Noderīgi padomi

Baseina tīrīšana: kas ir vissvarīgākais, kas jāņem vērā?

05 06 2020
baseina filtri un citi tirisanas lidzekli ikdienas izmantosanai

Pagalma baseins ir ārkārtīgi populāra izvēle siltajā sezonā, ļaujot izbaudīt ūdens izklaidi, neizejot no mājām. Tomēr nepietiek tikai ar to, lai izlemtu, kurš baseina tips būs vislabākais: lai saglabātu maksimālu higiēnu un nekaitētu Jūsu veselībai, Jums būs jāpievērš uzmanība arī šī produkta kopšanai. Baseina kopšana noteikti nav tik sarežģīta, kā varētu šķist - tikai daži pamatnoteikumi, kurus šoreiz Jums esam izcēluši.

Nodrošiniet ūdens kustību

Aļģes un baktērijas stāvošā ūdenī parādās daudz ātrāk, tāpēc ir īpaši svarīgi to nepārtraukti “kustināt” Šim nolūkam parasti tiek izmantots īpašs filtrācijas sūknis - tas ne tikai pārvieto ūdeni, bet arī to attīra. Daļu no tā sūknī iztīra un pēc tam atdod atpakaļ baseinā. Ideālā gadījumā šī procedūra būtu jāveic katru dienu un tam būtu jāvelta vismaz dažas stundas. Vissvarīgākais ir ievērot drošības prasības un nepeldēties, filtrējot ūdeni.


Pārraugiet ūdens kvalitāti

Ūdens kvalitātes novērtēšanai izmanto testus, kas mēra skābumu (pH) un hlora līmeni, un tie jāveic vismaz reizi divās nedēļās. PH ir 7,2-7,6, un hlors ir 1-2,5 mg/l. Jebkuras novirzes var izraisīt ūdens fermentāciju vai pat izraisīt ādas slimības. Atkarībā no iegūtajiem rezultātiem jānodrošina arī atbilstoši produkti, lai optimizētu šo vielu saturu ūdenī. Pareizs ūdens pH jāvērtē īpaši atbildīgi - ja tas neatbilst normām, arī citi Jūsu izmantotie baseinu tīrīšanas līdzekļi nebūs efektīvi.

Regulāri dezinficējiet baseinu

Lai ūdens nekļūtu par mikroorganismu audzēšanas vietu, ir svarīgi rūpēties par tā dezinfekciju. Ideālā gadījumā šādai baseina apkopei vajadzētu būt regulārai - veicot ikdienas režīmu, Jūs neļausiet rasties iespējamām problēmām. Jūs varat izvēlēties vienu no šīm dezinfekcijas metodēm:

  • Hlora granulas un tabletes. Šie produkti lieliski cīnās ar baktērijām, sēnītēm un citiem kaitīgiem organismiem. Jo vairāk ūdens saņem saule, jo vairāk ir nepieciešami šie līdzekļi. Tiesa, jāņem vērā, ka jutīgākiem cilvēkiem tie var izraisīt ādas kairinājumu.
  • Aktīvais skābeklis. Šie produkti ir daudz maigāki, tāpēc ieteicams tos izvēlēties, ja hlors izraisa pat nelielas, bet nepatīkamas ādas reakcijas. Tie ir efektīvi arī pret mikroorganismiem un garantēs maksimālu higiēnu, taču tie neietekmēs Jūsu ādu vai matus.

Sargājiet baseinu no aļģēm

Pat ja Jūsu baseinā šobrīd nav aļģu, neko nedarot, šo situāciju var mainīt ļoti ātri. Tāpēc ir jāizmanto īpašs profilakses līdzeklis - algicīds, kas ir piemērots arī aļģu kontrolei un to rašanās novēršanai. Precīzi daudzumi un periodiskums ir norādīts uz konkrētā produkta. Tomēr Jums jāzina, ka augstāka temperatūra vai biežāks lietus radīs nepieciešamību palielināt algicīdu devas.

Pievērsiet uzmanību konstrukciju tīrīšanai

Izmantojot piepūšamo baseinu, pēc novadīšanas rūpīgi jāiztīra ūdens dibens un malas. Šai tīrīšanai varat izmantot siltu ūdeni, sūkli un ziepes vai trauku mazgāšanas līdzekli - process noteikti nebūs ļoti sarežģīts. Karkasa baseinu uzturēšana ir praktiski vienāda: tā kā ūdens no tiem tiek izvadīts retāk, arī sienu tīrīšana tiek veikta retāk. Tomēr, atkarībā no peldēšanās biežuma un baseinu izmantojošo cilvēku skaita, šis darbs jāveic vismaz reizi mēnesī.

Izpildot visus šos padomus, Jūs zināt, ka esat darījis visu iespējamo, lai saglabātu baseinu pēc iespējas tīrāku un pilnībā sagatavotu izklaidei. Vissvarīgākais ir izmantot to aprūpei pielāgotus rīkus un nepalaist garām ne vienu soli - tas nodrošinās lieliskus rezultātus!

Pircējiem patika šis ieraksts

4.5/5
24 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.