Noderīgi padomi

Galda spēles kopīgiem vakariem ar ģimeni

Liela galda spēļu izvēle
19 08 2019
gimene spele speli

Ir ļoti svarīgi pavadīt kopīgu laiku ar savu ģimeni. Tieši ģimene ir Tavi paši tuvākie cilvēki, kuri vienmēr būs Tev līdzās un palīdzēs, ja lūgsi pēc palīdzības. Ir svarīgi, lai starp katru no ģimenes locekļiem valdītu savstarpēja cieņa, mīlestība, kā arī uzticība. Mūsdienu steigā bieži vien ģimenes reti pavada laiku kopā, jo katram ir savas darīšanas un intereses. Taču nevajadzētu aizmirst par nepieciešamību kopā pavadīt laiku. Jūs variet, piemēram, kopā apmeklēt kādu koncertu, doties vakariņās ārpus mājas vai arī doties kādā ceļojumā. Tomēr, atrodoties mājās, arī var lieliski pavadīt laiku ar saviem mīļajiem. Viens no lieliskākajiem kopā pavadīšanas veidiem būs galda spēļu spēlēšana. Tā noteikti patiks gan mazākiem, gan lielākiem bērniem, kā arī pašiem vecākiem. Galda spēles ir ne tikai lielisks brīvā laika pavadīšanas veids, bet tās palīdz asināt prātu, kā arī iegūt jaunas zināšanas. Mūsdienās galda spēļu klāsts ir ļoti plašs. Tajā noteikti var atrast tādas spēles, kas patiks visiem ģimenes lociekļiem, pat tiem, kuri līdz šim nav bijuši sajūsmā par galda spēļu spēlēšanu.


Lai būtu vieglāk atrast visai ģimenei saistošu un interesantu galda spēli, raksta turpinājumā atradīsi vairākas galda spēles, kuras vakaros spēlēt kopā ar savu ģimeni:

Catan

Spēle Catan ir ļoti zināma stratēģiska spēle. Spēles sākumā katrs spēlētājs savā īpašumā iegūst kartiņas, uz kurām ir attēloti dažādi resursi. Ar šo resursu palīdzību spēlētājs var būvēt ceļus, ciematus un pilsētas. Jo vairāk ir kas uzbūvēts, jo vairāk punktus spēlētājs iegūst. Spēlētāji savā starpā var mainīties ar resursu kartiņām, kā arī likt šķēršļus viens otram. Uzvar tas spēlētājs, kurš pirmais ir sasniedzis 12 punktus. Protams, pirms spēles var vienoties, līdz cik punktiem spēlēs.


DiXit

DiXit ir asociāciju spēle. Tajā ietilpst vairāk kā 80 dažādas kartiņas ar zīmējumiem. Spēli uzsāk viens spēlētājs, kurš no visām savām kartiņām izvēlas vienu kartiņu, un noliek to uz galda ar zīmējumu uz leju, lai neviens cits no spēlētājiem to neredzētu. Tad pārējiem spēlētājiem pasaka asociāciju ar šo kartiņu. Tas var būt viens vārds, vai pat teikums, izvēle ir katra paša ziņā. Tad pārējie spēlētāji arī izvēlas vienu kartiņu no savām kartiņām, kura vislabāk atbilst iepriekš nosauktajai asociācijai. Spēles mērķis ir uzminēt, kuras ir katra spēlētāja kartiņas. Par pareizu atminējumu, tiek saņemti punkti. Uzvar tas spēlētājs, kurš visātrāk sasniedz maksimālo punktu skaitu.

UNO

UNO ir ļoti populāra kāršu spēle. Tā ir piemērota spēlēšanai, gan ģimenes lokā, gan arī dažādās ballītēs. Šajai kāršu spēlei ir raksturīga dinamika, ātra reakcija, kā arī uzmanība. Šīs lietas ir tās, kas palīdzēs, lai varētu uzvarēt. Katrs spēlētājs spēles sākumā saņem noteikta daudzuma kartiņas. Uz galda atrodas viena kārts ar zīmējumu uz augšu. Spēli sāk tas, kuram rokās atrodas tāda paša kartiņa. Spēle notiek pulksteņa rādītāja virzienā, un katrs spēlētājs uz galda liek tādas pašas krāsas vai skaitļa kartiņu. Taču katram ir jābūt uzmanīgam, jo ja kādam spēlētājam rokās ir tāda pati kartiņa, kā uz galda, tad viņš, negaidot savu kārtu, var iesaistīties spēlē. Šādā veidā spēle var kļūt pat ļoti ātra, tāpēc ikvienam jābūt vērīgam un uzmanīgam. Lai uzvarētu, ir jāatbrīvojas no visām kārtīm, kas atrodas rokās. Vēl viens svarīgs fakts – atceries pateikt „uno”, kad Tavās rokās ir palikusi vairs tikai viena kārts.


Halli Galli

Halli Galli ir zināma reakcijas spēle. Tās komplektā ietilpst 56 kārtis ar dažādu augļu zīmējumiem un metāla zvaniņš. Katram spēlētājam tiek sadalīts vienāds skaits kartiņu. Šīs kartiņas ir jānovieto katram spēlētājam priekšā ar attēlu uz leju. Kartiņas pa vienai tiek vērtas vaļā, līdz ar to atklājas zīmējumi ar augļiem. Ja uz galda atrodas 5 vienādi augļi, tad ir jānozvana zvaniņš. Tas spēlētājs, kurš pirmais nozvana zvaniņu, iegūst visas atklātās kartiņas. Uzvar tas spēlētājs, kura īpašumā spēles beigās nonāk visas kartiņas.


Pircējiem patika šis ieraksts

4/5
1 Pircēja vērtējums

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.