Noderīgi padomi

Kā izvēlēties dušas kabīni?

Plaša izvēle dušas kabīnēm
28 05 2013
piemerotas dusas kabines

Bieži vien rodas jautājums, ko izvēlēties – vannu vai dušas kabīni. Izvēloties dušas kabīni, jūs varat ietaupīt:

  • Vietu: pirmkārt klasiskā dušas kabīne sanitāra mezglā ietaupīs līdz par 50% no lietderīgās platības.
  • Ūdeni: mazgājoties dušā, ūdens tiek patērēts 5 reizes mazāk, nekā mazgājoties vannā.
  • Laiku: ūdens procedūrām patērēto laiku vannas istabā, kas aprīkota ar dušas kabīni, var samazināt divas – trīs reizes.Visbeidzot, dušas kabīne tiek uzskatīta par daudz higiēniskāku ierīci un vienmēr izskatās daudz mūsdienīgāka un stilīgāka, kaut vai tāpēc, ka mēs pie tās vēl neesam pieraduši.


Visvienkāršākā dušas kabīne sastāv no dušas paliktņa un dušas aizkariem. Variants, kad dušas kabīne stāv tieši uz grīdas, ir plaši izplatīta dažādās valstīs, pie mums tas tiek izmantots diezgan reti. Šajā kabīnēs paliktņa nav, bet ūdens tek tieši uz grīdas ar ūdens aizplūšanu kanalizācijā. Tomēr kabīnes ar paliktni tiek uzskatītas par daudz drošākām. Kādām patērētāju īpašībām ir jāatbilst dušas paliktņiem?

Pirmkārt, paliktnim ir jābūt pietiekami lielam, lai izturētu svaru bez liekšanās. Otrkārt, tam nav jābūt absolūti gludam, pretējā gadījumā var viegli paslīdēt – parasti paliktņa virsmu izgatavo ar reljefu. Treškārt, paliktņa struktūrā ir jāņem vērā arī tas apstāklis, ka caur to notiks ūdens novadīšana. Ceturtkārt, pēc formas un izmēra paliktnim ir jābūt gan kompaktam, gan ietilpīgam, lai kabīnes iekšienē nebūtu šauri.

Paliktnis un dušas aizkari var būt izgatavoti no dažādiem materiāliem, un tiem var būt dažādi izmēri un forma. Izvēloties vienkāršo dušas kabīni, tās dēvē arī par dušas stūriem, pirmkārt uzmanība ir jāpievērš izmēriem un formai. Vienkāršākās dušas kabīnes forma ir atkarīga no paliktņa formas. Dušas kabīnes paliktņi var būt kvadrātveida, rādiusa vai noapaļoti, piecstūraini un taisnstūra. Dušas paliktņu ražošanai izmanto modernus materiālus: tēraudu, akrilu, kompozītmateriālus. Vairāk vajadzētu raksturot akrila paliktņus, kas ir kļuvuši plaši izplatīti. Akrila priekšrocība ir tā „siltums”: zem karstā ūdens tas momentāni uzsilst. Akrila paliktnis bez emaljas, tāpēc tajā neiesūcas netīrumi, laika gaitā tas nepaliek tumšāks un nepārklājas ar plankumiem. Pat skrambas uz tā nebūs pamanāmas, jo tā krāsa ir pilna biezuma (parasti 4 – 5 mm). Tomēr akrilam ir būtisks trūkums, to nosaka pati tā būtība. Tas ir divu plastmasu savienojums: cietās un mīkstās – pateicoties tam, izveidojas vienlaicīgi stingrs un elastīgs izstrādājums. Tādejādi akrila paliktni vajag nostiprināt no apakšas, tāpēc ka pats par sevi tas nav pietiekami izturīgs un izlieksies. Visbiežāk šim nolūkam tiek izmantots alumīnija rāmis ar skrūvējamām kājiņām un regulējamu augstumu.

Dušas aizkarus var iedalīt divos galvenajos veidos: izgatavoti no polistirola (plastmasas, organiskā stikla) un no droša rūdīta stikla. Aizkari no polistirola ir lētāki, bet ir vairāki trūkumi: no ilgtermiņa lietošanas pakāpeniski zaudē sākotnējo izskatu, it kā „kļūst neskaidri”, uz tiem var parādīties izlocījumi. Lietderīgāk būtu iegādāties necaurspīdīgus plastmasas aizkarus – matētus vai ar rakstu: uz šāda fona laika pēdas ir mazāk pamanāmas.

Stikla aizkari – dārga prece, bet ļoti kvalitatīva un izturīga. Tos izgatavo no speciāla droša stikla, rūdīta apdedzinot, kas izturības ziņā nepiekāpjas automašīnu vējstikliem. Ūdens un netīrumi noslīd no stikla, neatstājot pēdas, tāpēc stikla aizkari ir viegli mazgājami un laika gaitā nekļūst neskaidri. Stikls var būt caurspīdīgs, matēts, raupjš, rakstains, tonēts …

Pēc durvju atvēršanās tipa dušas aizkari iedalās atveramos un bīdāmos. Atverami dušas aizkari ir ērti tad, ja vannas istabā ir pietiekami liela platība, jo šādas konfigurācijas gadījumā ieejas dušas kabīnē aile parasti ir plašāka nekā bīdāmajā variantā. Toties bīdāmie dušas aizkari ievērojami vairāk ietaupa vietu vannas istabā, lai arī it mazāk droši, jo konstruktīvi ir daudz sarežģītāki.

Dušas kabīnes ar aizmugurējo sienu un hidromasāžu.

Dušas kabīnes ar hidromasāžu vai hidromasāžas dušas kabīnes atšķiras no dušas stūriem ar to, ka tām ir aizmugurējā siena un jumts. Šis dušas kabīnes tips ir daudz pilnīgāks risinājums. Standarta hidromasāžas dušas kabīnes komplektācijā ietilpst: dušas paliktnis, drenāžas sistēma, dušas durvis, aizmugurējās sienas, jaucējkrāns, augšējā duša, rokas duša un hidromasāžas sprauslas. Izvēloties hidromasāžas dušas kabīnes, tāpēc kā izvēloties dušas stūrus, uzmanību vajag pievērst izmēriem, ražotājam, nepieciešamo funkciju pieejamībai. Hidromasāžas dušas kabīne var būt komplektēta ar tvaika ģeneratoru, kas ļaus jums ieiet turku pirtī tieši pie sevis mājās. Papildus minētajām funkcijām hidromasāžas dušas kabīnēm var būt tādas opcijas kā kontrastu duša, kaskāde, limfodrenāža, iebūvēts radio, hromoterapija (daudzkrāsains apgaismojums).

Hidromasāža un dušas kabīnes vadības sistēma.

Daudzfunkcionālās dušas kabīnēs arvien biežāk tiek izmantotas elektroniskās vadības sistēmas. Dušas kabīnes elektroniskā vadības sistēma ar vienu tālvadības pulti iegūt piekļuvi visām funkcijām: noteiktas temperatūras ūdens sagatavošana, masāžas veidu izvēle, ūdens avotu komutācija, apgaismojuma, radio kontrole, tvaika ģeneratora vadība. Izvēloties kabīni, uzmanība būtu jāpievērš arī hidromasāžas kvalitātei. Modernā dušas kabīnē parasti ir ierīkotas 6 – 10 vertikālās hidromasāžas sprauslas, 4 – 8 jostasvietas hidromasāžas sprauslas, lielā augšējā duša vai rotācijas duša.Ieiet dušā – tas ir daudz kas vairāk, nekā tikai mazgāšanās. Atslābināties, atsvaidzināties un uzmundrināties – tādi ir dušas uzdevumi. No rītiem duša mums dod spēku dienai, bet vakaros var palīdzēt mums mazināt stresu un atslābināties.


Ko nepieciešams / vajadzētu iegādāties kopā ar dušas kabīni?

Aprīkojot dušas kabīni un vannas istabu, Jums var noderēt:

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
2 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļauja