Noderīgi padomi

Kā izvēlēties kafijas aparātu?

Izvēlies kafijas automātu
12 12 2019
padomi iegatajoties kafijas automatu

Lai pieņemtu lēmumu par kafijas automāta iegādi, tas dažreiz var aizņemt ļoti ilgu laiku. Tirgū ir vairāki dažādi aparātu veidi, un to cenas ievērojami atšķiras. Īpaši lielās izvēles dēļ būs diezgan grūti izlemt, kuru kafijas automātu izvēlēties, taču, ja jūs labāk iepazīsieties ar visiem šiem kafijas automātu veidiem un vissvarīgākajām īpašībām, lēmumu pieņemsiet daudz ātrāk.


Labākais kafijas automāts atbilstoši jūsu vēlmēm

Tas nebūs pārsteigums, ja apgalvosim, ka tirgū patiešām nav vienas, efektīvākās un piemērotākās ierīces - viss ir atkarīgs no tā, ko jūs no tās gaidāt. Tāpēc, pirms iedziļināties kafijas automāta izvēlē, vispirms ir jāatbild uz šādiem jautājumiem:

Kādus dzērienus jūs parasti dzerat?

Ja jūs vienmēr baudāt melnu kafiju bez izņēmuma, varat izmantot gandrīz jebkuru kafijas automātu. Tomēr, ja jums ir īpaši iecienīti dzērieni, jums vajadzētu izvēlēties arī konkrētu kafijas automāta veidu:

 • Klasiski dzērieni ar maltu kafiju - espresso / mokas kafija;
 • Lielāks melnās/amerikāņu kafijas daudzums - pilienu kafijas automāti;
 • Espresso ar iespēju pagatavot gardus kafijas dzērienus - pusautomātiski kafijas automāti;
 • Viens klikšķis melnas kafijas un citas garšas - pilnībā automātiski kafijas automāti;
 • Daudzi dažādi dzērieni - kapsulas kafijas automāti.

Padomājiet arī par to, no kā jūs gatavosiet dzērienus:

 • Kafijas kapsulas ir piemērotas kapsulu un pusautomātiskiem aparātiem;
 • Maltu kafiju izmanto pilienveida, pusautomātiskos un automātiskos kafijas automātos;
 • Kafijas pupiņas ir piemērotas automātiskiem kafijas automātiem.

Kā tiks pagatavota kafija?

Vai vēlaties dot būtisku ieguldījumu kafijas pagatavošanas procesā, vai varbūt jums tas nemaz nerūp? Šajā ziņā izšķir trīs kafijas automātu veidus: presētus, pilienu vai kombinētus, kas apvieno pirmo divu veidu kafijas automātu veidus. 

Pilienu kafijas automāti

Tā ir vienkāršāka ierīce gan ietilpības, gan dizaina ziņā. Pilienu kafijas automāts sastāv no:

 • kafijas trauka
 • krūzes - parasti izgatavota no karstumizturīga stikla. Dažiem modeļiem parastās krūzes vietā ir termoss, kas ilgāk uzturēs kafiju siltu.
 • filtra – pārsvarā tie ir papīra un vienreizlietojami. Ir arī modeļi ar integrētiem filtriem kā sietiņiem, kas pēc katras lietošanas rūpīgi jānomazgā.
 • sildvirsmas - uztur kafijas temperatūru un sasilda ūdeni.

Sagatavošanas process ir vienkāršs. Viss, kas jums jādara, ir jāveic dažas darbības:

 1. Ievietojiet filtru kafijas traukā.
 2. Pievienojiet maltu kafiju.
 3. Ūdens no trauka tiek nogādāts sildīšanas kamerā.
 4. Uz kafijas trauku tiek piegādāts vārīts ūdens.


Pilienveida kafijas automātu priekšrocības un trūkumi

Priekšrocības Trūkumi
Zema cena Maz kafijas pagatavošanas iespēju
Ērti lietojams Vienreiz lietojamo filtru iegāde (izņemot aparatūru ar iebūvētiem filtriem)
Iebūvēta sildvirsma kafijas temperatūras uzturēšanai Ilgāks un satraucošāks kafijas pagatavošanas process
“Vienā reizē” ir iespējams pagatavot vairākas tases kafijas

Spiediena kafijas automāti

Kafijas automāti ar paaugstinātu spiedienu izmanto augstu spiedienu. Vārītu ūdeni izdala traukā ar kafiju un pēc tam ar speciālu sūkni tasē/vārglāzē.

Kafijas automātiem ir īpašs piena putotājs, pilienu paplāte kafijas atlikumu savākšanai un dubultais dozators, kas ļaus vienlaikus pagatavot divas kafijas tases. Dažiem modeļiem (dārgākiem) papildus ir atsevišķs trauks kafijas pupiņām ar dzirnaviņām.

Spiedienu kafijas automātu priekšrocības un trūkumi

Priekšrocības Trūkumi
Progresīvāki nekā pilienu kafijas automāti dārgi
Ir dubultais dozators
Iespēja pagatavot dažādu veidu kafiju
Ir piena putotāja sistēma
Daudz papildu funkciju, kas uzlabo lietojamību
Augsta spiediena kafija ir veselīgāka un organismā to labāk absorbē

Rokas kafijas preses

Izmērīto maltas kafijas daudzumu ielej speciālā filtrā. Katru reizi pēc kafijas pagatavošanas noņemiet filtru un noņemiet visus kafijas atlikumus, izmantojot īpašu turētāju.

Pusautomātiski kafijas aparāti

Pusautomātiskais kafijas automāts ir vēl viena radošās brīvības ierīce ar īpaši izstrādātiem spiediena filtriem. Izmantojot šādu ierīci, jūs varēsiet kontrolēt malšanas procesu, piena putošanu un visus pārējos procesus, kas katru reizi ļaus izbaudīt atšķirīgu garšu. Protams, tas var aizņemt diezgan daudz laika bez pieredzes, taču, ja jūs sapņojat kļūt par baristu un doties piedzīvojumu piepildītā dzēriena ceļojumā, šāda veida kafijas automāti būs viena no jūsu labākajām izvēlēm.

Automātiski kafijas automāti

Šāda veida ierīci ir ērtāk izmantot. Kafijas pupiņas pirms kafijas pagatavošanas ievieto īpašā traukā, kurā tās samaļ. Kafijas automāts izvēlas pareizo kafijas un ūdens daudzumu. Galvenokārt šāda veida ierīces tiek novērtētas, jo tās pagatavo kafiju ļoti ātri un bez piepūles dzērienu ražošanas procesā, taču bieži vien tas prasa vislielāko apkopi un ieguldījumus. Automātisko kafijas automātu cena svārstās no 90 līdz 6500 euro (vismodernākie, ko izmanto ēdināšanas uzņēmumos).

Automātiski spiediena kafijas automāti var būt: iebūvēti un brīvi stāvoši. Brīvi stāvošie, tāpat kā cita šāda veida sadzīves tehnika, sniedz iespēju pielāgot kafijas automāta izskatu dzīvojamās istabas interjeram, un pats galvenais - tie neaizņem tik vērtīgo vietu virtuvē. Dažiem visdārgākās kategorijas modeļiem ir tiešs savienojums ar ūdeni. Šim risinājumam ir savi trūkumi: ierīce ir daudz dārgāka par analogo atsevišķi stāvošo modeli, un to ir grūtāk uzturēt tīru.