Noderīgi padomi

Iekšdurvis - 5 vissvarīgākās izvēles nianses

26 06 2020
baltas ieksdurvis, divans un fotoramji uz zilas sienas istaba

Iekšdurvis neapšaubāmi ir viena no vissvarīgākajām detaļām, kas nosaka mājas mājīgumu. Tomēr, lai arī šiem izstrādājumiem nav jābūt tik izturīgiem un noturīgiem kā āra modeļiem, nepietiek, izvēloties tikai pēc izskata. Lai uzzinātu, kuras iekšdurvis ir labākās, vajadzētu padomāt par dažiem vissvarīgākajiem aspektiem – par to mēs šoreiz diskutēsim.

Izmērs

Tas ir gandrīz vissvarīgākais kritērijs gan vienkāršai uzstādīšanai, gan ērtai lietošanai. Lai izvēlētos pareizo variantu, jāizmēra atveres platums, augstums un sienas biezums. Ja grīda vēl nav salikta, mērot augstumu, noteikti iekļaujiet šo skaitli. Attālumam starp rāmi un sienu jābūt apmēram vienam centimetram. Gadījumos, kad atvērums vēl tiek veidots, viesistabā vajadzētu palikt atstatumam, kas nav mazāks par 80 centimetriem, viesistabas durvju platums varētu sasniegt 0,9-1 metrus. 

Atvēršanas metode

Telpu iekšējās durvis var atvērt vai bīdīt. Pirmais variants – standarta izvēle, kas joprojām dominē daudzos interjeros. Šajā gadījumā ir svarīgi atzīmēt, ka šādus izstrādājumus var atvērt gan uz iekšu, gan uz āru – lēmums ir atkarīgs no brīvās vietas daudzuma attiecīgajās telpās. Pārliecinieties, vai atvērtas durvis nenoliecas uz citiem priekšmetiem un netraucē caurstaigāšanu – attiecīgi jūs izvēlaties to atvēršanas virzienu.

Bīdāmās iekšdurvis var piedāvāt arī vairāk priekšrocību – tās ir iecienītas tiem, kas meklē nedaudz nestandarta, bet praktiskus risinājumus. Sabīdītas tās neaizņem daudz vietas telpā un lieliski saplūst ar istabas interjeru. Šādas durvis atveras klusi, neaizveras no caurvēja un nekļūst par sāpīgu šķērsli mazajiem, kas pēta apkārtējo vidi. jaunākajiem pēcnācējiem, izpētot vidi.


Ražošanas materiāli

To, vai durvis būs labas, var spriest pēc tā, no kāda materiāla tās ir izgatavotas. Pašlaik šādi varianti dominē tirgū:

  • Masīvkoks. Šādas durvis pārsteigs ar izcilu izturību. Šis materiāls ir slavens ar savu izturību un uzticamību, un masīvā koka izskats piešķir gan mājīgumu, gan greznību. Ja nepieciešams, šādas durvis var atjaunot un tādējādi vēl vairāk pagarināt to kalpošanas laiku. Šie izstrādājumi var piedāvāt arī lielisku siltuma un skaņas izolāciju. Tomēr, ņemot vērā svaru, tie gadu gaitā var „nosēsties“ un tāpēc var cieši neaizvērties. Šādas durvis jāaizsargā no mitruma, lai izvairītos no deformācijām.
  • MDF plātnes. Šāda veida durvis var kļūt par lielisku koka alternatīvu tiem, kas meklē nedaudz lētākus risinājumus. Lai arī šādi izstrādājumi var nepiedāvāt izcilu izturību, atradīsit visdažādākos stilus, izturību pret ūdeni un daudz zemāku cenu. Durvis būs pietiekami vieglas, tās neietekmēs temperatūras izmaiņas, un atjaunināšana neradīs daudz rūpju.
  • PVC. Arī no šī materiāla izgatavotās durvis neliks tērēties, taču starp tām atradīsit plašu, dažādu krāsu izvēli. Šādi izstrādājumi ir ūdensizturīgi, tāpēc tos varat viegli notīrīt. Šis materiāls var deformēties lielu temperatūras izmaiņu dēļ, bet telpās tas parasti nav īpaši būtiski. Protams, šādas durvis ilgtspējības ziņā noteikti ir zemākas par koka modeļiem, taču, ja Jūs novērtējat praktiskumu, Jūs noteikti paliksiet apmierināti ar to īpašībām.

Stils

Šis aspekts ir arī ļoti svarīgs, apsverot, kuras durvis ir labākās. Šo izstrādājumu krāsa parasti tiek apvienota ar grīdas vai sienu nokrāsām, tādējādi saglabājot bezšuvju interjera stilu. Tomēr Jums vajadzētu novērtēt arī to, ka pēc pāris gadiem Jūs varētu vēlēties atjaunināt savu mājas stilu. Tāpēc nekļūdīsieties, ja dosit priekšroku neitrāliem, vieglāk savietojamiem toņiem. Bet jūtieties brīvi eksperimentiem ar durvju rotājumiem. Dažas no tām ir dekorētas ar rakstiem, bet citas ir ar stiklu, kas smalki atdzīvina loloto vidi.

Komplektācija

Pirms durvju pirkšanas ir vērts tuvāk izpētīt, kādi aksesuāri tiek pārdoti – tas nosaka gan to cenu, gan uzstādīšanas vieglumu. Ja komplektā nav slēdzeņu, rokturu un citu līdzīgu izstrādājumu, tie būs jāiegādājas papildus. Šajā gadījumā ir ļoti svarīgi saskaņot stilu ar pašām durvīm: tas saglabās telpas integritāti. Tomēr daudzas iekšdurvis tiek pārdotas ar nepieciešamajiem atribūtiem – dažos komplektos ir pieejami arī montāžas komplekti.

Pēc visu šo kritēriju izskatīšanas varat viegli izlemt, kuras iekšdurvis ir vislabākās Jūsu mājām. Izvēloties, mēs koncentrējamies uz stilu un kvalitāti, bet, runājot par nozarei pielāgotiem produktiem, ir daudz vairāk prasību. Ja nolemjat tās uzlabot, mēs esam sagatavojuši Jums padomus, kā izvēlēties āra durvis.

Pircējiem patika šis ieraksts

4.5/5
2 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.