Noderīgi padomi

Kā izvēlēties aizkarus?

Liela aizkaru izvēle
13 06 2017
aizkari skaists interjera papildinajums

Kā izvēlēties aizkarus

Aizkari ir mazs, bet ļoti svarīgs logu aksesuārs, kas var radīt un papildināt jūsu istabas izskatu. Aizkaru izvēle var būt diezgan grūts darbs, jo ir jāņem vērā daudzi kritēriji: krāsa, materiāls, garums, biezums utt. Turklāt visas šīs lietas ir jāsaskaņo ar telpas izmēriem, esošajām mēbelēm un interjeru. Lai būtu vieglāk izvēlēties aizkarus, 220.lv eksperti konsultē, kā to izdarīt.


Izvēlieties aizkaru materiālu

Iespējams, ka viens no galvenajiem kritērijiem, izvēloties aizkarus, ir to materiāls. Ne visi zina un saprot aizkaru veidus, kas ir labāki un praktiskāki dažādām telpām, jo liela ietekme izvēlē ir atkarīga no tā, kurā mājas pusē ir logi. Piemēram, dienvidu pusē būs vairāk saules, tad jāizvēlas blīvi aizkari, un tur, kur būs nepieciešams mazāk tiešu saules staru, jāizvēlas retāki, plānāki aizkari, tāpēc tieši izvēloties šo interjera piederumu, cilvēki mēdz izvēlēties nepareizu aizkaru materiālu.

  • Ir ieteicams izvēlēties biezu un izturīgu materiālu, ja jūsu istaba ir pakļauta tiešiem saules stariem, jo saule agrāk vai vēlāk var sabojāt jūsu aizkarus. Šo problēmu var viegli atrisināt, jo mūsdienu tehnoloģijas padara materiālus daudz izturīgākus. Piemēram, mākslīgais zīds, kokvilna vai tamlīdzīgi materiāli ir visspēcīgākie un izturīgākie pret saules gaismu. Ieteicams arī izvēlēties audumu ar malu apdari.


  • Ja vēlaties dabisku apgaismojumu, izvēlieties plānus un caurspīdīgus audumus. Tie būs lieliski piemēroti mazām telpām, jo tām var pietrūkt dabiskā apgaismojuma. Ja privātums jums ir ļoti svarīgs, varat arī izvēlēties vidēja blīvuma materiālus, kas to nodrošinās, nezaudējot pārāk daudz dabiskās gaismas. Tam lieliski derēs zīds, sintētika vai kokvilna.


  • Maksimālai saules aizsardzībai jāizvēlas biezi un smagi aizkari. Piemēram, samts, zamšāda, gobelēni un līdzīgi teksturēti materiāli būs piemēroti, un tiem vajadzētu pasargāt jūs un jūsu istabu no saules stariem, kas dažreiz var būt kaitinoši. Vēl viena biezu un izturīgu materiālu priekšrocība ir tā, ka aukstās ziemās tie aizsargās jūsu māju no aukstuma.


  • Biezie poliestera aptumšojošie aizkari ir labākā izvēle, ja rodas grūtības gulēt. Šādi aizkari ne tikai pasargās jūs no kaitinošās gaismas, bet arī no ārpuses radītā trokšņa, kas var būt svarīgi, ja vēlaties gulēt ar atvērtu logu.