Noderīgi padomi

Cik svarīgs ir apgaismojums darba vietā?

26 08 2020
vierietis sez majas biroja pie baltas galda lampas un strada pie datora

Ar moderno tehnoloģiju palīdzību darbs no mājām ir kļuvis tik vienkāršs. Arvien vairāk uzņēmumu dod iespēju vismaz daļu darba veikt attālināti. Tomēr darbs nepiemērotā telpā var būt ārkārtīgi neproduktīvs. It īpaši, ja istaba ir slikti apgaismota. Kāds apgaismojums ir vispiemērotākais - lasiet rakstā.

spilgs kabinets ar dzeltenam detalam un spilgtu apgaismojumu

Kā plānot darba vietas apgaismojumu?

Darbs tumsā uz dīvāna vai neērta sēdēšana pie virtuves galda ar spilgtu gaismu, kas traucē labai datora ekrāna redzamībai, var radīt traucējumus. Ātrāk nogursiet un darbu veiksiet daudz lēnāk, nekā gribētos. Ja mājās strādājat diezgan bieži, uzstādiet īpašu darba stūri ar atbilstošu apgaismojumu. Tai nav jābūt atsevišķai telpai, vissvarīgākā ir tā vieta, kuru izvēlaties savam rakstāmgaldam.

 moderns un plass kabinets - darba vieta ar koksnes deatalam un griestu apgaismojumu

Apvienojiet dienasgaismu, tiešu un netiešu apgaismojumu. Ideālā gadījumā galds jānovieto sāniski pie loga - tur, kur dienasgaisma sasniegtu Jūs. Tomēr ar dienasgaismu vien nepietiks. Papildu apgaismojums ir vienkārši nepieciešams tumšākās dienās un strādājot vakaros. Kā jau minēts, vislabāk ir apvienot tiešo un netiešo apgaismojumu kopā.

Tiešam apgaismojumam varat izmantot sienas lampas vai galda lampu.


Izvēloties sienas vai galda lampu, ņemiet vērā šādas divas lietas:

  1. Virziens. Ideālā gadījumā sienas apgaismojums būs regulējams. Jūs varēsiet mainīt sēdēšanas stāvokli, pārvietot datoru ērtākā leņķī un vienlaikus pielāgot gaismas virzienu. Tas pats noteikums attiecas uz galda lampām. Neizvēlieties statisku gaismu. Vislabāk, ja Jūs varat pielāgot ne tikai apgaismes ierīces virzienu, bet arī augstumu.
  2. Augstums. Nenovietojiet sienas lampu pārāk augstu, pretējā gadījumā gaisma tiks pārāk izkliedēta pirms nonākšanas pie galda un būs piemērotāka kā papildu apgaismojums. Izvēloties galda lampu, pievērsiet uzmanību sava galda izmēram un pārliecinieties, vai lampa ir pietiekami augsta, lai apgaismotu visu darba zonu. Jo augstāka lampa, jo lielāks būs apgaismojuma lauks.

Piekir vislabāk piemēroti netiešam apgaismojumam, kā arī griestu gaismekļi vai iebūvēti gaismekļi. Neatkarīgi no tā, kāda veida gaismekli Jūs izvēlaties, vissvarīgākais ir tas, ka šis papildu telpas apgaismojums nav pakārts tieši virs galda. Šāda apgaismojuma galvenais mērķis ir apgaismot telpu ap Jūsu darba vietu, lai, acis novirzot prom no galda, tas strauji nemainītos. Ja gaismekli pakārt pārāk tuvu srakstāmgaldam, gaisma, visticamāk, pārlieku eksponē datora ekrānu vai rada nevēlamu ēnu.

vierietis sez majas biroja vakara pie dazada apgaismojuma ertam darbam

Apgaismojuma intensitāte un krāsas temperatūra

Izvēloties gaismekļu spuldzes, vienkārši ir jāņem vērā to krāsu temperatūra. Tas ir atkarīgs no tā, kādā gaismā tiks apgaismota vēlamā telpa. Runājot par darba vietas apgaismojumu, vislabāk, ja tā ir izgaismota diezgan spilgti, un pati gaisma ir balta. Krāsu temperatūru mēra kelvinos (K) ar skalu no 1000 līdz 10 000. Jo lielāks skaitlis, jo baltāka un vēsāka gaisma. Lampām galvenās telpas apgaismošanai izvēlieties spuldzes ar vismaz 4000 K, vēlams no 5000 līdz 6000 K.

Gaismas spilgtumu mēra lūmenos (lm). Lai precīzi zinātu, kādas spilgtuma spuldzes Jums ir vajadzīgas, Jums jāapsver, kāda lieluma telpu vēlaties apgaismot. Mācībām vai darbam ir ieteicamas spuldzes ar vērtību 300-750 lm / m2.


Lai uzzinātu vairāk par gaismas spilgtumu, krāsu temperatūru un to, kāds apgaismojums ir vislabāk piemērots katrā mājas telpā, lasiet rakstu – Interjera apgaismojums: viss, kas Jums ir jāzina.

Rezumējot, var identificēt divas galvenās lietas, kas ir īpaši svarīgas, plānojot darba vietas apgaismojumu. Vispirms izvēlieties galveno un papildu apgaismojumu, ar dabisko apgaismojumu vien nepietiks. Otrkārt, pat ja Jūs izvēlaties labāko gaismekli, bet ievietojat nepareiza toņa vai spilgtuma spuldzes, apgaismojums nedarbosies.

Pircējiem patika šis ieraksts

4.7/5
3 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.