Noderīgi padomi

Kā izvēlēties gaisa kondicionieri?

Plaša izvēle gaisa kondicionieriem
10 08 2023
cilveks izmanto sienas kondicionieri majas

Lai gan daudziem no mums patīk siltais laiks, atrodoties telpās, mēs dodam priekšroku svaigam gaisam. Svaigu gaisu var nodrošināt gaisa kondicionieri, kurus bieži izvēlas ne tikai birojiem, bet arī privātmājām. Gaisa kondicionieris ir efektīva ierīce, kas atdzesē (bet dažreiz – arī uzsilda) telpas, taču ir ļoti svarīgi zināt kā izvēlēties piemērotu kondicioniera modeli. Mūsdienu tirgū ir pieejami daudz dažādi varianti, tāpēc, apsverot dažus pamatkritērijus, Jūs viegli varēsiet izlemt, kuru gaisa kondicionieri izvēlēties.

Gaisa kondicioniera tips

Savos meklējumos vislabāk ir sākt ar sekojošā veida iekārtām. Šobrīd visiecienītākie kondicionieri ir mobilie un sienas gaisa kondicionieri, kas ir plaši pazīstami ar savām dažādām īpašībām.

Sienas gaisa kondicionieri

Tie ir – līdz šim vispopulārākais šo ierīču tips. Kā jau var saprast no nosaukuma, gaisa kondicionieris ir stiprināms pie sienas.Viena daļa – telpā, bet cita – ārpusē, piemēram, uz balkona vai uz jumta. Šiem kondicionieriem piemīt šādas īpašības:

  • Funkcionalitāte. Atkarībā no modeļa, šī tipa kondicionieri var izmantot ne tikai vedināšanai, bet arī mitrināšanai, sildīšanai vai citiem līdzīgiem uzdevumiem.
  • Lieliska produktivitāte. Salīdzinot ar citiem tipiem, šādas ierīces par daudz zemākām izmaksām var piedāvāt lielisku efektivitāti, zemu enerģijas patēriņu un augstu noderīgu darbību veiktspējas koeficientu. Tie ir pilnīgi piemēroti dzīvojamām telpām.
  • Elastīga vadības sistēma. Izmantojot vadības pulti, ir iespējams regulēt šo ierīču temperatūru, darbības laiku un citus parametrus. Turklāt tiem ir arī ļoti zems trokšņa līmenis, kas nerada nekādu diskomfortu.

Pie sienas stiprināmās ierīces ir arī siltumsūkņi gaiss-gaiss. Lielisks veids kā nodrošināt visa gada garumā efektīvu apsildi un vēdināšanu.


Mobilie gaisa kondicionieri

Gadījumos, kad nav iespējams uzstādīt sienas kondicionēšanas sistēmu, tiek izvēlēti tieši šie mobilie kondicionieri. Lai gan tiem nav nepieciešama montāža, šādām ierīcēm tā pat ir gaisa izvades atvere, kuru var izvadīt pa logu (ja vien nav izvēlēts modelis tikai ar gaisa dzesēšanas funkciju). Tie ir – mazāk efektīvi un trokšņaināki nekā iepriekš minētais tips, taču arī var piedāvāt ievērojamas priekšrocības:

  • Ērta pārvietošanas iespēja. Dēļ tā, ka šāda veida iekārtām nav nepieciešama īpaša uzstādīšana, tās var ļoti viegli pārvietot uz citām telpām. Tikai noteikti parūpējieties, lai būtu iespēja paplašināt izvades atveres.
  • Papildu funkcijas. Šī tipa kondicionieri var arī ne tikai atdzesēt, bet arī izpildīt citas, piemēram, dzesēšanas vai sausināšanas funkcijas.
  • Laba cena. Salīdzinot ar citiem tipiem, mobilie kondicionieri - gandrīz lētākais veids, kā atvēsināt telpas.


Režīmu skaits

Kā mēs jau minējām, daudzi gaisa kondicionieri var veikt vairāk nekā tikai vienu funkciju. Tas, ka šīs ierīces gan silda, gan mitrina – ir jau skaidrs, taču ir vērts izpētīt arī citas iespējas:

- Dzesēšana nodrošina, ka ar ventilatoru atdzesēts gaiss sasniedz pat visattālākos telpas stūrus;

- Sausināšana - iztvaiko lieko mitrumu no telpas;

- Jonizācija piepilda telpu ar negatīva lādiņa joniem, kas uzlabo vispārējo labsajūtu un miega kvalitāti, ka arī paaugstina produktivitātes līmeni.

Jūs noteikti atklāsiet vēl vairāk dažādu funkciju. Tomēr šajā gadījumā ir svarīgi izvēlēties funkcionālāko modeli, bet noteikti būs jāapsver arī tas, kuri no šiem režīmiem būs nepieciešami Jūsu mājām.

Jauda

Šis kritērijs ir atkarīgs no telpas lieluma – visbiežāk ražotāji norāda, cik lielu telpu varēs atdzesēt, izmantojot atbilstošu modeli, tāpēc ir vērts apsvērt šo parametru. Nepieciešamu jaudu ir iespējams aprēķināt arī pašam, atdzesējamās telpas platību dalot ar 10. Tiesa, šāds aprēķins ir pietiekami provizorisks. Nepieciešamā jauda ir atkarīga no tā, cik daudz siltuma nonāk telpā, cik cilvēku tur pavada lielāko daļu sava laika un cik sadzīves tehnikas vai elektronikas šajā telpā atrodas.

Energoefektivitāte

Mēs vēlamies, lai mājas atdzesēšana prasītu mazākus ieguldījumus. Šīs process var būt ļoti ekonomisks, ja izvēliesieties augstākās energoefektivitātes klases modeļus. Mūsdienu gaisa kondicionieri visbiežāk tiek klasificēti kā A, A +, A ++ vai pat A +++, tāpēc atrast pareizo variantu nebūs grūti.

Ērta vadība un citas papildu funkcijas

Daudziem gaisa kondicionieriem komplektā nāk tālvadības pults, kas nodrošina vēl ērtāku vadību. Tomēr, izpētot jaunāko modeļu iespējas, ir iespējams atrast vēl viedākus risinājumus. Piemēram, dažas ierīces ir iespējams vadīt attālināti, izmantojot WiFi savienojumu. Ir iespējams arī regulēt vedināšanas intensitāti, atklāt pilnu gaisa attīrīšanas tehnoloģiju un citus līdzīgus risinājumus. Šajā gadījumā nav nepieciešams izvēlēties vismodernāko produktu – padomājiet par to, kādas funkcijas Jums patiešām būs vajadzīgas.

Apsverot visas šīs nianses, Jūs varēsiet viegli izdomāt, kuru gaisa kondicionieri iegādāties. To daudzveidība ir pietiekami plaša, lai ikviens varētu atrast sev piemērotāko ierīci!

Pircējiem patika šis ieraksts

3.9/5
28 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?