Noderīgi padomi

Dezodorants vai antiperspirants: to atšķirības un svarīgākās īpašības

07 08 2020
izsmidzinamie un rullisu dezodoranti stav uz galda blakus kumelitem

Lai gan mēs priecājamies sveikt vasaras laika apstākļus, daudziem šajā periodā ir jārisina arī pastiprināta svīšana. Šī problēma var skart gan vīriešus, gan sievietes jebkurā gada laikā, taču tas nenozīmē, ka Jums ar to ir jāsamierinās. Šādos gadījumos dezodoranti un pretsviedru līdzekļi ir ārkārtīgi izplatīti. Šie rīki tiek pastāvīgi salīdzināti viens ar otru - ja Jūs tuvāk iepazīstat to funkcijas, varat viegli izlemt, kurš produkts Jums ir piemērots.

dezodoranta vai antipersperanta izvele veikala

Dezodoranti

Būtībā šo produktu galvenā funkcija ir iznīcināt baktērijas un nepatīkamo ķermeņa smaku. Pretstatā daudzu cilvēku uzskatiem, mūsu sviedri faktiski ir gan bez smaržas, gan bezkrāsaini, taču, ja tie sajaucas ar baktērijām uz ādas, var sajust nepatīkamo aromātu. Tā kā dezodorants pārtrauc to uzkrāšanos, no šāda scenārija var izvairīties. Tiesa, jāpiebilst, ka šie produkti nevar pasargāt no pašas svīšanas.

Lietošanas iespējas

Dezodorantus parasti izmanto padusēs, taču ir iespējas tos izmantot arī citām ķermeņa zonām. Lai tos padarītu vēl efektīvākus, ieteicams ņemt vērā šādus padomus:

  • Uzklājiet dezodorantu tūlīt pēc dušas (vispirms pārliecinieties, ka paduses ir pilnīgi sausas) vai pirms gulētiešanas, kad dabiski izdalās mazāk sviedru.
  • Ja jūtat vajadzību un nepieciešama papildu aizsardzība, varat šo produktu izmantot vairākas reizes dienas laikā. Tiesa, to nevajadzētu ļoti spēcīgi berzēt - pietiks ar pāris vēzieniem. 
  • Šiem produktiem ir dažādas smaržas, tāpēc Jums vajadzētu izvēlēties tādu, kas ir saderīgs ar Jūsu izmantotajām smaržām.


Kas jāņem vērā, izvēloties?

Papildu jau minētajam aromātam ļoti nozīmīgam jābūt dezodoranta darbības laikam. Daudzi ražotāji šo informāciju sniedz uz iepakojuma, tāpēc Jūs varat izvēlēties produktu, kas pēc iespējas ilgāk nodrošinās patīkamu svaigumu. Visas pārējās nianses ir pietiekami individuālas, tāpēc tikai izmēģinot dažus dažādus produktus, Jūs varēsiet izlemt, kurš no tiem ir vislabākais.

rullisu dezodoranti uz galda blakus pukem un citrusaugliem

Antiperspiranti

Šie produkti samazina pašu svīšanu, nevis nepatīkamo ķermeņa smaku. Tajos esošie aktīvie sāļi īslaicīgi bloķē sviedru dziedzerus uz Jūsu ādas, tādējādi uz brīdi samazinot to izdalīšanos. Šī iemesla dēļ šādus produktus bieži sauc par zālēm, taču to intensitāte var ievērojami atšķirties. Ja pastāvīga un pārmērīga svīšana rada Jums neērtības ikdienas gaitās, Jums vajadzētu apsvērt šādus līdzekļus tās apturēšanai.

Izmantošana

Pretsviedru līdzekļiem ir daudz spēcīgāka un ilgstošāka iedarbība - daudzi no tiem var nodrošināt 12–48 stundas vai pat ilgāku aizsardzību. Tomēr ir ļoti svarīgi tos pareizi lietot:

  • Šo līdzekli vislabāk lietot vakarā, pēc dušas, kad sviedru dziedzeri ir daudz pasīvāki. Tad no rīta Jūs varat sagaidīt labākos rezultātus.

sieviete izmanto antipersperantu vakara pec dusas vannas istaba

  • Jūs varat mēģināt labi berzēt un masēt pretsviedru līdzekli, lai vēl vairāk palielinātu tā efektivitāti.
  • Atkarībā no produkta stipruma, lietošanas instrukcijas var nedaudz atšķirties, tāpēc noteikti izlasiet attiecīgā produkta instrukcijas.

Kā izvēlēties labāko?

Šajā gadījumā uzmanība jāpievērš produkta izturībai, ko var prognozēt pēc tā ilguma. Ir arī lietderīgi ņemt vērā sastāvdaļu sarakstu - daži produkti var saturēt pretrunīgi vērtēto alumīniju, taču pat tad būtu jāņem vērā tā koncentrāts. Ja Jūs meklējat dabīgākus produktus, Jums arī būs no kā izvēlēties. Šoreiz un atkal būs jāmeklē savai ādai vispiemērotākais variants.


Dezodoranti - antiperspiranti

Šiem produktiem ir gan dezodoranta, gan pretsviedru līdzekļu funkcijas, tāpēc Jums nav jāizvēlas starp smagu svīšanu un nepatīkamu ķermeņa smaku - Jūs varat atvadīties no abām šīm neērtībām vienlaikus. Tiesa, ja svīšana ir īpaši spēcīga, šāda produkta efektivitāte var izrādīties pārāk zema. Tomēr vispirms Jums tas jāmēģina - tad Jūs varēsiet izdarīt savus secinājumus.

Atšķirības starp šiem produktiem ir diezgan acīmredzamas, tāpēc izvēle ir atkarīga no Jūsu personīgajām vēlmēm. Tomēr, ja svīšana ir ļoti spēcīga un izteikta, šo produktu efektivitāte var izrādīties nepietiekama. Tomēr, Jums noteikti vispirms vajadzētu pamēģināt - tad Jūs varēsiet izdarīt secinājumus. 

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
3 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?