Noderīgi padomi

Gaisa mitrinātāji – kam tie paredzēti un kā izvēlēties?

Izvēlēties gaisa mitrinātāju
31 08 2017
ka izveleties gaisa mitrinataju

Gaisa mitrinātāju pieprasījums parasti pieaug, tuvojoties aukstajai sezonai. Tai laikā tieši paaugstinās gaisa kvalitātes svarīgums telpā, jo, tuvojoties apkures sezonai, situācija vienmēr pasliktinās. Taču, pērkot gaisa mitrinātāju rudenī, var lielā mērā pārmaksāt par jauno ierīci, tāpēc to vajadzētu iegādāties nedaudz agrāk. Turklāt pastāv kļūdains viedoklis, ka vasarā gaisa mitrinātājs nav vajadzīgs. Taču gaisa kvalitāte jākontrolē visu gadu. Turklāt gaisa mitrinātāju ražotāji ir radījuši ļoti daudz dažādus modeļus, kas vairāk piemēroti tai vai citai sezonai. Bet pirms jauna gaisa mitrinātāja iegādes ir jānoskaidro, kas tā ir par ierīci un kādu no tām labāk iegādāties konkrētā gadījumā.

Gaisa mitrumam telpā ir svarīga nozīme ne tikai cilvēkam

Lai gaiss telpā būtu kvalitatīvs, nepieciešams uzturēt relatīvo gaisa mitrumu 30-40% līmenī. Gaiss parasti kļūst sauss papildus apkures un klimata izmaiņu dēļ, bet sauss gaiss veicina dažādu slimību rašanos. Tieši sauss gaiss var kļūt par iesnu, klepus, ādas sausuma un niezes vai alerģisku slimību rašanās iemeslu. Ja ilgstoši nerūpējas par gaisa kvalitāti, tad veselības traucējumi var kļūt hroniski un sagādāt stipras ciešanas, kā arī var atņemt ne tikai daudz spēka, bet arī prasīt lielākus tēriņus zālēm. Sauss gaiss ir kaitīgs ne tikai cilvēkam, bet arī mēbelēm un iekšējai apdarei, tāpēc mitruma uzturēšana optimālā līmenī nepieciešama arī nedzīvojamās telpās.

Izvēloties gaisa mitrinātāju, jāpievērš uzmanība telpas lielumam, kurai tas tiek piemeklēts. Jāatceras, ka tehniskajās specifikācijās norādītā platība parasti pārsniedz reālo, tāpēc labāk izvēlēties lielāku gaisa mitrinātāju. Svarīgi ir arī nepārcensties un nepārsniegt gaisa mitrumu, jo gaisa mitruma virs 50% gadījumā sāk vairoties dažādas baktērijas un izplatīties pelējums.

TOP piedāvājums: Gaisa mitrinātāji


Galvenie gaisa mitrinātāju veidi

Izdala vairākus galvenos gaisa mitrinātāju veidus – gan pēc temperatūras, gan arī pēc darbības principa. Pastāv gaisa mitrinātāji gan ar auksto, gan  karsto gaisu. Pēc veida mitrinātājus var iedalīt ultraskaņas un tvaika. Ultraskaņas mitrinātāji, izmantojot membrānas, izstumj ūdens daļiņas no ierīces, tostarp sadalot tās apkārtējā vidē, bet tvaika – sasilda ūdeni un mitrina gaisu ar tvaiku. Tvaika mitrinātājus ar silto tvaiku var izmantot kā apkures palīglīdzekli gada aukstajā laikā, taču tiem, kuriem ir mazi bērni vai mājdzīvnieki, ieteicams izvēlēties mitrinātājus ar aukstu gaisu – tādējādi samazinot nejaušu apdegumu gūšanas iespējamību. Saskaņā ar internetveikala 220.lv speciālistu apgalvojumu, mitrinātāji ar auksto tvaiku ir piemēroti jebkuram gadalaikam.

Mūsdienu gaisa mitrinātāji ir spēruši diezgan lielus soļus uz priekšu tehnoloģiju ziņā, tāpēc tagad var iegādāties arī kombinētus mitrinātājus. Piemēram, ja grūti tikt skaidrībā, kādu variantu labāk izvēlēties, var izvēlēties tādu mitrinātāju, kas strādā gan ar tvaiku, gan ultraskaņu. Vēl viens variants – izvēlēties gaisa mitrinātāju ar iebūvētu tīrītāju. Tas caurlaidīs gaisu caur speciālu filtru, līdz ar to likvidējot gaisā esošās baktērijas un netīrumus. Šis mitrinātājs var būt lielisks risinājums, lai mājās nodrošinātu maksimālu komforta līmeni.

Ko izvēlēties?

Veikalu plauktos parasti mēs redzam relatīvi nelielas kastītes, taču tirgū ir daudz dažādu variantu, no kuriem var piemeklēt piemērotāko gaisa kvalitātes uzlabošanai mājās vai birojā. Parastajiem pārnēsājamiem gaisa mitrinātājiem nepieciešama diezgan vienkārša kopšana un tie nemaksā dārgi. Taču tie var kvalitatīvi mitrināt tikai nelielas telpas, tāpēc šādā gadījumā nāksies iegādāties pa vienam tādam mitrinātājam katrai istabai. Var iegādāties arī stacionāras ierīces, kas paredzētas klimata kontrolei visā mājā un mitrinās gaisu visās telpās līdz kamēr būs atvērtas durvis. Jebkurā gadījumā tvaika mitrinātājs ar auksto tvaiku būs lieliski piemērots telpām ar lielu platību, taču tas var būt nedaudz skaļāks. Ultraskaņas mitrinātājs maksās nedaudz dārgāk, bet tas darbojas klusu un ir viegli vadāms. Jāatceras arī tas, ka ultraskaņas mitrinātāji ar auksto tvaiku mitrina telpu tikmēr, kamēr tajos ir ūdens, šai sakarā ir grūti kontrolēt relatīvo gaisa mitrumu telpā. Šī iemesla dēļ var rasties mitruma līmeņa izmaiņas, kas veicinās labvēlīgas vides veidošanos nevēlamām vielām.

Tiem, kas audzina bērnus un rūpējas par viņu veselību

Kā jau tika minēts iepriekš, ja mājās ir mazi bērni, tad labāk izvēlēties ultraskaņas tipa gaisa mitrinātāju. Jāatceras, ka bērni ir īpaši jutīgi pret gaisu un tā kvalitātes izmaiņām, tāpēc arī bērnu istabās nepieciešama papildus mitrināšana. Alerģijas un elpceļu slimības var būt ne tikai iedzimtas, bet arī iegūtas. Tieši slikta gaisa kvalitāte ir viens no galvenajiem ilglaicīgu veselības traucējumu iemesliem. Protams, bērnu istabās var uzstādīt arī parastos mitrinātājus. Taču, lai interjerā ieviestu daudzveidību, var iegādāties speciālus mitrinātājus ar bērniem domātu dizainu vai dzīvniekus atgādinošu formu veidā, kurus ar prieku izmantos jebkura vecuma bērni. Tomēr jāatceras, ka svarīga nozīme ir arī ierīces kvalitātei. Tāpēc nav ieteicams pirkt lietotus mitrinātājus vai nezināmu ražotāju mitrinātājus, bet nepieciešamības gadījumā vajadzētu konsultēties ar ekspertiem – to var izdarīt praktiski jebkurā veikalā, kur tiek pārdoti gaisa mitrinātāji. Turklāt saskaņā ar 220.lv speciālistu teikto, izsmeļošu informāciju un konsultāciju par produktiem var saņemt arī nespecializētos internetveikalos – tas lielā mērā izvēli padara vieglāku.

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Pigu grupa:
Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2019 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.