Noderīgi padomi

Izvēlne

Iestieptie griesti: plusi un mīnusi

Liela iebūvējamo lampu izvēle
13 02 2024
balti iestieptie griesti ar led lampam

Neatkarīgi no tā, vai remontējat vecu mājokli vai iekārtojat jaunu, vienmēr ir dažādas iespējas, no kurām izvēlēties. Griesti nav izņēmums. Mūsdienās izvēle ir neizbēgama: iestieptie griesti vai apmetums. Daudzi cilvēki dod priekšroku tradicionālajiem ģipša griestiem, iespējams, tāpēc, ka baidās no vēl aizvien jaunā termina "iestieptie griesti" un ar to saistītajiem mītiem. Tomēr iestieptie griesti kļūst arvien populārāki, un tos noteikti ir vērts apsvērt. Un, kad šis jautājums ir atrisināts, vēl ir jāpievēršas griestu gaismekļu izvēlei un to atlasei, jo griestu lampas paver pavisam jaunas interjera iespējas. Tāpēc šeit ir izklāstīti iestiepto griestu plusi un mīnusi, kas var palīdzēt Jums izlemt, kādus griestus izvēlēties.


Iestieptie griesti: kas tie ir?

viesistabas interjers ar piekaramiem griestiem

Tātad, iestiepjamie griesti ir piekaramie griesti, kas sastāv no divām galvenajām sastāvdaļām, kas tos atšķir no citiem griestu veidiem. Tās ir sliedes griestu malās un PVC plēve vai audums, kas ir izstiepts pāri visai griestu platībai un piestiprināts pie sliedēm. Dažkārt publiskajā telpā izskan dažādas sazvērestības teorijas par to, ka griestu izgatavošanā izmantotie materiāli ir kaitīgi cilvēka veselībai. Patiesībā tās ir muļķības. Iestieptos griestus parasti izgatavo no PVC plēves, kuras ražošanu un izmantošanu stingri reglamentē Eiropas Savienības noteikumi. Tāpēc iestiepjamie griesti ir izgatavoti no materiāliem, kurus izmanto arī daudzu citu priekšmetu, piemēram, rotaļlietu, ražošanā. Daži ražotāji pat piedāvā ekoloģiski ražotus un pilnībā pārstrādājamus iestiepjamos griestus.

Iestiepto griestu plusi

Kādas ir iestiepto griestu īpašības, kas tiem piešķir priekšrocības salīdzinājumā ar citiem griestu veidiem? Lūk, galvenās no tām:

Iestiepto griestu uzstādīšana

Nekādā gadījumā nav ieteicams pašiem uzstādīt iestiepjamos griestus. Vislabāk to uzticēt profesionāļiem, lai darbs tiktu veikts pienācīgi un Jums vēlāk nebūtu jābrīnās par rezultātu vai jānožēlo kļūdas. Tomēr iekarināmos griestus var uzstādīt ļoti ātri, ietaupot daudz dārgā laika un izvairoties no putekļiem un nekārtības. Vairumā gadījumu darbs aizņem aptuveni dažas stundas. Uzstādīšanas ātrumu galvenokārt ietekmē telpas lielums, griestu formas un konstrukcijas sarežģītība, kā arī iestiepto griestu gaismekļu izvēle. Jebkurā gadījumā uzstādīšanas darbiem nevajadzētu aizņemt vairāk par 5-6 stundām vienā telpā.

piekaramo griestu uzstadisanu veic profesionali

Iestiepto griestu izturība un hermētiskums

Kvalitatīvi iestiepjamie griesti ir tik izturīgi, ka, ja tos uzstādīsiet šodien, tie kalpos līdz pat jūsu pensijai. Bieži vien iestiepjamajiem griestiem ir līdz pat 25 gadu garantija. Tie saglabā savu formu, krāsu un šuvju kvalitāti visu griestu kalpošanas laiku. PVC iestieptos griestus neapdraud kaimiņu applūšana no augšstāva, ūdens tvaiki, sēnīte, pelējums un korozija. Šī iemesla dēļ stieptie griesti vannas istabā vai virtuvē – ideāls risinājums. 

Konstrukcijas iespējas iestieptajiem griestiem.

Iestieptie griesti var veicināt vēlamo harmoniju Jūsu mājas interjerā. Jo viens no lielākajiem iestiepto griestu plusiem ir dizaina daudzveidība, kas ļauj realizēt pat visneparastākās interjera dizaina idejas. Vai Jūsu vēlmju sarakstā ir iestiepjamie griesti ar LED apgaismojumu? Nekādu problēmu, to ir viegli īstenot! Ir iespējams projektēt visdažādākās griestu formas; ir praktiski bezgalīga krāsu palete, no kuras izvēlēties. Iestieptie griesti var būt vienkrāsaini un matēti, taču iespējami arī oriģinālāki risinājumi – satīna un glancēti griesti nav izņēmums. Ir pat foto drukāšanas iespēja, kad uz iestiepjamajiem griestiem tiek uzdrukāts Jūsu vēlamais attēls, piemēram, kosmosa plašums.

viesistabas interjers ar melniem piekaramiem griestiem


Iestiepto griestu apgaismojums.

Iestieptie griesti piedāvā neparastus un negaidītus apgaismojuma risinājumus, kas var padarīt Jūsu mājokli vēl mājīgāku un pārsteigt Jūsu viesus. Praktiski jebkuru tradicionālo piekaramo gaismekli var uzstādīt uz iestiepjamajiem griestiem. Ir pieejami arī iestiepjamie griesti ar LED sloksnēm. Kopumā LED apgaismojums un iestieptie griesti ir vienkārši burvīga kombinācija interjerā, kas rada pasakainu atmosfēru. Uzstādot iestiepjamos griestus, apgaismojumu var pat integrēt griestos, lai radītu iespaidu, it kā paši griesti būtu izgaismoti. Tādējādi iestiepjamajiem griestiem apgaismojuma iespējas būtībā ierobežo tikai Jūsu paša iztēle un vēlmes.

piekaramie griesti ar LED apgaismojumu


Iestiepto griestu trūkumi

Tāpat kā visam citam, arī iestieptajiem griestiem ir savi trūkumi. Tāpēc šeit tie ir uzskaitīti:

Iestiepto griestu cena.

Tautas gudrība saka, ka par visām labām lietām ir jāmaksā. Tomēr cenu atšķirība starp parastajiem ģipša griestiem un iestieptajiem griestiem bieži vien nav tik liela. Tomēr šo starpību var palielināt griestu uzstādīšanas izmaksas. Atšķirībā no ģipša griestiem Jūs nevarat uzstādīt iestiepjamos griestus pats, ja vien neesat profesionālis, kurš pārzina montāžas nianses un kuram ir nepieciešamie instrumenti. Profesionāļu darbs ir dārgs, taču, lai izvairītos no šīs greznības, nav ieteicams veikt uzstādīšanu pašiem. Pretējā gadījumā Jums var nākties tērēt vēl vairāk, lai labotu kļūdas.

Zema iestiepjamo griestu izturība pret skrāpējumiem

Iestieptie griesti un asi priekšmeti ir ļaunākie ienaidnieki. PVC plēvi viegli sabojās jebkurš ass priekšmets, tāpēc tā jāsargā no saskares ar tiem. Tas nenozīmē, ka Jums vajadzētu izvairīties no vīra vai sievas dzenāšanas ar augstu paceltu nazi. Arī bērnu izmestas rotaļlietas vai pārvākšanās laikā neuzmanīgi pārvietotas mēbeles var sabojāt stiepamos griestus.

PVC pleve piekaramajiem griestiem

Slikta iestiepto griestu gaisa caurlaidība.

Iestiepto griestu gaisa necaurlaidība ir liels pluss, ja runa ir par ūdensnecaurlaidību un aizsardzību pret plūdiem. Tomēr šis hermētiskums ievērojami samazina PVC plēves gaisa caurlaidību. Tomēr šī problēma neattiecas uz auduma iestieptajiem griestiem. Pēdējām nav vislabāko ūdensnecaurlaidības un mitruma izolācijas īpašību, taču tām ir vislabākā gaisa caurlaidība.

Iestiepto griestu smarža.

Nav noslēpums, ka dažas dienas pēc uzstādīšanas iestieptie griesti var izdalīt papildu smaržu, kas nav vēlama. Tomēr šai smaržai vajadzētu saglabāties ne ilgāk kā 3 dienas pēc uzstādīšanas. Gadījumā, ja smarža jūtama ilgāk, ir jāsazinās ar iestiepto griestu tirgotājiem - iespējams, ka Jums ir uzstādīta nekvalitatīva PVC plēve. 

piekaramie griesti melnbalti

Zinot iestiepto griestu priekšrocības un trūkumus, būs vieglāk izlemt, vai šāda veida griestus ir vērts izvēlēties savam mājoklim. Lai arī kādus griestus Jūs izvēlētos, pēc tam, kad griesti ir uzstādīti, ir pienākusi kārta gaismas ķermeņiem. Iestieptajiem griestiem, tāpat kā ģipša griestiem, ir pieejams plašs gaismekļu klāsts. Kā izvēlēties gaismekļus - skatiet mūsu nākamo gidu.

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
1 Pircēja vērtējums

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?