Noderīgi padomi

Ēdamgalds vai virtuves lete - plusi un mīnusi

Plaša izvēle ēdamistabas komplektiem
29 01 2020
moderna virtuve ar bara leti

Mūsdienās virtuves mēbeles un virtuves iekārtas ir ļoti dažādas. Papildus stila, materiālu, formu un krāsu izvēlei Jums arī jāizlemj, vai vēlaties izmantot leti vai ēdamgaldu. 

Abiem šiem variantiem ir savi plusi un mīnusi - par to vairāk raksta turpinājumā. 

Virtuves letes plusi un mīnusi

Virtuves letes plusi

Standarta virtuves letes, kas virtuvē tiek izmantotas kā galds, ir no 85 līdz 90 centimetru augstas. Ja Jūsu virtuve nav pārāk liela vai arī vēlaties pēc iespējas ergonomiskāk izmantot telpu, šis varētu būt labākais risinājums ēdiena pagatavošanai un ēšanai. Turklāt virtuves lete parasti ir ērtāka gariem cilvēkiem, un kuriem nepieciešama papildu vieta kājām.

Mājokļu īpašnieki izmanto šāda veida galdu, arī kā “salu”, novietojot to virtuves centrā. Šāds risinājums ļauj vieglāk komunicēt ar cilvēkiem virtuvē, kā arī dod papildu vietu maltītes sagatavošanai. 

Virtuves letes mīnusi

Daži cilvēki uzskata, ka pie virtuves letes nav ērti sēdēt, galvenokārt tāpēc, ka krēsli ir daudz augstāki, neļaujot cilvēka kājām atpūsties uz zemes. Šī iemesla dēļ Jums var rasties muguras sāpes pēc ilgstošas sēdēšanas pie šāda veida galda.

Šie galdi ir bīstamāki ģimenēm ar bērniem, jo krēsli ir augstāki par parasto krēslu. Tas gan nenozīmē, ka bērni nevar izmantot leti ar augstākiem krēsliem, taču ir vērts apsvērt ēdamgaldu kā funkcionālāko un drošāko risinājumu.

Tā kā virtuves letes ir mazāk populāras, iepērkoties Jums pieejamā izvēle būs ierobežotāka, un, iespējams, būs grūtāk atrast galdiņu, kas atbilst Jūsu telpai un individuālajam stilam.

Ēdamgalda plusi un mīnusi

Ēdamgalda plusi

Standarta galds ir no 70 līdz 75 centimetriem augsts. Tā kā šis ir populārākais virtuvēm un ēdamistabām paredzētais variants, Jums ir arī plaša izvēle starp dažādiem stiliem.

Ēdamgaldi tiek uzskatīti par formālāku variantu, un tas var būt ideāli piemērots vakariņām ģimenes lokā vai svētku saietiem.

Daudziem šī opcija piedāvā komfortu un vajadzības gadījumā ir piemērota papildu cilvēkiem, piebīdot klāt saliekamos krēslus vai citus standarta augstuma krēslus, kādi Jums ir atrodami mājoklī. Tas nebūs tik viegli virtuves letes gadījumā, jo tās ir augstākas.

Ja virtuvē ir cilvēks ar īpašām vajadzībām, piemēram, viņš vai viņa atrodas ratiņkrēslā, ir daudz vieglāk panākt, lai šī persona justos ērti pie galda. Tas ir arī drošs variants bērniem, jo krēsli ir zemāki, ļaujot bērniem vieglāk apsēsties.

Vietas taupīšanas nolūkos ir iespējams atrast arī saliekamos galdus, piemēram, internetveikalā 220.lv pieejamo saliekamo galdu EXPERT X. Tas ir izgatavots no laminētas skaidu plātnes. Tā izmērus var ērti mainīt atkarībā no nepieciešamības 2-4 personām.


Ēdamgalda mīnusi

Ēdamgalds aizņem lielāku virtuves vai ēdamistabas platību, un galu galā telpa var izskatīties mazāka, nekā tā patiesībā ir. Galdus ir arī grūtāk pārvietot, lai to veiktu būs nepieciešami vismaz divi vai pat vairāki cilvēki, ja galds ir lielāks un no smagāka materiāla, piemēram, ozolkoka.

Ēdamgaldi prasīs arī vairāk laika, lai tos notīrītu un uzklātu. Tas var būt svarīgs aspekts, kas būs par labu virtuves letes izvēlei.


Jaunas virtuves mēbeles, virtuves iekārtas ir kvalitatīvas un plašā izvēlē, bet to funkcionalitāte ir atkarīga no Jūsu mājokļa. Internetveikals 220.lv sniedz iespēju ērti pārskatīt dažādas iebūvētas iekārtas, galda virsmas, galdus un citus risinājumus, lai katrs varētu izbaudīt laiku virtuvē vai ēdamistabā patīkamākā gaisotnē.

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?