Noderīgi padomi

5 pazīmes, kas liecina, ka laiks mainīt monitoru

Plaša izvēle monitoriem
18 12 2019
virietis strada biroja ar datoru pie monitora

Monitors ir neatņemama un svarīga katra datora sastāvdaļa. Mūsdienās PC datoru lietotājiem ir iespēja izvēlēties no ļoti plaša un daudzveidīga monitoru klāsta, kas pieejams interneta veikalā 220.lv. Neatkarīgi no tā, cik dārgu un kvalitatīvu monitoru esat iegādājušies agrāk, pēc laika tas, tāpat, kā citas tehnoloģijas, var sākt “niķoties”. Turpinājumā aplūkojiet izplatītākās pazīmes, kas liecina, ka pienācis laiks iegādāties jaunu monitoru. 

  • Monitors neieslēdzas

Ir gadījumi, kad monitoram parādās acīmredzami simptomi, kas liecina, ka tas nedarbojas tā, kā vajadzētu. Piemēram, ja tas neieslēdzas, kad tiek iedarbināts dators. Ekrāns paliek melns, un gaismiņa, kurai bija jāaktivizējas pēc ieslēgšanas pogas nospiešanas, nedarbojas. Šai problēmai var būt vairāki izskaidrojumi – bojāts monitora barošanas bloks, vai arī vājš/nepilnīgs savienojums ar monitora korpusu. Ja monitoram ir ārējais barošanas bloks, to var nomainīt, kā arī, ja problēmu rada bojāti vadi, var palīdzēt citu vadu izmantošana. Tomēr, ja monitors ir kalpojis jau daudzus gadus, vērts padomāt par jauna modeļa iegādi, nevis līdzekļu ieguldīšanu vecā modelī, kas pēc laika atkal var sagādāt problēmas.

  • Blāvs attēls

Gan CRT, gan LCD monitoriem ir tendence ar laiku kļūt blāvākiem. Tas notiek, jo monitori vairs nespēj nodrošināt tik izteiktu gaišumu, kāds tam bija sākumā, un tas savukārt nozīmē, ka attēli ar laiku sāks izskatīties tumšāki un neizteiksmīgāki. Šī problēma rodas, jo detaļas slodzes rezultātā nolietojas. Lai arī pastāv iespēja tās mainīt, šī nebūs izmaksu ziņā efektīvākā alternatīva. Gudrāk būtu ieguldīt jaunā un kvalitatīvā monitorā, ko varat iegādāties pie mums, 220.lv. Tas kalpos vairākus gadus un nodrošinās lielisku attēla kvalitāti.

  • Attēla izkropļojumi

Vēl viena pazīme, kas liecina, ka monitora mūžs tuvojas beigām, ir izkropļota attēla rādīšana. Tās var būt dažādu krāsu, piemēram, zaļas vai dzeltenas līnijas un plankumi, krāsu neatbilstības, nevienmērīgas līnijas vai vienkrāsainu laukumu izkropļošana. Šajā gadījumā būtu ieteicams pēc iespējas ātrāk nomainīt veco monitoru pret jaunu, jo šādi defekti ne tikai apgrūtina darbu ar datoru, bet arī rada papildu slodzi redzei.

  • Bojāti pikseļi

LED monitoros attēlu veido tūkstošiem mazu pikseļu, un katrs no tiem maina krāsu, lai rādītu attēlus. Ar laiku atsevišķi LED monitora pikseļi var pārstāt darboties, kā rezultātā netiek attēlots pilnvērtīgs attēls vai atbilstoša tā krāsa. Lai arī viens nestrādājošs pikselis monitorā var neradīt ievērojamas izmaiņas, ja pikseļi ir vairāki, to uzreiz būs iespējams pamanīt, kā arī šāds defekts sāks traucēt monitora lietošanu.

  • Attēla izdegšana

Šāda problēma var rasties, ja monitorā ilgu laika periodu tiek rādīts viens un tas pats attēls. Tā rezultātā var rasties “spokošanās efekts”, dažos gadījumos daļa no iepriekšējā attēla paliek redzama monitorā, kaut arī tiek demonstrēts jau cits attēls. Attēla izdegšana rodas laika gaitā, un norāda uz to, ka monitors ir bijis izmantots pārāk ilgi vai intensīvi, nemainot esošo attēlu, kuru tas rāda.

Kādi monitori pieejami interneta veikalā 220.lv?

Pie mums Jūs atradīsiet plašu un daudzveidīgu monitoru klāstu visām vajadzībām – sākot ar vienkāršiem modeļiem lietošanai mājās, kam seko monitori biznesa un darba vajadzībām, kā arī, protams, īpaši kvalitatīvi un funkcionāli monitori spēļu datoriem, kas pārsteidz ar lielisku attēla kvalitāti, un citiem parametriem. Ielūkojieties mūsu sortimentā jau tagad!


Pircējiem patika šis ieraksts

3.7/5
3 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.