Noderīgi padomi

Saules aizsardzība: Kas ir SPF un kādu aizsardzības veidu izvēlēties?

Plaša izvēle sejas krēmiem
02 03 2020
silta sezona un saules aizsardzibas krems ar spf

Tiklīdz rodas izdevība, vairums no mums labprāt vēlas sauļoties. Daži vēlas D vitamīnu, citi sapņo par perfektu iedegumu, bet ne visi domā par saules gaismas negatīvo ietekmi. Palielinot šo baudu, ilgtermiņā var rasties ļoti nepatīkamas ādas problēmas, tāpēc labāk jau iepriekš domāt par augstas kvalitātes aizsardzību pret sauli. SPF krēmi tam ir īpaši piemēroti - šoreiz pārrunāsim, kā tos lietot.

Kas ir SPF?

SPF (angl. Sun Protection Factor), kas pazīstams arī kā saules aizsardzības faktors, ļaus zināt, cik ilgu laiku jūs varēsiet sevi pasargāt no saules gaismas kaitīgās ietekmes. Šāda mērīšanas sistēma nav absolūta un ir atkarīga no jūsu ādas tipa, kā arī no produkta daudzuma un pareizas lietošanas.

Jūs varēsiet redzēt krēma stiprumu, ņemot vērā ciparus, kurus norāda burtu kombinācija "SPF". Piemēram, krēmi ar SPF5 aizsardzību darbosies aptuveni 50 minūtes un SPF50 līdz pat 500 minūtēm. Šis indikators norāda arī starojuma aiztures procentuālo daudzumu: SPF15 turēs 95%, SPF30 turēs 97% un SPF50 turēs 98%. Kaut arī šīs atšķirības var šķist nelielas, tās var būt būtiskas īpaši jutīgai ādai.

Kā darbojas saules aizsargkrēms?

Ir ļoti svarīgi izprast SPF krēmu darbību, jo jūs bieži ievērosiet, ka šādi pasākumi liks aizmirst par burvīgo iedegumu. Tomēr tā nav taisnība - šie krēmi ierobežo ultravioletā starojuma daudzumu, kas mēģina iekļūt ādā, bet daži no tiem tomēr sasniedz ādu. Protams, jūs iedegsiet nedaudz ilgāk, bet tas padarīs jūsu iedegumu drošāku un vienmērīgāku, un pats iedegums būs daudz ilgstošāks.


Vai SPF krēms ir nepieciešams katru dienu?

Jūs varat (un pat vajadzētu) lietot SPF krēmu katru dienu neatkarīgi no tā, vai dodaties tikai pusdienās ārā vai visu dienu pavadāt pludmalē. Atkarībā no situācijas, SPF krēma līmenis būs atšķirīgs (bet jūs nekad nekļūdīsieties, ja izvēlēsieties augstāku) un tā lietošanas biežumu. Ideālā gadījumā krēmu vajadzētu uzklāt apmēram ik pēc 2 stundām saules staru laikā. Tomēr, ja jūs šajā laikā peldaties, jums process būs jāatkārto biežāk.


Kā izvēlēties SPF sauļošanās krēmu?

Jāsāk ar to, kurai zonai (sejai vai visam ķermenim) krēms būs nepieciešams. Sejai vienmēr ir ieteicams izvēlēties visvairāk aizsarglīdzekļus, un ķermenim ir citas izvēles iespējas. Ja jūsu izvēle šķiet sarežģīta, apsveriet arī savu ādas tipu:

  • Ļoti tumšai, iedegušaii ādai pietiks ar SPF2;
  • Ādai, kas ātri iedeg, bet bez saules apdegumiem, derēs SPF10;
  • Normālai un gaišai ādai būs nepieciešams SPF15;
  • Bāla, jutīgai ādai jums būs nepieciešams SPF30;
  • Ilgākākam laikam saulē un maksimālai aizsardzībai pret apdegumiem derēs SPF50.

Nav precīzu SPF krēma izvēles noteikumu - šajā gadījumā ir vērts atcerēties, ka vairāk nozīmē labāku. Tomēr nekļūdīsieties, ja tuvāk apskatīsiet visu produktu sastāvu: ja tie ir bagātināti ar papildu sastāvdaļām un ideāli piemēroti jūsu ādas tipam, jūs iegūsiet vēl vairāk.

Pircējiem patika šis ieraksts

4.7/5
3 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?