Noderīgi padomi

Idejas guļamistabas apgaismojumam: kā plānot guļamistabas apgaismojumu?

26 01 2021
gaisa gulamistaba ar moderniem piekarinamiem gaismekliem un koka detalam un augiem

Funkcionāls apgaismojums guļamistabā - labas atpūtas atslēga. Labi izvēlēts apgaismojums rada piemērotu noskaņu jebkurai nodarbei. Tiem, kas dievina lasīšanu gultā, būs nepieciešama lustra ar viegli pieejamu slēdzi no gultas. Tiem, kam patīk klausīties mūziku tumsā, vajadzētu izvēlēties lampu ar dimmeri. Mēs Jums ieteiksim, kā izvairīties no telpas pārslodzes, un izvēlēties piemērotākos apgaismes ķermeņus.

omuligs apgaismojums gulamistaba ar galda lampam un virtenem vakara

Lampas guļamistabā, kā nepārspīlēt?

Izvēloties apgaismojumu, ir svarīgi nepārslogot telpu ar dažāda veida gaismekļiem, kas nepilda nekādas funkcijas. Nelielai telpai, kuras platība ir 10-15 kv.m., vajadzētu pietikt ar 2-3 gaismas avotiem. Tomēr, tāpat kā veidojot vispārēju mājas interjeru, izvēloties apgaismojuma veidu, jāpatur prātā mājīguma aspekts.

erta galda lampa uz skapisa pie gultas gulamistaba

Vispirms precīzi izlemiet, kāds apgaismojums Jums ir nepieciešams. To var viegli izdarīt, atbildot uz šādiem kontroles jautājumiem:

  1. Vai Jums patīk lasīt gultā?
  2. Vai skapis ir uzbūvēts vai tas ir iekļauts kā atsevišķa telpa?
  3. Vai Jums ir naktsskapītis?
  4. Vai telpā ir spogulis, kas karājas?
  5. Vai ir kosmētikas galdiņš?

Tiem, kam patīk lasīt - atsevišķs apgaismojums

Ja grāmatas lasīšana gultā ir Jūsu vakara rituāls, Jums vajadzētu uzstādīt piemērotu apgaismojumu. Jūs varat izvēlēties no vairākām iespējām - sienas, nakts vai galda lampām.

Sienas lampas. Šāda veida gaismekļi ir uzstādīti uz abām gultas pusēm. Gultai jāatrodas telpā starp lampām. Nekādā gadījumā nelieciet tos virs galvas, gaisma kritīs tieši uz Jūsu sejas, radot nogurumu un nebūs ērti lasīt.


Galda lampas. Šī ir diezgan izplatīta guļamistabas apgaismojuma izvēle. Ja izvēlaties galda lampas, Jums jau ir jāatsakās no sienas lampām. Būs pārāk daudz gaismas, un telpa ap gultu izskatīsies pārāk pārpildīta. Neizvēlieties pārāk augstas lampas, it īpaši, ja arī naktsskapītis, uz kura Jūs tās novietosiet, ir augsts. Ja vēlaties, lai lampa būtu paredzēta ne tikai lasīšanai, bet arī lai radītu mājīgu vidi, meklējiet tādu lampu, kuru var pielāgot.


Piestiprināms gaismeklis. Ja Jūs vēl neesat izlēmis, kāda veida lampu vēlaties, vai arī Jums vēl nav naktsskapīša, varat izvēlēties piestiprināmu lampu. To var piestiprināt pie gultas un tas būs lieliski piemērots tiem, kam vakaros patīk lasīt.

Vai Jums ir nepieciešams apgaismojums skapim?

Kad skapis ir uzstādīts atsevišķā telpā, nepieciešamība pēc apgaismojuma kļūst par pašsaprotamu lietu. Tomēr, pērkot iebūvētu skapi vai uzstādot to nišā, apgaismojums bieži netiek ņemts vērā. Skapja apgaismojums ir īpaši noderīgs, ja tas atrodas tālu no loga vai tam ir slikti pieejams galvenās telpas apgaismojums. Skapja apgaismošanai vispiemērotākās ir griestu lampas. Izvēlieties tās, kurām ir virziena iespējas, lai Jūs varētu gaismu novirzīt tieši skapī.

Ja skapis ir uzstādīts atsevišķā telpā, labākais risinājums - iebūvētās lampas. Nelielā telpā tās būs īpaši ērtas. Kur ir apģērbs, tur ir putekļi, tāpēc pēc šādu lampu uzstādīšanas Jums nebūs jāuztraucas par putekļu veidošanos. Varat arī būt pārliecināts, ka, novietojot priekšmetus augšējos plauktos, Jūs neaizķersieties aiz lielas lampas. Ja Jums nav nepieciešams spēcīgs apgaismojums, lieliski piemērotas būs pie griestiem piestiprinātas LED lentes, kas skapjus neizgaismos, bet radīs mājīgu atmosfēru. Izvēloties, ņemiet vērā, ka slēdžiem jābūt tuvu skapim, tāpēc gaismas ieslēgšana un izslēgšana būs ērtāka un ātrāka.

plasa gulamistaba kremkrasas ar gaisiem griestiem un iebuvejamam lampam

omuliga gulamistaba ar daudzam lampinam un kiegelu sienas

Papildu apgaismojums, kad tas ir vajadzīgs?

Ja telpā ir spogulis vai kosmētikas galdiņš, Jums jāapsver doma arī par papildu apgaismojumu.

stavlampa gulamistaba blakus baltam tualetes galdinam papildus apgaismojumam

Spogulim vispiemērotākā ir maza sienas lampa vai stāvlampa ar kustīgu augšdaļu. Izvēloties kosmētikas galdiņa apgaismojumu, ir jāņem vērā tā lielums un vieta, kur gaismeklis tiks uzstādīts. Ja tas atrodas tieši blakus naktsskapītim, uz kura stāv galda lampa, neizvēlieties šādu lampu. Tas pats attiecas uz sienas lampu, ja tāda jau ir uzstādīta pie gultas, tad uzstādot tās arī uz ģērbtuves sienas, tās izskatīsies pārāk pārpildītas. Ja telpa ir lielāka un tajā ir vairāk vietas, piemēram, spogulim, stāvlampa šeit būs ideāli piemērota. Ja Jums patīk mājīgs apgaismojums, tad varat ietīt izvēlēto plauktu vai attēlu ar jau minētajām LED gaismas sloksnēm.