Noderīgi padomi

Labākie telefoni fotografēšanai: kā izvēlēties?

Liela izvēle mobilajiem telefoniem
16 06 2020
ediena bildesana ar mobila telefona palidzibu

Mūsdienās mobilo telefonu iespējas ir ievērojami paplašinājušās, tāpēc telefoni vairs īpaši nepārsteidz ar savām fotografēšanas iespējām – daži telefonu kameru modeļi ļauj uzņemt īpaši augstas kvalitātes attēlus un justies kā īstiem fotogrāfiem. Tomēr, lai fotoattēlu kvalitāte būtu nevainojama, ir ļoti svarīgi izvēlēties pareizo ierīci. Apsverot, kurš telefons fotografēšanai derētu vislabāk, iepazīstieties ar to populārākajiem modeļiem un pievērsiet uzmanību vissvarīgākajiem atlases kritērijiem.

Vispirms derētu pārbaudīt, kādi telefoni šobrīd ir vislabākie – starp tiem Jūs noteikti atradīsiet daudzus modeļus, kas lieliski fotografē. Tomēr, ja Jūs interesē specifiskie kameras dati, iepazīstieties ar labāko specifikāciju atbalstošiem variantiem. Lai atvieglotu Jums atlasi, mēs tos esam sadalījuši dažādās cenu kategorijās.

Premium klases telefoni ar labu kameru

Tiem, kuri meklē labāko viedtālruni un nebaidās no lielāku investīciju ieguldīšanas, noteikti patiks sekojošie modeļi:

Samsung Galaxy S20 Ultra

Tas ir – viens no dārgākajiem, bet tajā pašā laikā iespaidīgākajiem modeļiem, kas piedāvā tādu kameru specifikācijas, kas fotografēšanu patiešām paceļ jaunajā līmenī. Īpaši ir vērts pieminēt tālummaiņas iespējas: šis flagmanis piedāvā 5x optisko un pat 100x digitālo tālummaiņu, tāpēc nezaudējot kvalitāti, Jūs varēsiet saredzēt pat vissīkākās detaļas. Jūs pārsteigs arī citas šo kameru specifikācijas:

 • Trīs aizmugurējās kameras: 108MP pamata, 12MP īpaša platleņķa un 48MP teleobjektīva kameras;
 • 40MP priekšējā kamera;
 • Iespēja filmēt 8K video izšķirtspējā.

iPhone 11 Pro

iPhone faniem, kas meklē labāku kameru, šis modelis būs viena no labākajām izvēlēm. Fotoattēlu kvalitāte neliks vilties pat pie ļoti vāja apgaismojuma, 52mm fokusa attālums ir ideāls portretiem, savukārt vienmērīgas krāsas aizrauj pat visprasīgākos fotogrāfus. Jūs sagaida arī šīs iespējas:

 • Trīs 12MP aizmugurējās kameras: pamata, teleobjektīva un īpaša platleņķa;
 • 12MP priekšējā kamera;
 • 4K videoieraksts ar ātrumu 60 kadri sekundē.

Samsung Galaxy S20 Plus

Lai gan arī šis modelis ir lētāks nekā „S20 Ultra“ modelis, šis telefons joprojām ietilpst flagmaņu klases kategorijā. Fotografēšanas ziņā tas piekāpjas vecākajam "brālim", taču Jums joprojām būs iespēja izbaudīt augstas kvalitātes kadrus. Īpaši uzslavējams ir liels fokusa attālumu klāsts un dažādi fotografēšanas režīmi. Jūs sagaida arī sekojošie iestatījumi:

 • Trīs aizmugurējās kameras: 12MP pamata, 64MP teleobjektīva un 12MP īpaša platleņķa;
 • 10MP priekšējā kamera;
 • 8K - 24 kadri sekundē un 4K līdz 60 kadru sekundē video ierakstīšanas iespējas.

Alternatīva flagmaņiem

Ja Jūs meklējat saprātīgu cenas un veiktspējas attiecību, izvēlieties vienu no šiem variantiem:

Huawei P40 Pro

Šis telefons ļoti bieži tiek devēts par tumšo ainu čempionu – pat pie ļoti vāja apgaismojuma fotoattēlu kvalitāte Jūs noteikti nepievils. Turklāt krāsas, salīdzinājumā ar iepriekšējiem šī zīmola modeļiem, vairs nav tik asas, tādējādi izdodas iemūžināt daudz dabiskākus kadrus. Ja Jūs nebiedē „Huawei“ un „Google“ situācija, Jums būs iespēja izmēģināt šādas specifikācijas:

 • 3 aizmugurējās kameras: pamata (50MP), īpaša platleņķa (40MP) un teleobjektīva (12MP);
 • 32MP priekšējā kamera;
 • 4K - 60 kadrus sekundē fiksējošā video kamera.

Xiaomi Mi Note 10

Ja trīs aizmugurējās kameras izskatās iespaidīgi, ko Jūs teiktu par piecām kamerām? Tas ir tieši Xiaomi Mi Note 10 modeļa izvēlētais risinājums, kas spēj ļoti drosmīgi konkurēt pat ar visdārgākajiem flagmaņiem. Tiesa, ir jāpiemin, ka pamata, 108MP kamera pie vāja apgaismojuma parasti uztver tikai 27MP kadrus. Tā ir – unikāla tehnoloģija, kad 4 pikseļi tiek apvienoti vienā, lai saglabātu nevainojamu fotoattēlu kvalitāti. Tomēr ideālajos fotografēšanas apstākļos šīs specifikācijas Jums noteikti patiks:

 • 5 aizmugurējās kameras: 108MP pamata, 20MP platleņķa, 12MP teleobjektīva, 5MP ultra teleobjektīva un 2MP makro objektīva kameras;
 • 32MP priekšējā kamera;
 • 4K videoieraksts ar ātrumu 30 kadri sekundē.

Huawei P30 Pro

Šo modeli var uzskatīt par īpašu tikai tādēļ, ka neskatoties uz to, ka tas tika izlaists pagājušajā gadā, tam joprojām izdodas saglabāt savu pozīciju starp labākajiem fotografēšanai piemērotiem telefoniem. Galvenais iemesls ir – periskopisks teleobjektīvs, kas satriecoši uzņem optiski pietuvinātus attēlus. Tam sekmēja arī lieliskas fotogrāfijas pie vāja apgaismojuma. Arī kameru specifikācijas ir patīkami pārsteidzošas:

 • 3 aizmugurējās kameras: 40MP pamata, 8MP teleobjektīva un 20MP īpaša platleņķa kameras;
 • 32MP priekšējā kamera;
 • 4K - 30 kadrus sekundē fiksējošā video kamera.

Samsung Galaxy Note 10 Plus

Tas ir – vēl viens modelis, kas jau otro gadu neatsakās no savām pozīcijām un joprojām var piedāvāt lieliskas iespējas. Droši vien, visvairāk komplimentu ir pelnījis patiešām ļoti plata platleņķa objektīvs, iespaidīga video kvalitāte un vispārēja kameras daudzpusība. To visu pierāda sekojošie kameras iestatījumi:

 • 3 aizmugurējās kameras: 12MP pamata, 12MP teleobjektīva un 16MP īpaša platleņķa kameras;
 • 10MP priekšējā kamera;
 • Iespēja filmēt 4K izšķirtspējā ar ātrumu 60 kadri sekundē.

Budžeta klases telefoni

Tiem, kuriem ir ļoti ierobežots budžets, bet, neskatoties uz to, ļoti vēlas izbaudīt lielisku fotografēšanas pieredzi, noteikti patiks šie modeļi:

Google Pixel 3a

Šis telefons maksā pat pāris reizes lētāk nekā flagmaņi, kas ir lepni ierindojušies saraksta augšgalā, taču fotografēšanas ziņā šis telefons patiešām var ar tiem sacensties. Lai gan kameru skaits šajā modelī Jūs īpaši nepārsteigs, tomēr šeit Jūs atradīsiet izcilu fotoattēlu kvalitātes apkopojumu „Night Sight“ nakts režīmā, „Super Res Zoom“ digitālu tālummaiņu un daudzas citas iespējas. Iepazīstieties arī ar kameras specifikācijām:

 • 12MP aizmugurējā kamera;
 • 8MP priekšējā kamera;
 • 1080p filmēšanas izšķirtspēja ar ātrumu 30 kadri sekundē.

Honor 20 Lite

Ja budžets ir vēl mazāks, Jūs, iespējams, pievērsīsiet uzmanību šim budžeta klases modelim. Tiesa, kameras iespējas īsti neliks Jums vilties. Jums būs iespēja veidot augstas kvalitātes pašbildes, un Jūs atklāsiet arī papildu režīmus, kas ļaus uzņemt vēl iespaidīgākus kadrus. To paveikt palīdzēs sekojošie kameras parametri:

 • Trīs aizmugurējās kameras: 24MP pamata, 8MP īpaša platleņķa un 2MP dziļuma sensora kameras.
 • 32MP priekšējā kamera;
 • Iespēja filmēt 1080p kvalitātē ar ātrumu 30 vai 60 kadri sekundē.

Xiaomi Redmi Note 8T

Xiaomi“ uzņēmums visbiežāk ir slavens ar saviem neticamiem cenu un kvalitātes piedāvājumiem – arī šis modelis nav izņēmums. Jūs varēsiet vienkārši sevi neierobežot, fotografējot ar šo telefonu, kuram ir viena no zemākajām cenām tirgū! Neatkarīgi no tā, vai vēlaties uzņemt ainavas vai tuvplāna fotoattēlus, šī telefona iespējas noteikti neliks Jums vilties. Jūs sagaida sekojošie parametri:

 • 4 aizmugurējās kameras: 48MP pamata, 8MP īpaša platleņķa, 2MP dziļuma sensora un 2MP makro objektīva kameras;
 • 13MP priekšējā kamera;
 • 4K augstas izšķirtspējas filmēšana ar ātrumu 30 kadri sekundē.

Kā izvēlēties vislabāko fotografēšanai piemērotu telefonu?

Apskatot iepriekš minēto sarakstu, ir viegli saprast, ka fotografēšanai piemērotu telefonu modeļu ir - diezgan daudz. Lai izvēlētos variantu, kas vislabāk atbilstu visām Jūsu cerībām, ir rūpīgi jāapsver arī citi aspekti. Mēs esam izcēluši vissvarīgākos kritērijus.

Kameras iespējas

Vispirms apsveriet sekojošus kameras iestatījumus:

 • Automātiska fokusēšana. Šī funkcija ļauj izvairīties no izplūdušiem attēliem – pat modeļiem ar visvairāk megapikseļiem bez automātiskās fokusēšanas nav iespējams sasniegt augstāko kvalitāti. Tagad lielākajai daļai viedtālruņu ir šāda funkcija, bet Jūs nekļūdīsieties, ja vispirms pārliecināsieties.
 • Zibspuldze. Ja plānojat fotografēt vietas vai objektus, kas ir vāji apgaismoti, Jums būs nepieciešams tālrunis ar labu kameru un kvalitatīvu zibspuldzi. Papildu spilgtumu nodrošina dubultā LED zibspuldze, bet Jūs varat izvēlēties arī citas opcijas.
 • Diafragma. Šāja gadījumā, jo mazāk jo labāk: tas nozīmē, ka objektīvā ieplūst vairāk gaismas un fotoattēlu spilgtums, dziļums un kvalitāte tiek uzņemti mazākā gaismā.
 • 4K izšķirtspēja. Tālrunis ar 4K kameru pašlaik ļaus uzņemt iespaidīgākos fotoattēlus un video – šī funkcija nav obligāti nepieciešama, bet, ja meklējat labāko modeli Jums šis būtu jāņem vērā.
 • Sensors. Ja procesors ir tālruņa sirds, sensoru var saukt par kameras sirdi: ja tas kvalitatīvi absorbē gaismu, varat uzņemt labākus kadrus. Tas ir labāk izdarāms ar lielākiem sensoriem – tieši tāpēc pat tālrunis ar mazāk megapikseļiem (ar divkāršu kameru vai citu) dažreiz var nodrošināt labāku attēla kvalitāti.
 • Tālummaiņa. Šajā gadījumā ir svarīgi apsvērt tālummaiņas opcijas veidus: digitālā tālummaiņa ir vairāk programmatūras process, bet optiskā tālummaiņa – „reāla“ fotoaparāta tālummaiņa, kas ļauj Jums aplūkot objektu sīkāk un kvalitatīvāk. Ja vēlaties labāku efektu, izvēlieties otro opciju.
 • Pietuvināšana. Šajā gadījumā ir svarīgi ņemt vērā pietuvināšanas veidu: digitālā pietuvināšana ir vairāk programmatūras process, savukārt optiskā, – „īsta“ fotokameras pietuvināšana, ļauj visus objektus saskatīt daudz detalizētāk un kvalitatīvāk. Lai iegūtu labāku efektu, izvēlieties otro variantu.

 Telefona specifikācijas

Lai gan arī šie parametri nav tik svarīgi kā iepriekš uzskaitītie, lai telefonu ar jaudīgu kameru padarītu vēl efektīvāku un ērtāku, Jums ir jāpatur prātā arī šīs specifikācijas:

 • Procesors. Jo jaudīgāks procesors un jo lielāks būs Jūsu viedtālruņa RAM apjoms, jo efektīvāk tā darbosies – Jūs neapšaubāmi jutīsiet šīs priekšrocības fotografējot.
 • Ietilpība. Lai gan tagad ir iespējams atrast alternatīvas datu glabāšanai, jūs, iespējams, nevēlaties, lai jaunā LEICA kamera (vai cits modelis) spētu uzglabāt tikai vienas dienas fotoattēlus vai citu svarīgu informāciju. Tāpēc, pirms iegādājaties viedtālruni, Jums jāņem vērā Jūsu vajadzības (un tas, ka augstākas kvalitātes fotogrāfijas aizņem vairāk vietas) un jāizvēlas atbilstoša ietilpība. 64GB atmiņa ir optimāls variants tiem, kam patīk fotogrāfēšana, bet, ja Jūs uzkrājat vairāk datu, jāizvēlas modeļi ar vēl lielāku atmiņu.
 • Ekrāna izmērs. Jo lielāks ir tālruņa ekrāna izmērs, jo vairāk attēlā varēs redzēt, fotografējot, un jo lielāka ir ekrāna izšķirtspēja, jo skaidrāka būs bilde. Protams, šajā gadījumā ir svarīgi komforta un ieraduma aspekti, līdz ar to ir apgrūtinoši noteikt precīzi, kāds ekrāna izmērs būs visērtākais ikvienam.

Nosakiet budžetu

Zinot, cik daudz naudas Jūs varat tērēt šim pirkumam, Jūsu meklēšana būs vieglāka. Bieži vien tiek apšaubīts vai patiešām pastāv lēts telefons ar labu kameru, bet par to nebūtu jāsatraucas – ja Jūs rūpīgi izanalizējat visus iepriekš minētos parametrus, Jūs atradīsiet vairākus šādus modeļus. Protams, lēts telefons ar labu fotokameru, visticamāk, nespēs nodrošināt dažas specifikācijas, kas piemīt labākajiem modeļiem,  vai būs ar mazāku ietilpību, tāpēc šajā gadījumā Jums būs jāapsver, kādi parametri Jums ir vissvarīgākie. Ļoti aktuāla pēdējā laikā ir gredzenveida LED lampa, kas ļauj iegūt vēl labākus rezultātus!

Padomājot par visām šīm niansēm, Jūs varēsiet viegli izlemt, ar kuru viedtālruni doties iespaidīgāko kadru medībās. Daudzus uzmanības cienīgus modeļus atradīsiet 220.lv interneta veikalā – šeit Jūs tos iegādāsieties par izdevīgu cenu!

Pircējiem patika šis ieraksts

4.6/5
20 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?