Noderīgi padomi

Ar ko krēmi atšķiras no citiem ādas kopšanas līdzekļiem?

Plaša izvēle sejas krēmiem
21 10 2019
sejas kremi, ellas, emulsijas, geli un skidrumi

Ikvienam, kas kaut mazliet rūpējas par savu ādu, ir sava krēmu kolekcija - kas var barot, mitrināt, aizsargāt mūsu ādu un citādi iedarboties, lai panāktu ādas veselīgu izskatu. Tomēr mūsdienās mēs varam atrast vairākus alternatīvus kopšanas līdzekļus, kas ne mazāk efektīvi un labvēlīgi ietekmē mūsu ādu. Šoreiz mēs apspriedīsim galvenās atšķirības starp tiem un krēmiem.

Serums

Mēģinot noskaidrot, ar ko atšķiras krēms no seruma, vispirms jāapsver to veiktās funkcijas - ja krēmu var pielietot vairākām problēmām, serums (pazīstams arī kā esence) koncentrēsies tikai uz vienu no tām. Bet tajā pašā laikā efekts būs atšķirīgs: lietojot serumu, var novērst problēmu (teiksim, vitamīnu deficītu vai ādas sausumu) uz ilgu laiku, bet krēms bieži ir efektīvs tad, kamēr to lieto dienu no dienas. Tāpēc šos līdzekļus izmantoti kopā - ja to mērķi pārklājas, tie sniegs ļoti jūtamus rezultātus.


Tā kā seruma sastāvā nav lipīdu, nav ieteicams to lietot atsevišķi. Tāpat nav nepieciešams (un pat nav ieteicams) regulāri lietot šo līdzekli - pretējā gadījumā liels aktīvo sastāvdaļu daudzums galu galā var kļūt nevis noderīgs, bet kaitīgs. Precīzi termiņi atšķiras atkarībā no konkrēta produkta, taču parasti ir ieteicams izmantot šo līdzekli apmēram pusotru mēnesi gadā, to lietojot katru otro dienu vai tikai dažas reizes nedēļā.

Fluīds

Ir patiešām viegli izskaidrot, ar ko atšķiras krēms no fluīda, jo tas faktiski ir viens un tas pats produkts. Šis līdzeklis galvenokārt ir paredzēts mitrināšanai un atšķiras tikai pēc konsistences - tā kā fluīds nesatur taukus, tas ir “vieglāks” un tāpēc tas vieglāk uzsūcas ādā. Tas arī drosmīgi var aizstāt regulāri lietojamus mitrinošus krēmus, ja Jums ir jāizvairās no smagākas struktūras un spīdīga toņa taukainas ādas gadījumā vai citu iemeslu dēļ.

Gels

Lai saprastu, ar ko atšķiras krēms no gela, būtu jāsalīdzina to konsistences. Gels bieži ir caurspīdīgs (un pat krāsains), un tā tekstūra atgādina želeju - šis līdzeklis nešķiet ne ciets, ne šķidrs. Lielākā daļa šo produktu parasti ir izgatavoti uz ūdens bāzes, un starp sastāvdaļām nekad nepamanīsiet nekādas eļļas, kuras dažreiz var atrast dažos sejas krēmos. Tas nozīmē, ka gels ir pietiekami vieglas konsistences un tāpēc tas ātri iesūcas ādā, neatstājot nekādas pēdas. Šos līdzekļus bieži iesaka lietot siltā laikā - un taukainas ādas īpašnieki tos ļoti novērtēs.


Emulsija

Mēs nepārsteigsim Jūs izskaidrot, ar ko atšķiras emulsija no krēma - atkal ir jāatzīmē šo līdzekļu konsekvence. Emulsijas nereti ir nedaudz vieglākas, lieliski absorbējošākas un dēļ tā tas nenoslogi ādu - šo īpašību dēļ, tās bieži tiek izvēlētas siltajām sezonām, savukārt krēmi ir īpaši piemēroti vēsākam gadalaikam. Emulsijas dažreiz pielīdzina losjoniem, taču patiesībā to mērķis var ievērojami atšķirties, tāpēc vienmēr ieteicams tuvāk izpētīt katra produkta sastāvu un tā funkcijas.


Izpētot visus šos līdzekļus, būs daudz vieglāk izlemt, kurš un kurā sezonā būs vislabāks Jūsu ādai. Tam jāpievērš uzmanība visu gadu, taču to būtu jālieto dažādos veidos atkarībā no perioda un ādas tipa.

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
2 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?