Noderīgi padomi

Ārējais SSD disks. Kā izvēlēties?

Izvēlēties ārējo cieto disku
22 05 2018
cietie diski kas lauj atri parnest datus

Ārējo disku izmantošana veicina datora slodzes samazināšanu. Tie ir arī drošs lielu datu apjomu uzglabāšanas veids, kurus var izmantot jebkurā vietā un jebkurā laikā. Īpaši labas iespējas piemīt SSD modeļiem.

Ārējās SSD ierīces izmantošanas priekšrocības.

Lai gan cietie diski uz magnētiskajām plāksnēm (HDD) joprojām turpina dominēt tirgū, tomēr pakāpeniski tos aizstāj pusvadītāju diski (SSD), kuri nodrošina efektīvāku un drošāku darbību.

Tas viss kļūst iespējams, pateicoties zibatmiņas izmantošanai. Atšķirībā no HDD modeļiem, SSD diskos nav nekādu mehānisku mobilu komponentu, kā rezultātā tiem piemīt daudz lielāka noturība pret mehānisku ietekmi un vibrāciju, kas disku ierīču gadījumā var izraisīt grūtības ierakstot vai nolasot datus, vai var izraisīt pat nopietnus konstruktīvus bojājumus.

SSD diski arī darbojas daudz ātrāk. Tie nodrošina milzīgu kvalitatīvu lēcienu, kas pamanāms vispirms jau operētājsistēmas darbības laikā. Papildus citām šo ierīču priekšrocībām, jāmin arī to klusā darbība, mazais enerģijas patēriņš un lielā noturība pret temperatūras svārstībām.

Top 5 ārējie diski


Noderīgi zināt!

Ārējais SSD disks - tas ir pārnēsājams ar USB savienotāju aprīkots disks, kas ļauj to savienot ar citām ierīcēm – klēpjdatoriem, personāliem datoriem, spēļu konsolēm. Tādējādi tas darbojas pēc tāda paša līdzīga principa kā klasiskais pendrive.

Kādu ārējo SSD disku izvēlēties?

Šīs ierīces iegādes kritēriji ir ļoti līdzīgi tiem, uz kuriem mēs pamatojamies, izvēloties iekšējās atmiņas iekārtas. Atšķirības lielā mērā saistītas ar interfeisu. Standarta disku gadījumā mēs izvēlamies ierīces, kas papildus visam pārējam atbalsta standartus SATA III, mSATA vai M.2. Ārējo modeļu gadījumā visbiežāk tiek izmantoti tie, kas atbalsta USB interfeisu.

Nav grūti uzminēt arī to, ka, jo jaunāks disks, jo labāk. Kāpēc? Tāpēc, ka tā būs garantija ātrākai datu pārsūtīšanai. Kaut ko vairāk var sagaidīt, pērkot disku USB C – taču tā ir dārga ierīce (120 GB modelis maksā aptuveni 82 eiro). Ar labiem darbības parametriem atšķiras diski USB 3.0 un USB 3.1. Tie parasti maksā divas reizes lētāk nekā tie, kas atbalsta interfeisu USB C.

Interfeisa izvēle nav vienīgais jautājums, kam jāpievērš uzmanība. Ko vēl vajadzētu pārbaudīt?

Kapacitāte – tā jāizvēlas, ņemot vērā diska lietošanas mērķi. Ja tas nepieciešams tikai standarta failu pārnešanai, piemēram, filmu, grafiku vai dokumentu, tad varat mierīgi to izmantot kā nedaudz lētāku pendrive – jums noteikti pietiks ar kapacitāti no 128 līdz 256 GB

Aprakstītos diskus bieži izmanto kā pārnēsājamu rezerves kopiju glabātavu vai kā ierīces, kas palielina galda datora vai klēpjdatora standarta disku kapacitāti. Tādā gadījumā ir vērts pirkt diskus ar lielāku kapacitāti. Izvēle ir ļoti plaša, jo tirgū var atrast modeļus ar kapacitāti 512 GB, 1 TB un pat 2 TB.

Izmērs – veikalos parasti tirgo 2,5 collu diskus, kas ir ievērojami lielāki nekā parastais pendrive, tomēr tie nodrošina daudz augstāku drošības līmeni. Zināmu kompāniju ierīces atšķiras ar papildus stiprinātiem korpusiem, tāpēc tie ir pasargāti no viegliem satricinājumiem. Miniatūru ierīču cienītājiem piemēroti būs 1,8 collu diski. 

Korpusa aizsardzība – ražotāji aizvien meklē jaunus risinājumus, kas spēj ne tikai pastiprināt diska konstrukciju un pasargāt ierīci no trieciena, bet arī nodrošināt diska noturību pret ūdens iedarbību. Šie risinājumi visbiežāk paredzēti tiem, kas daudz ceļo. Tādas ierīces var droši izmantot dažādos apstākļos.

Lietošana – lai gan tirgū parasti pārdod universālus modeļus, tomēr ir vērts pārbaudīt, vai iegādāto disku var pievienot citām ierīcēm, ne tikai datoram. Pirmkārt, mēs domājam spēļu konsoles. Kā zināms, spēles aizņem visvairāk vietas. Tāpēc bieži sanāk tā, ka ar konsolē iebūvētā pamata diska kapacitāti sāk nepietikt. Tāpēc lietotāji ir spiesti izmantot ārējos modeļus.

Papildu funkcijas – starp tām var minēt datu šifrēšanu un programmatūru, kas ļauj taisīt rezerves kopijas.

Ārējais SSD disks – vai ir vērts?

Vairums cilvēku, visticamāk, apsver to, vai ir vērts investēt ārējos SSD diskos. Galu galā tirgū ir arī lētākie HDD modeļi.

Tomēr, kā rāda prakse, pusvadītāju modeļi ne tikai garantē ievērojami ātrāku datu pārsūtīšanu, bet arī nodrošina augstu drošības līmeni, un tas ārējiem diskiem ir ļoti svarīgi. To “dzīves ilgums” ir lielāks, kas ļauj kompensēt radušās izmaksas.

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
1 Klientu vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Pigu grupa:
Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2020 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.