Noderīgi padomi

Iekārtojam māju: priekšnama mēbeļu plānošanas vadlīnijas

Izvēlēties priekšnama mēbeles
23 09 2017
ka izveleties mebeles majas prieksnamam

Cilvēka smadzenes darbojas diezgan vienkārši. Par jaunu pirmo reizi redzētu vietu viedoklis rodas dažu sekunžu laikā. Tādēļ, iekārtojot mājas, ir atbildīgi jāapsver, kā izskatīsies priekšnams. Tieši priekšnama mēbeles ir pirmās, ko pamana, un tās parasti rada pirmo iespaidu ne tikai par mājokļa stilu, bet arī par to saimniekiem. Tādēļ ir svarīgi ņemt vērā galvenos mājas iekārtošanas un mēbeļu plānošanas noteikumus.

Kas jāievēro, izvēloties mēbeles?

Izmērs. Priekšnama lielums un mēbeļu izmērs ir ļoti saistīti. Lai visas mēbeles ideāli tajā ietilptu un radītu kārtīgas telpas iespaidu, ir rūpīgi jāizmēra visa telpa, ieskaitot arī durvju atveres. Tā būs viegli pārliecināties, ka visas vajadzīgās mēbeles lieliski iederēsies, un tās izvēlēties būs daudz vieglāk.

Mantu uzglabāšanas vieta. Daži cilvēki joprojām domā, ka priekšnams ir tikai lietu uzglabāšanas un uzkrāšanas papildu vieta, kas paredzēta āra apģērbam, lietussargiem un citiem sadzīves priekšmetiem. Tomēr katram priekšmetam būtu jāparedz sava vieta. Lai vietas nepietrūktu, un būtu kārtība, ir jāiegulda plauktos, grozos un īpašās priekšnama mēbelēs – skapjos vai skapīšos apaviem. Tiešām neticami, cik daudz parādās vietas, visus uz grīdas novietotos priekšmetus saliekot tiem paredzētajos plauktos.

Funkcionalitāte. Tas ir galvenais aspekts, ar ko izceļas priekšnams - tam nav īpašas funkcijas, kas būtu jāveic. Piemēram, ja mājās ir ierasts staigāt bez apaviem, priekšnamā var ierīkot atsevišķu soliņu vai pāris taburetes, uz kurām apsēsties viesiem vai ģimenes locekļiem, novelkot apavus. Ja priekšnams ir pietiekami plašs, un mājā dominē brīvas formas mēbeles, var ierīkot mobilus un modernus pakaramos atslēgām, mēteļiem un galantērijas precēm. Interjera risinājumus var atdzīvināt mākslas darbi vai citi krāsaini akcenti.

Izskats. Patiesībā, tas nav nekāds noteikums, kas būtu jāievēro, iekārtojot priekšnamu. Svarīgs ir koptāls, ko var atdzīvināt ar gaišas krāsas interjera detaļām. Priekšnama mēbeles gaišā krāsā var palīdzēt optiski palielināt telpu. Savukārt tumšas krāsas mēbeles var radīt kārtības, mājīguma un bagātības iespaidu, tādēļ ir jāizvēlas atbildīgi. Priekšnami parasti ir diezgan nelieli, tādēļ tajos var izmēģināt dažādas idejas citām telpām.

Vides atdzīvināšana. Nereti priekšnami ir nelieli, šauri un ļoti tumši, un šādas telpas pareiza ierīkošana var būt īsts izaicinājums. Šo problēmu palīdzēs risināt pareizs apgaismojums - ne tikai griestu lampas, bet arī gaismekļi, kas apgaismo gleznas, spoguļus, vai citas detaļas. Tieši gaismas akcenti palīdz ievērojami paplašināt telpu un to padarīt daudz plašāku. Vēl viens veids, kā dažādot vidi, ir rakstainas tapetes. Tās būs daudz rotaļīgākas nekā vienkrāsaina siena, jo īpaši, ja tām ir spilgti vai gaiši toņi. Arī krāsaini paklāji var palīdzēt optiski paplašināt telpu.

Svarīgas mēbeles katram priekšnamām

Galdiņi. Priekšnama galdiņi kļūst arvien populārāki, jo tas ir lielisks veids, kā dažādot vidi un uzglabāt dažādus priekšmetus un dekorācijas. Vienkrāsains galdiņš var būt lieliska vieta, kur novietot tālruni, grāmatas, vāzes un citas interjera detaļas.

Plaukti. Priekšnama plaukti palīdz uzturēt telpā kārtību, neļaujot to pieblīvēt, uz papildu plauktiem var glabāt fotoattēlus, statujas un citus vēlamus artefaktus. Plaukti var būt dažādos stilos, gan mūsdienīgi, gan klasiski, lakoti vai ar spoguļa virsmu. Dažāda veida izvēlēti risinājumi ļauj personalizēt telpu.

Skapīši apaviem. Pat dzīvojot mājā vienam, parasti ir daudz apavu, visi glabājas gaitenī, tas var radīt problēmas vai vismaz nekārtību. Skapīši apaviem ne tikai lieliski palīdzēs atrisināt šo problēmu, tie arī skaisti izskatās. Tie ir ļoti praktiska detaļa, kas palīdzēs visus priekšmetus glabāt paredzētajās vietās, samazinot mājās esošo paklāju un priekšnama grīdu nosmērēšanu. Var iegādāties specializētu priekšnama komplektu, kurā integrēts ne tikai skapītis apaviem, bet arī citi plaukti citu priekšmetu glabāšanai, kā arī soliņš, kur apsēsties. Soliņi sniedz iespēju ne tikai apsēsties, uzvelkot apavus, bet arī atpūsties pēc atgriešanās mājās.

TOP piedāvājumi: Priekšnami


Pakaramie. Āra apģērba pakaramie palīdzēs pasargāt drēbes no saburzīšanās un kļūs par vēl vienu akcentu priekšnama telpā. Ja parastie pakaramie nerada apbrīnu, var ierīkot krāsainus pakaramos, kas radīs rotaļīguma iespaidu.

Šādus pakaramos apģērbam var ierīkot dažādā augstumā, pielāgojot izmantošanai gan pieaugušajiem, gan bērniem, uz tiem var glabāt ne tikai mēteļus un jakas, bet pakārt arī atslēgas un citus nepieciešamos priekšmetus.

Lietussargu turētājs. Nevajadzētu aizmirst par lietussargu turētāju. Latvijā līst diezgan bieži, un, atgriežoties pēc dienas darbiem ar slapju lietussargu, to negribas žāvēt atvērtā veidā – šādā gadījumā lietussargi bieži vien aizņem gandrīz pusi no priekšnama. Tādēļ lietussargu turētāji lieliski noder un palīdz ietaupīt nelielo priekšnama vietu. Bet kā gan bez papildu akcentiem? Bez spoguļa ir tiešām grūti iedomāties priekšnamu. Tas ne tikai ir ļoti funkcionāls, bet arī palīdz optiski palielināt nelielu telpu. Var ierīkot nevis vienu lielu spoguli, bet vairākus mazākus, radot gandrīz mākslas galerijas iespaidu. Vēloties patiesi īpašu interjera dizainu, var apsvērt dažu mākslas darbu izvietošanu priekšnamā. Tie var būt gan audekla gleznas, gan fotoattēli, gan plakāti, palīdzot aizpildīt drūmās un tukšās priekšnama sienas un sniedzot mājām estētikas sajūtu.

Pircējiem patika šis ieraksts

4/5
1 Pircēja vērtējums

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.