Noderīgi padomi

Ar ko atšķiras bezmaksas un maksas antivīrusu programmas?

Liela izvēle antivīrusa programmām
30 01 2019
antivirusu programmas datoriem

Nevienam nav šaubu, ka antivīrusu programmas datoram, tālrunim vai citām ierīcēm, kam ir pieeja internetam, ir nepieciešamas. Tās būtiski samazina kaitīgo programmu izraisīto bojājumu iespējas. Tomēr vēl joprojām ir ievērojama diskusija par to, vai maksimālai aizsardzībai pietiek ar bezmaksas antivīrusu programmu, vai labāk ieguldīt līdzekļus maksas programmā. Lai varētu atbildēt uz šo jautājumu, vispirms jāapskata šo programmu galvenās atšķirības.

Aizsardzības līmenis

Bezmaksas antivīrusu programmas visbiežāk piedāvā pamata aizsardzību, bet maksas sistēmas var piedāvāt vairāk papildu funkciju, piemēram, vecāku kontrole vai aizsardzība pret identifikācijas zādzību, kas īpaši nepieciešama, pērkot preces internetā. Precīzākas iespējas ir atkarīgas no konkrētās paketes, bet, runājot abstrakti, mēs nekļūdīsimies, ja teiksim, ka maksas antivīrusu programmas sniedz daudz augstāka (vai vismaz plašāka) līmeņa aizsardzību.

Vīrusu noteikšana

Dažāda veida testi un pieredze jau daudzas reizes ir pierādījusi, ka bezmaksas antivīrusu programma nosaka vīrusus gandrīz tikpat labi, cik maksas. Lai gan rādītāji ir diezgan līdzīgi, ir konstatēts, ka maksas programmas šo uzdevumu reāllaikā veic efektīvāk, citiem vārdiem, kamēr vēl nav nodarīts kaitējums.

Tiesa gan, ir jāpiemin, ka bezmaksas antivīrusu programmas veic skenēšanu nedaudz ātrāk, bet Jūs droši vien piekritīsiet, ka šajā gadījumā ir svarīgs nevis ātrums, bet gan galarezultāts.

Tehniskā palīdzība

Runājot par šo aspektu, viss ir vienkārši: maksas antivīrusu programmas īpašnieki var konsultēties par tehniskiem jautājumiem, bet bezmaksas programmu īpašniekiem problēmu gadījumos pašiem tās ir jāatrisina. Protams, mūsdienās uzzināt vajadzīgās atbildes nav grūti, bet daudz ērtāk un efektīvāk ir tad, ja tās sniedz savas jomas profesionāļi.

Atzinums: maksas vai bezmaksas antivīrusu programma?

Tas, vai labākā antivīrusu programma būs maksas, vai tomēr bezmaksas, ir atkarīgs tikai no Jūsu personiskajām vajadzībām. Maksas paketes ieteicams izvēlēties mazā biznesa īpašniekiem – nelaimes gadījumā Jūs novērtēsiet tehniskās palīdzības iespēju. Tāda antivīrusu programma tāpat noderēs vecākiem, kuri pārdzīvo par bērnu drošību: papildu kontroles līdzekļi ne tikai aizšķērsos ceļu vīrusiem, bet arī mācīs bērnus labāk iepazīt kaitīgās programmas.

Visos citos gadījumos Jums var pietikt arī ar bezmaksas antivīrusu programmas versiju. Tomēr, ja jūs gribat nodrošināt maksimālu aizsardzības līmeni, tad Jums jāzina, ka antivīrusu programmu cena šobrīd nav augsta – var pat atrast īpaši lētas, bet efektīvas paketes.

Antivīrusu programmu tipi

Antivīrusu programmas (gan tās, kas lejupielādējamas bez maksas, gan arī maksas) vispirms tiek iedalītas atbilstoši operētājsistēmām, kurām tās ir piemērotas:

  • Microsoft antivīrusu programmas. Ja Jūs izmantojat Windows operētājsistēmu, tad varat atrast daudz antivīrusu programmu, kas darbojas tieši ar to, sākot no visvienkāršākajām bezmaksas un beidzot ar daudz efektīvākām maksas programmām. Šajā gadījumā ir būtiski pievērst uzmanību konkrētajam tipam: piemēram, ja Jums nepieciešama bezmaksas antivīrusu programma operētājsistēmai Windows 10, tad vajadzētu pārliecināties, vai Jūs varēsiet pielāgot izvēlēto programmu tieši šai Windows versijai.


  • Mac OS antivīrusu programmas. Šajā operētājsistēmā vīrusi konstatējami nedaudz retāk, tāpēc tai pielāgotie produkti nav tik standartizēti kā Windows. Tomēr arī šeit ir gan maksas, gan bezmaksas produkcija, kas aizsargās no iespējamajiem kaitīgajiem draudiem.


  • Android antivīrusu programmas. Android ir visplašāk izmantotā operētājsistēma mobilajos sakaros visā pasaulē, tāpēc nav pārsteidzoši, ka tieši uz to koncentrējas kaitīgo programmu veidotāji. Tieši šī iemesla dēļ vajadzētu parūpēties, lai antivīrusu programma mobilajā tālrunī būtu pietiekami efektīva. Ja neesat pārliecināts par bezmaksas versiju, tad izmēģiniet maksas programmu, kas piedāvā lielākas aizsardzības iespējas.

Nav svarīgi, vai izlemsiet lejupielādēt bezmaksas antivīrusu programmu, vai labāk izvēlēsieties maksas paketes, Jūs nedrīkstat aizmirst, ka to efektivitāte būs atkarīga no Jūsu interneta lietošanas ieradumiem. Labākās antivīrusu programmas veiksmīgi darbosies tikai tad, ja Jūs neatvērsiet neizprotamas lapas vai elektroniskās vēstules, kā arī neaizmirsīsiet veikt ieplānotos atjauninājumus un sistēmas skenēšanu. Lai gan tas šķiet elementāri, tieši tādas vienkāršas darbības var garantēt veiksmi!

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?