviena mūzikas instrumenta apgūšana prasīs daudz laika, arī, lai iemācītos spēlēt ģitāru, būs nepieciešams diezgan ilgs laiks. Taču no tā nevajadzētu baidīties. Ja Jūs esat mērķtiecīgs un pacietīgs cilvēks, noteikti varēsiet to iemācīties.

Pat vienkāršāko akordu apguve var prasīt laiku. Ja ir vēlme spēlēt ģitāru pēc iespējas ātrāk, ieteicams atrast labu skolotāju un doties pie viņa uz nodarbībām. Cītīgi mācoties, aptuveni 2 mēnešu laikā varēsiet iemācīties pāris vienkāršas dziesmas. Pēc 4 mēnešiem varēsiet nospēlēt jau sarežģītākus skaņdarbus. Savukārt aptuveni pēc gadu ilgiem treniņiem, varēsiet nospēlēt ļoti daudzas pasaulē populāras dziesmas. 

Vai ģitārspēli var iemācīties ikviens?

Pastāv uzskats, ka tikai talantīgi cilvēki var iemācīties spēlēt mūzikas instrumentus, tomēr tā nav taisnība. Arī cilvēki, kuriem nav izteiktas muzikālās dzirdes un talanta, var mācīties. Šādiem cilvēkiem vienkārši vajadzēs nedaudz vairāk laikā, nekā tiem cilvēkiem, kuri jau no bērnības ir bijuši saistīti ar mūziku.

Ģitārspēles apguvē noteicošais ir vēlme to darīt un tam veltītais laiks. Iespējams, ka cilvēks, kurš tikai tagad sāk mācīties ģitārspēli, bet tajā iegulda visu savu spēku un enerģiju, kādreiz spēlēs pat labāk, nekā tas cilvēks, kuram šī instrumenta apguve nesagādāja nekādas problēmas un kurš ikdienā vairs īpaši netrenējas. 

tetis maca meitu spelet gitaru

Ieteikumi, kā spēlēt ģitāru

 1. Iegādājieties savu ģitāru- šis ir pats pirmais solis ceļā uz prasmju apgūšanu. Protams, var arī aizņemties ģitāru no kāda drauga vai paziņas, tomēr vislabāk ir iegādāties pašam savu. Tādā veidā Jūs spēsiet pierast pie šī mūzikas instrumenta, kā arī varēsiet daudz vairāk laika veltīt tā apgūšanai.
 2. Uzstādiet mērķus - ir grūti kaut ko sasniegt, ja nav nosprausti konkrēti mērķi. Uzstādiet sev mērķi, piemēram, gada laikā iemācīties, kā spēlēt ģitāru un vismaz 10 populāras dziesmas.
 3. Sāciet lēnām - ir jāsaprot, ka vienas dienas laikā nav iespējams iemācīties visu, nav iespējams iemācīties visus akordus. Daži akordi ir sarežģīti, tāpēc tiem būs nepieciešams ilgāks laiks. Sāciet pamazām, apgūstiet kaut tikai 2 akordus mēnesī.
 4. Veltiet laiku mācībām - tikai veltot pietiekami daudz laika mācībām, Jums izdosies iemācīties akordus un pēc tam nospēlēt arī kādu dziesmu. 
 5. Atrodiet skolotāju - ja akordu un dziesmu apguve Jums liekas pārāk sarežģīta, sameklējiet skolotāju, kurš Jums palīdzēs ģitāras spēli padarīt vieglāku.
 6. Jūs neesat vienīgais neprofesionālis - ir jāsaprot, ka pat pasaules labākie ģitāristi reiz sākuši visu no nulles. Vēlme mācīties un sasniegt rezultātus noved pie rezultāta.
 7. Iegādājieties grāmatu ģitāristiem - grāmatnīcās ir pieejamas grāmatas, kā iemācīties spēlēt ģitāru mājās. Šādas grāmatas būt ļoti noderīgas. Protams, var mācīties arī internetā, tomēr grāmatā būs viss daudz labāk paskaidrots. Grāmatās arī būs pietiekami daudz dziesmu, kuras varēs mācīties spēlēt.
 8. Viss nāk ar laiku - iespējams, ka būs brīži, kad vēlēsieties padoties, taču jāatceras, ka ar laiku ģitāras spēle kļūs arvien vienkāršāka. Nepieciešams tikai nepārtraukti trenēties.
 9. Sastādiet plānu - labs veids, kā sasniegt mērķus, ir sastādīt plānu. Veltiet katru dienu, piemēram, tikai 1 stundu spēlēšanai. Rezultāti noteikti būs jūtami. 
 10. Apgūstiet tehniskās lietas - ģitāru nepieciešams arī noskaņot, lai tā skanētu pēc iespējas tīrāk. Lai labāk apgūtu spēlētprasmi, iemācieties, kā uzturēt ģitāru tehniski labā stāvoklī. 

Kā izvēlēties savu pirmo ģitāru?

Iespējams, ka grūtības varētu sagādāt arī pirmās ģitāras iegādāšanās. Cilvēks, kurš līdz šim nav bijis saistīts ar mūziku, varētu apjukt plašajā piedāvājuma klāstā. 220.lv interneta veikalā pieejami mūzikas instrumenti plašā izvēlē – piedāvājumā ir dažādi ģitāru veidi, piemēram, klasiskā ģitāra, bērnu ģitāra, akustiskā un elektriskā ģitāra. 

Labākā izvēle iesācējiem būs tieši akustiskā ģitāra. Šādas ģitāras iespējams nopirkt arī cenā līdz 100 eiro, kas būs laba iespēja iesācējiem. Vislabāk izvēlēties jau ģitāru komplektus, kur bez ģitāras klāt nāk arī soma, skaņotājs un citas nepieciešamās lietas. 


Ģitāras iespējams iegādāties dažādos mūzikas instrumentu veikalos. Arī interneta veikals 220.lv piedāvā iegādāties mūzikas instrumentus, tostarp ģitāras. 

Pircējiem patika šis ieraksts

4.5/5
2 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.