Noderīgi padomi

Kā izvēlēties skapi, skapīšus un kumodi?

Izvēlēties kumodi, skapīti
08 08 2017
ideals skapis jusu vajadzibam

Kā izvēlēties skapi, skapīšus un kumodes?

Ērta priekšmetu uzglabāšana un glabāšana ir aktuāla daudziem cilvēkiem, kuriem ir diezgan daudz priekšmetu. Tātad, lai uzturētu ikdienas gaitas un spētu ātri atrast sev vēlamo priekšmetu, ir vērts padomāt par universālām mēbelēm, kas lieliski pielāgojas dažādām telpām. Piemēram, skapji, skapīši un kumodes ir lielisks risinājums lietu organizēšanai atbilstoši to mērķim. Skapji nodrošina ērtu apģērba uzglabāšanas veidu, bet uz plauktiem novietot gultas veļu un dvieļus, savukārt skapji un kumodes ir ļoti ērti ikdienas priekšmetu vai dažādu priekšmetu uzglabāšanai.

Skapja vai skapīša funkcionalitāte

Skapji var būt dažādi, tāpēc atbilstoši savām vajadzībām varat izvēlēties dažādu izmēru brīvi stāvošus vai iebūvējamus skapjus. Izvērtējot pieejamās telpas platību, jūs varat izlemt, vai jums būs pietiekami daudz guļamistabas skapju, vai ir vērts apsvērt garderobes uzstādīšanu. Tāpat noderēs arī priekšnama skapji, kur ērti novietot sezonas drēbes vai mazāk lietotas lietas.


Paši populārākie ir skapji ar bīdāmām durvīm un iebūvētu spoguli. Bīdāmās durvis ietaupa vietu, kura būtu izmantojamā to atvēršanai. Šādu mehānismu parasti izmanto lielos, apjomīgos skapjos. Izvēloties spoguļdurvis,  varēsiet tās izmantot, lai redzētu sevi pilnā augumā, turklāt skapja spogulis skapja durvīs optiski palielinās telpas platību un izskatīsies ļoti stilīgi. Un kas atradīsies skapja iekšpusē, varat izvēlēties paši, piemēram, vienu drēbju skapja daļu izmantot drēbju pakarināšanai, bet otru - integrētiem plauktiem ar atvilktnēm. Apsverot savas vajadzības un mantu daudzumu,  varat precīzi izlemt, kāda dizaina skapis jums būtu visērtākais.


Skapji var būt divu veidu: brīvi stāvoši vai piekarināmi. Piekārtināmie skapji ir uzstādāmi uz sienas, virs grīdas, lai  varētu tos izmantot pēc iespējas labāk, nezaudējot noderīgo platību. Tas ļaujs zem piekarināmā skapīša uz grīdas novietot brīvi stāvošo skapi vai kumodi. Ir pieejami atvērti vai slēgti skapīši, kuru durtiņas ir izgatavotas no koka vai stikla. Skapīšos ar atvērtiem plauktiem varat sakārtot to, ko vēlaties parādīt, piemēram, grāmatas, suvenīrus, spēles, kolekcijas, foto rāmjus vai dažādus dekoru detaļas. Slēgtos skapjos uzglabātas lietas tiks pasargātas ne tikai no svešām acīm, bet arī no putekļiem vai saules stariem. Tie ir arī ļoti praktiski, jo palīdz saglabāt lielāku kārtību mājās.