Noderīgi padomi

Kā izvēlēties kafijas aparātu?

Izvēlies kafijas automātu
08 08 2017
padomi iegatajoties kafijas automatu

Pasaulē daudzi cilvēki kafiju dzer katru dienu. Ja neesat izņēmums un kafija ir jūsu ikdienas rituāls, varbūt vajadzētu apsvērt domu par kafijas aparāta iegādi – šī iekārta ne tikai varētu ietaupīt jums daudz laika, bet arī ļautu jums pastāvīgi dzert augstas kvalitātes kafiju. Izvēlēties to, kādu aparātu iegādāties, varētu būt ļoti grūti – kafijas aparātu cenas svārstās no vairākiem desmitiem līdz vairāk nekā tukšs eiro. Mēs, 220.lv eksperti, varam palīdzēt jums izvēlēties.

TOP piedāvājumi


Kāda tipa kafijas aparātu jums vajadzētu izvēlēties?

Vispirms pērkot kafijas aparātu, vajadzētu izvēlēties tā tipu – šobrīd tirgū dominē vairāku tipu kafijas aparāti, tāpēc mēģināsim īsi raksturot katru no šiem tipiem un aprakstīt tā trūkumus, priekšrocības, iespējas.

  • Kapsulas tipa kafijas aparāti

​Kapsulas tipa kafijas aparāti ir visvairāk piemēroti tiem, kuri vēlas savu kafiju pagatavot ļoti ātri un vienkārši. Šī tipa aparāti visbiežāk ir lietojami ļoti vienkārši bez lielas piepūles. Taisnība, galvenais tādu kafijas aparātu trūkums ir tas, ka jums vajadzēs lietot tikai atbilstošās preces zīmes kapsulas, bet reizēm tās var būt dārgas un grūti iegādājamas. Turklāt ir jāzina arī tas, kādas kapsulas izvēlēties – šajā gadījumā jums var būt noderīga internetā esošās atsauksmes par kapsulām. Populārākās kapsulu preču zīmes ir „Dolce Gusto”, „Tassimo”, „Lavazza” un „Nespresso”, taču tirgū ir arī daudz citu lielisku ražotāju.


  • Kafijas aparāti, kuros kafijas pagatavošanai jālieto malta kafija

Kafijas automāti, kuros tiek izmantota malta kafija, ir klasika, tādēļ šāda tipa aparāti parasti maksā mazāk, taču, vēloties tos izmanto kafijas pagatavošanā, ir jāpieliek vairāk pūļu. Protams, variet iegādāties maltu kafiju vai malt to atsevišķās kafijas dzirnaviņās, taču, ja jums ir kafijas pupiņas, jums tās vajadzēs malt pašiem. Taču nepieviļaties, zema cena nav vienīgā tādu kafijas aparātu priekšrocība – kafijas aparāti, kuriem jāizmanto malta kafija, parasti aizņem arī daudz mazāk vietas. Turklāt, tā kā šādi kafijas aparāti tirgū ir jau pietiekami sen, to izvēle ir plaša.

  • Kafijas aparāti, kuros kafijas pagatavošanai jālieto kafijas pupiņas

Ja esat īsti kafijas gurmāni, kuriem ir svarīga garša, tad nešauboties jums ir jāizvēlas kafijas aparāti, kuros kafijas pagatavošanai jālieto kafijas pupiņas. Tā būs pati svaigākā un gardākā kafija. Pirmo reizi visu savienot un saorganizēt var būt apgrūtinoši, bet pēc tam viss kļūst ļoti vienkārši – atliekt vien nospiest pogu un gaidīt savu kafiju. Lai kā arī tur nebūtu, šī tipa aparātus rekomendējams tikai īstiem kafijas gurmāniem, jo šie kafijas aparāti ir ne tikai dārgāki, bet arī sarežģītāk tīrāmi. Tādēļ, ja, neesat liels kafijas eksperts, izvēlieties citu kafijas aparātu. Taisnība, mūsdienās dažos kafijas aparātos var izmantot gan maltu kafiju, gan kafijas pupiņas.

Kāda būs jūsu kafijas cena?

Internetā varat pasūtīt jebkura tipa kafijas aparātus un pat tiem nepieciešamos papildelementus. Ja kafiju dzerat gana bieži, vajadzētu pievērst uzmanību papildelementu cenai – kapsulu tipa kafijas aparātu  kafija maksā visvairāk, jo parasti tādos kafijas aparātos var izmantot tikai viena vai dažu ražotāju kafiju, tādēļ tie var uzcelt savas cenas. Kafijas automātu, kuros izmantojamas kafijas pupiņas vai jau samalta kafija, kafija maksā mazāk, taču cena šajā gadījumā var nebūt tik stabila – jo, ja pērkat kaut kādas īpašas un eksotiskas kafijas pupiņas, tad pats par sevi saprotams, ka šāda kafija maksās ievērojami vairāk.

Laiks – nauda?

Izvēloties kafijas aparātu, vajadzētu pievērst uzmanību arī daudziem citiem aspektiem, ja vien jūs neplānojiet taupīt katru sekundi un minūti. Tomēr, ja laiks jums ir svarīgs, vispirms vajadzētu pievērst uzmanību virtuves iekārtai, kafijas aparāta ūdens tvertnes lielumam – ja vienlaicīgi vēlaties pagatavot daudz kafijas sev un viesiem vai ziniet, ka jūs kaitinātu pastāvīga ūdens tvertnes piepildīšana, meklējiet aparātu ar lielu ūdens tvertni.

Pats par sevi saprotams, ka šādā gadījumā jums īpaši vajadzētu pievērst uzmanību arī kafijas uzvārīšanās ātrumam – daži kafijas aparāti 30 mililitru espreso var pagatavot 15 sekunžu laikā, savukārt citi aparāti šo pašu kafiju pagatavo 30 sekunžu laikā, bet pēc tam ir jāgaida vēl 30 sekundes, kamēr kafija pārstāj pilēt. Parasti šāda informācija ražotāja mājas lapā netiek norādīta, tādēļ palīdzēt šajā gadījumā var tikai internetā esošās vai pat jūsu pazīstamo un draugu atsauksmes.

Galu galā katram vajadzētu pievērst uzmanību kafijas aparāta lietošanas vienkāršumam – mēs saprotam, ka kafejnīcā viss var izskatīties ļoti vienkārši, taču, izmantojot sarežģītu kafijas aparātu, tā sniegtais baudījums var būt daudz mazāks. Ja kafijas aparātam ir speciāls ekrāns, vajadzētu skatīties, vai tā lietotāja saskarne ir vienkārša, bet, ja tas ir bez ekrāna – padomājiet, cik daudz laika pavadīsiet, apgūstot instrukciju. Kafijas aparātam ir jābūt vienkārši lietojamam, jo kafijas pagatavošana ir rituāla daļa, bet rituāls nedrīkst jūs kaitināt.

Cena var būt viens no būtiskākajiem aspektiem, izvēloties kafijas aparātu

Kafiju mīl daudzi, taču, pērkot kafijas aparātu, jums vajadzēs novērtēt šo mīlestību naudā. Kā jau minējām teksta sākumā, daži no kafijas aparātiem var būt ļoti lēti, taču citi var maksāt pat virs tūkstošs eiro. Ja esat vienkāršs kafijas cienītājs, jums vajadzētu pietikt ar vienu no lētākajiem kafijas aparātiem, bet, ja uzskatiet sevi par gurmānu, droši investējiet vairāk un jūs patiešām nenožēlosiet. Neaizmirstiet arī to, ka 220.lv interneta veikalā pastāvīgi noris akcijas, izpārdošanas, tiek piemērotas atlaides ar speciāliem atlaižu kodiem, tādēļ kafijas aparātu tikai šeit variet iegādāties vislētāk.


Pircējiem patika šis ieraksts

4/5
9 Klientu vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Pigu grupa:
Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2019 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.