Noderīgi padomi

Izplatītākie mīti par viedtālruņu lietošanu ikdienā

Plaša izvēle mobilajiem telefoniem un aksesuāriem
28 10 2019
sieviete tur rokas mobilo telefonu

Kopš mūsu ikdienā parādījās viedtālruņi un datori, cilvēki ir par tiem diskutējuši, strīdējušies un arī radījuši savus mītus par šīm ierīcēm. Piemēram, neviens mums nav teicis to, ka katru reizi, lādējot viedtālruni, tas jāuzlādē līdz 100%, taču mēs to darām, domājot, ka šāda rīcība ne tikai nodrošinās ilgāku ierīces darbību, bet arī pagarinās tās kopējo mūžu. Šī raksta turpinājumā esam apkopojuši populārākos mītus par viedtālruņu lietošanu. Ielūkojieties tajos un, iespējams, pamanīsiet arī kādu, kas aktuāls Jūsu ikdienā!


Atjaunināta viedtālruņa sistēma vienmēr nodrošina tās labāku darbību

Lai arī tas var izklausīties kā pārsteigums, tikai tāpēc, ka Jūsu tālruņa sistēmai ir pieejams atjauninājums, to nav nepieciešams uzreiz instalēt. Iespējams, Jums pašiem vai kādam pazīstamam cilvēkam ir gadījies, ka pēc atjauninājumu instalēšanas telefons kļūst lēnāks vai biežāk sāk “uzkārties”. Lai no tā izvairītos, nogaidi kādu brīdi, jo pa šo laiku izstrādātāji var būt paspējuši veikt kādus uzlabojumus.

Lādēšana, izmantojot Power Bank, negatīvi ietekmē telefona akumulatoru

Nav tiešu pierādījumu tam, ka telefoni tiktu negatīvi ietekmēti, ja tos lādē, izmantojot ārējo akumulatoru, taču vienīgais, kas jāņem vērā – uzlāde ar Power Bank būs krietni lēnāka, nekā tad, ja to darītu, pieslēdzoties ar lādētāju pie strāvas.


Bieža telefona lādēšana samazina baterijas mūžu

Patiesībā regulāra telefona uzlāde nevis kaitē baterijai, bet tieši pretēji - ir ieteicama. Zinātnieki nākuši pie slēdziena, ka labākais veids, kā paildzināt viedtālruņa akumulatora mūžu, ir, uzlādēt to līdz 90% un neļaut tam izlādēties pilnībā, līdz 0%.

Telefona “zonas” kvalitāte ir atkarīga no tā, cik “svītriņas” redzam ekrānā

Tas, kāds “svītriņu” skaits redzams telefona ekrāna augšpusē, parāda “zonas” stiprumu, nevis tās kvalitāti. Tāpēc viena svītriņa vēl nenozīmē to, ka savienojums būs slikts, jo tajā pašā laikā arī ar piecām svītriņām interneta lietošana, zvanīšana un ziņu sūtīšana var būt apgrūtināta. 

Kameras kvalitāti nosaka tās pikseļu skaits

Telefona kamera ar lielāku pikseļu skaitu var noderēt, jo tie ļauj labāk pietuvināt un apgriezt attēlus, kā arī noder, ja tos nepieciešams drukāt lielākā formātā. Mobilā telefona kameras pikseļi attēla kvalitāti neietekmē, to nosaka kopējā telefona sistēma un uzbūve.

Mobilie telefoni izstaro radiāciju, kas var izraisīt vēzi

Apkārtējā vidē ir daudz lietu, kas cilvēkiem var veicināt vēža šūnu attīstību, taču telefons nav viens no tiem. Arī ASV Nacionālais vēža institūts apstiprinājis, ka radiofrekvences enerģija, atšķirībā no jonizējošās radiācijas, nerada izmaiņas DNS, kas varētu novest pie vēža.

Lidmašīna režīma aktivizēšana telefonā paātrina tā uzlādi

Pastāv uzskats, ka, ieslēdzot lidmašīnas režīmu, kad uzlādē viedtālruni, tas uzlādēsies ātrāk. Lai arī uzlāde patiešām var notikt par aptuveni 10 minūtēm ātrāk, tas notiek tāpēc, ka mēs gluži vienkārši ierīci neizmantojam, jo bez interneta un zvanīšanas iespējām tā nav noderīga.

Fonā darbojošos programmu aizvēršana ievērojami uzlabo telefona darbību

Diemžēl šis ir vēl viens mīts, kuram tic daudzi cilvēki. Mobilie telefoni darbojas citādāk, to operētājsistēmas automātiski aizver programmas, kas nav nepieciešamas un netiek izmantotas. Tiesa, ir atsevišķi procesi, kas turpina darboties, taču arī nepatērē daudz enerģijas.

Arī telefonam nepieciešams antivīruss

Jūsu datoram pavisam noteikti ir vajadzīgs antivīruss, taču telefonam tas nav nepieciešams. Android operētājsistēma ir uzbūvēta tā, lai vīrusi to nevarētu ietekmēt. Vienkāršāk runājot - telefoni nesatur tik daudz vērtīgu datu, kurus zaudēt, tāpēc tie nav saistoši vīrusiem.

Aplikācijas no Play Store vienmēr ir 100% drošas

Arī Jūs noteikti esat pamanījuši, ka Android viedtālruņos esošais Play Store neļauj lejupielādēt aplikācijas, kas nav tā kolekcijā. Taču jāņem vērā, ka ne visas aplikācijas, kas ir šajā kolekcijā, uzskatāmas par 100% drošām. Vienmēr pārliecinieties par aplikācijas uzticamību un atbilstību, pirms to lejupielādējiet, pretējā gadījumā riskējat ar nopietnu bojājumu radīšanu tālruņa sistēmai.

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
3 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.