Noderīgi padomi

Elektriskā tējkanna – kaitējums vai labums Jūsu veselībai?

Liela izvēle elektriskajām tējkannām
06 03 2019
tejkannas

Elektriskās tējkannas ir neatņemama daudzu no mums ikdienas sastāvdaļa, taču vai kādreiz esam padomājuši, kāds kaitējumu vai labumu tās rada mūsu veselībai un vispārējai labsajūtai? Piedāvājam tuvāk iepazīties ar šo ierīču priekšrocībām un trūkumiem – tas palīdzēs izlemt, vai Jūsu virtuvē būtu jāatrodas elektriskajai tējkannai, vai labāk meklēt alternatīvas.


Priekšrocības

Vārot ūdeni, iet bojā tajā esošās baktērijas. Atklāts, ka 70 grādu un augstāka temperatūra nogalina visas ūdenī esošās baktērijas un patogēnus, tāpēc to dzert ir daudz drošāk. Ja Jūsu elektriskā tējkanna ir ar temperatūras regulēšanas funkciju, vienmēr varat būt pārliecināti, ka dzerat "veselīgāku" ūdens versiju. Turklāt vārot netiek zaudēti pārējie ūdens labumi, piemēram, labāka asinsrite, labāka gremošana vai efektīvāka svara zaudēšana – vienkārši nedrīkst aizmirst par ūdens uzņemšanu.

Mazāka maksa. Lai gan var likties neticami, taču vairāki testi uzrādīja, ka šī tipa tējkannas ir daudz efektīvākas nekā citi ūdens sildīšanas līdzekļi. Tomēr jāatzīmē, ka jaudīgas, labas elektriskās tējkannas prasīs nedaudz vairāk elektroenerģijas – izvēloties piemērotu variantu, nedrīkstētu par to aizmirst.

Laika taupīšana. Ieslēdzot elektrisko tējkannu, par to varam pilnīgi aizmirst – vairāk nebūs nepieciešama nekāda piepūle. Tas sevišķi noder no rītiem, kad steidzamies uz darbu: tad katra minūte izskatās zelta vērta. Ja mums svarīgāka ir efektivitāte, būtu jāņem vērā, ka šobrīd popularitāti iegūst viedās tējkannas, kuras ar viedās funkcijas palīdzību var ieslēgt kaut guļot gultā. Diena tamdēļ kļūs vēl labāka! Šādu elektrisko tējkannu cenas noteikti nav pārāk augstas, tāpēc katrs varēs izbaudīt papildu komfortu savās mājās.

Droša izvēle. Elektriskās tējkannas (ar stikla, keramisko korpusu u. tml.) ir drošas ne tikai mūsu veselībai, bet arī videi. Praktiski visām šīm ierīcēm ir automātiskās izslēgšanās funkcija – tas nozīmē, ka vairs nepastāv nekāda ūdens izlīšanas varbūtība. Turklāt elektriskajām tējkannām nav nepieciešama atklāta liesma, un daudziem jaunajiem modeļiem ir pret apdedzināšanos droša virsma – tas sevišķi aktuāli tiem, kuru mājās aug bērni.

Lieliska dzērienu garša. Pateicoties iepriekš minētajai priekšrocībai, vienmēr būsiet pārliecināti, ka ūdens sasniegs nepieciešamo temperatūru un nekad nebūs nedz pārāk karsts, nedz pārāk auksts. Gardēžiem sevišķi būtu jāpatīk elektriskā tējkanna ar regulējamu temperatūru: dažādiem dzērienu veidiem nepieciešams dažāds ūdens siltums, tāpēc ar šādas ierīces palīdzību kontrolēt visu procesu būs daudz vienkāršāk.


Trūkumi

BPA kaitējums. Par šo ķīmisko savienojumu nācās dzirdēt, katram, kas kaut nedaudz interesējas par veselības tēmām – BPA parasti sastopams plastmasā un no tā izgatavotajos produktos, tāpēc bieži vien var būt sastopams arī tējkannās. Lai gan šajās ierīces tā daudzums nav liels (un dažu dienu laikā tiek izvadīts no organisma), tiek uzskatīts, ka arī ar šādu daudzumu var būt pietiekami, lai palielinātu nopietnāku slimību risku.

Taču vērts zināt, ka elektriskā keramiskā tējkanna un no stikla vai nerūsējošā tērauda ražotās ierīces ir daudz drošākas alternatīvas. Turklāt ražotāji arvien vairāk cenšas izvairīties no šīs ķimikālijas un šādus produktus marķē kā "BPA Free". Elektriskās tējkannas internetā tiek piedāvātas ar visiem aprakstiem un citu pircēju atsauksmēm, tāpēc rūpīgi papētot to parametrus, noteikti nekļūdīsieties.

Nepatīkama smaka vai pat piegarša. Minētajā gadījumā atkal tiek runāts par plastmasas ierīcēm: lai gan tās ir lētas elektriskās tējkannas, vārot tajās ūdeni, istabā bieži vien jūtama nepatīkama plastmasas smaka. Prasīgākie cilvēki (vai vienkārši tie, kuriem ar tējkannu nav paveicies) arī jūt ne pārāk patīkamo piegaršu dzērienos, tāpēc parasti meklē citus risinājumus. Taču no pašas elektriskās tējkannas nav obligāti atteikties – situāciju var mainīt elektriskās keramiskās tējkannas un no stikla vai nerūsējošā tērauda ražotās ierīces.

Nekļūdīsimies sakot, ka elektriskās tējkannas uz mūsu veselību un labsajūtu atstāj vairāk labuma nekā kaitējuma – vienkārši jāzina, ko izvēlēties. Vēlaties augstāko kvalitāti: elektriskās tējkannas 220.lv interneta veikalā tiek piedāvātas par ļoti labām cenām, tāpēc pat drošākos modeļus iegādāsities lētāk!

Pircējiem patika šis ieraksts

4.3/5
26 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė