Noderīgi padomi

Kā izvēlēties grima pamatu?

Plaša izvēle grima bāzēm un pūderiem
18 02 2020
ideala grima baze jebkura tipa adai

Bez grima pamata nevar iztikt neviena sieviete, kura gatavojas izmantot visus grima smalkumus un noslēpumus, lai izceltu savas sejas priekšrocības. Lielākā daļa panākumu ir atkarīga no tā, kāds produkts tiks izmantots, taču ievērojot to, ka šo līdzekļu sortiments ir ārkārtīgi plašs, izvēles procesā bieži tiek pieļautas vairākās kļūdas. Lai no šīm kļūdām izvairītos un viegli izlemtu, kura grima bāze Jums būs piemērota vislabāk, ir svarīgi apsvērt dažus aspektus.

Kam ir vajadzīgs grima pamats?

Šī produkta galvenā funkcija ir sejas ādas krāsas izlīdzināšana. To galvenokārt lieto pēc grima bāzes. Bieži gadās, ka dažādas mūsu sejas zonas ir skartas ar dažādām problēmām: piemēram, atsevišķās vietās mūsu āda mēdz būt vairāk sausa, citās vietās - taukaina. Dekoratīvas kosmētikas pamats padara visu sejas ādas toni vienmērīgāku, bet tās virsmu gludāku – tas nozīmē, ka turpmākās kosmētikas uzklāšana būs daudz vieglāka. Bez visām šīm priekšrocībam, ir teikts, ka augstas kvalitātes kosmētikas bāze aizsargā no saules gaismas vasarā, bet ziemā – no sala.


Ar ko grima pamats atšķiras no pūdera?

Šajā gadījumā nevajadzētu jaukt šos dažādus nosaukumus, jo pašu grima pamatu bieži sauc par šķidru vai krēmīgu pūderi – šādi līdzekļi veic tieši tādu pašu funkciju. Tomēr, kad runa iet par kompaktajiem un birstošajiem pūderiem, atšķirība būs daudz izteiktāka. Kompakts pūderis ir grima pamata alternatīva – ja Jums ir nepieciešams noslēpt nelielas ādas nepilnības vai izlīdzināt tās toni, šis produkts atbildīs visām Jūsu cerībām. Tas īpaši patīk taukainās ādas īpašniecēm. Tad birstošs pūderis tiek uzklāts uz grima pamata - tas novērš spīdumu un nodrošina ilgāku Jūsu grima kalpošanas laiku.


Grima pamatu tipi

Mūsdienās tirgū ir pieejami vairāki dažādi grima pamatu veidi – no šiem aspektiem ir atkarīgas dažas to īpašības un priekšrocības:

 • Uz ūdens bāzes veidots grima pamats uz ādas izskatās ļoti dabiski, tāpēc tas ir īpaši piemērots tiem, kuri nevēlas uz sejas uzklāt lielu grima daudzumu. Vieglā tekstūra neaizsprosto ādas poras un ir maiga ādai, tāpēc šādu līdzekli ir ieteicams izmantot sievietēm ar taukainu, aknei pakļautu ādu. Izmantojot šo pamatu uz sausas ādai, Jūs noteikti nekļūdīsities – tā būs lieliski samitrināta.
 • Silikona grima pamats darbojas līdzīgi kā gruntēšana, piešķirot ādai matētu efektu, ka arī ļaujot kontrolēt tās spīdumu. Šādi produkti ir ūdensizturīgi, tāpēc Jums nav jāuztraucas, ja Jums ir pārmērīga sviedru izdalīšanās. Šāda veida pamatu bieži izvēlas kāzu ceremonijām un citiem pasākumiem, kad ir nepieciešams, lai grims saglabājas pēc iespējas ilgāk. Grima pamats ar silikonu arī palīdz noslēpt grumbas un piešķir Jūsu sejas ādai nevainojamu gludumu.
 • Grima pamats ar eļļām ir ar nedaudz biezāku konsistenci un tas dziļāk iekļūst ādā, tāpēc uz ādas tas izskatās gluds un gaišs, bet rezultāts ir redzams diezgan ilgā laika posmā. Tomēr, šo iemeslu dēļ, šāds pamats var izskatīties smags un taukains, tāpēc to nav ieteicams izmantot taukainās ādas īpašniecēm – ja nu tikai Jūs uzklāsiet šo līdzekli ļoti plānā kārtā.

Grima pamats pēc ādas tipa: kādu izvēlēties?

Vēloties, lai grims ļautu ne tikai perfekti izskatīties, bet arī nekaitētu (un varbūt – pat palīdzētu) mūsu ādai, izvēloties pamatu, ir ļoti svarīgi ņemt vērā tās tipu:

 • Grima pamats sausai ādai - vispirms tam vajadzētu pareizi samitrināt ādu, līdz ar to, šai īpašībai vajadzētu būt Jūsu uzmanības centrā. Jūs noteikti nekļūdīsieties, ja dosiet priekšroku šo līdzekļu šķidrajai un krēmveida tekstūrai. Un, ja āda arī ir jutīga, pievērsiet uzmanību, lai šo produktu sastāvā nebūtu konservantu, smaržvielu vai citu līdzīgu kairinātāju.
 • Labākais grima pamats taukainai ādai ir vieglas, šķidras struktūras. Īpaši piemēroti ir līdzekļi uz putu vai ūdens bāzes. Pievērsiet uzmanību, lai produkta sastāvā nebūtu tauku (vai eļļu), jo tās vēl vairāk akcentēs ādas spīdumu, aizsprostos poras un veicinās arī citas problēmas.
 • Grima pamats nobriedušai ādai - struktūrai ir jābūt pēc iespējas vieglākai, tāpēc ir lietderīgi izvēlēties līdzekļus uz putu bāzes. Jums noderēs arī atjaunojoši produkti, kuri, neatkarīgi no tekstūras, var izlīdzināt ādas toni un piešķirt tai dabiskāku spīdumu.
 • Grima pamats problemātiskai ādai - ja ādai ir nosliece uz pūtīšu parādīšanos, pamatam ir jābūt ar vieglu konsistenci, tam nevajadzētu aizsprostot poras un būt alerģiskam. Ir noderīgi meklēt līdzekļus, kuru sastāvā ir pretiekaisuma un ārstnieciskas sastāvdaļas.
 • Normālai ādai var izmantot jebkuras tekstūras grima pamatus, tāpēc Jūs varat eksperimentēt ar visdažādākajiem līdzeļiem.

Kādu grima pamata krāsu izvēlēties?

Jūs, iespējams, nevēlaties, lai jaunais pamats uz Jūsu ādas izskatās kā maska – varbūt Jums ne vienu vien reizi nācās saskarties ar „špaktelētām“ sievietēm. Lai nekļūtu par vienu no tām, ir jāvelta diezgan daudz laika, lai izvēlētos tieši Jums piemērotu toni. To ir diezgan viegli izdarīt, pieturoties pie šiem soļiem:

 1. Vissvarīgākais ir atcerēties, ka izvēloties jaunu pamatu, tas ir jāuzklāj nevis uz rokas, kā daudzi ir pieraduši to darīt, bet gan uz kakla. Sāciet no apakšējā žokļa un virzieties uz leju.
 2. Uzklājiet dažus dažādu toņu pamatus atbilstošajā vietā un uzgaidiet dažas minūtes – tas ļaus vieglāk ieraudzīt, kurš no tiem vislabāk ir piemērots Jūsu ādai.
 3. Nepaļaujieties uz veikala apgaismojumu – dabiskā apgaismojumā tas pats tonis var izskatīties pavisām savādāk. Ja ir iespējams, izejiet ārā, ja nē, uzgaidiet vismaz 5-10 minūtes, lai pamats varētu pilnībā atklāt savu toni.
 4. Ja neesat pārliecināts, kurš tonis Jums vislabāk ir piemērots vai, piemēram, plānojat atvaļinājumu un zināt, ka āda drīz ievērojami nomainīs savu toni, izmēģiniet vizāžistu triku. Viņiem vienmēr ir ļoti gaiši un tumši grima pamati – sajaucot tos dažādās proporcijās, katru reizi tiek panākti dažādi vēlamie rezultāti. Lai gan Jums būs jāpieliek lielākas pūles, noteikti iegūsiet ļoti universālu grima pamatu!

Tikai pēc vairāku dažādu iespēju izmēģināšanas, Jūs visbeidzot atradīsiet perfektu pamatu tieši savām vajadzībām. Tomēr, ja izvēloties šo līdzekli, Jūs ņemsiet vērā visus šos aspektus, izvēles process būs daudz vienkāršāks!

Pircējiem patika šis ieraksts

4/5
4 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?