Noderīgi padomi

Jaundzimušo istabas iekārtošana: noderīgākie padomi

Plaša izvēle bērnu istabas mēbelēm
02 06 2020
plasa un skaisti noformeta istaba mazulim un mammai

Telpas mēbelēšana jaundzimušajam ir īpaši atbildīgs uzdevums, kam vecāki vienmēr pievērš īpašu uzmanību. Jūs vēlaties, lai šī telpa būtu gan mājīga, gan droša, tāpēc Jums ir jāpārdomā vairākas svarīgas detaļas. Šeit ir daži galvenie padomi, kā Jūs varat sākt plānot jaundzimušā istabas iekārtošanu. Ja Jūs tos ievērosiet, Jums noteikti veiksies šajā uzdevumā!

Īpašu uzmanību pievērsiet gultiņas izvēlei

Šīs ir gandrīz vissvarīgākās mēbeles mazuļa istabā. Šajā gadījumā prioritāte jāpiešķir šādiem aspektiem:

  • Augstas sienas. Pēcnācēju pasargāšana no krišanas riska ir mazuļu drošības priekšnoteikums.
  • Minimālisma stils. Šī nianse attiecas ne tikai uz stilistiku - vairāku mēnešu vecumā jaundzimušais sāk izpētīt un visu izgaršot. Lai izvairītos no jebkādiem starpgadījumiem, labāk ir izvēlēties jaundzimušo gultiņu, kurai nav daudz dekoratīvu vai izvirzītu detaļu.
  • Cietāks matracis. Šāds matracis garantēs pienācīgu atbalstu mazuļa mugurkaulam. Izvēlieties produktus ar noņemamiem un mazgājamiem pārsegiem, higiēniskas vides uzturēšana būs daudz vienkāršāka.
  • Augšanai pielāgojamas gultas izvēle. Šīs mēbeles ir ļoti iecienītas, jo tās vēlāk no bērnu gultiņas var pārveidot par izstrādājumiem, kas piemēroti bērnu vai pat pusaudžu gulēšanai. Turklāt dažus no tiem var pārvērst par galdu vai universālu skapi.
  • Kvalitatīva bērnu gultas veļa. Lai izvairītos no papildu raizēm, Jums nekavējoties jāiegādājas daži gultas piederumu komplekti - Jūs pārsteigs, cik bieži Jums tos būs jāmaina. Meklējiet pēc iespējas dabīgākus, mīkstus audumus, kas nekairinās jutīgo mazuļa ādu.

jaundzimuso gultinas izvelekadu gultu nopirkt jaundzimusajama

berna gultinu izvelekadu berna gultu nopirkt

skaista un kvalitativa bernu gultakvalitativa bernu gulta istaba

Atrodiet vietu pārtinamajai virsmai vai galdam

Jaundzimušajam ir jāmaina autiņbiksītes daudzas reizes dienā, tāpēc bez pārtinamās virsmas nevarēsiet iztikt. Ja istaba ir diezgan liela, parasti ieteicams izvēlēties pārtinamo galdu. Šādām mēbelēm ir arī papildu plaukti, kur var uzglabāt visus nepieciešamos higiēnas līdzekļus, un ritentiņi palīdzēs to pārvietot uz citu vietu. Tomēr, ja jaundzimušā istaba nav ļoti liela, labāk ir aprobežoties ar pārtinamo virsmu un iepriekš padomāt, uz kuras kumodes vai skapja Jūs to novietosiet. Turklāt mazuļa pārtīšanas piederumiem uzreiz būs jāpiešķir vairākas atvilktnes - tas ļaus izvairīties no jucekļa un nekārtības. 

partinamie galdi bernu istabaipartinamais galdins mazula istabai

partinamie galdi mazuliemсpartinamie galdi mazulu bernu istaba


Nopērciet šūpuļkrēslu

Lai arī šī mēbele var nešķist vajadzīga, Jūs droši vien pat nevarat iedomāties, cik ilgi to varēsiet izmantot mazuļa istabā. Šādā krēslā Jūs varēsiet pabarot savu mazuli, lasīt viņam pasakas vai dziedāt šūpuļdziesmas, un viegla šūpošanās palīdzēs atvasei ātrāk nomierināties. Jūs nekļūdīsieties, ja dosiet priekšroku šūpuļkrēslam ar viegli tīrāmu audumu - tad Jums būs daudz mazāk rūpes.

supulkresls bernu istabakresls mammai lai atpustos bernu istaba

supulkresls maminai bernu istabasupulkresls bernu istabai


Tuvumā ieteicams novietot plauktu vai skapi ar nepieciešamām lietām, lai arī Jums vajadzētu pēc iespējas mazāk stāvēt kājās. Blakus šādam krēslam (vai pat uz tā) ļoti labi izskatās mīksts, pūkains paklājs, kas kopējam interjeram piešķirs vēl lielāku mājīgumu. Šādas idejas par meitenes istabu vai zēna atpūtas zonu patiesībā ir ļoti burvīgas.

Padomājiet par to, kur glabāsiet priekšmetus un rotaļlietas

Ir pat grūti noticēt, ka jaundzimušajiem ir vajadzīgs tik liels priekšmetu daudzums: drēbes, autiņi, gultas piederumi un kur vēl strauji augošā rotaļlietu kolekcija. Lai istaba nebūtu haotiska un tajā pašā laikā paliktu droša, Jums jau iepriekš jādomā, kur uzglabāsiet visas šīs lietas. Būs vajadzīgas pēc iespējas vairāk dažādu uzglabāšanas vietu - parasti tiek ieteiktas šādas iespējas:

  • Sienas skapīši. Šādas mēbeles ir īpaši piemērotas priekšmetiem, kurus mazuļiem nevajadzētu aizsniegt. Šajos skapjos ielieciet termometrus, šķēres, losjonus, autiņbiksīšu piederumus un citus līdzīgus priekšmetus, attiecībā uz kuriem Jūs vēlētos saņemt privātumu un uzglabāt drošībā. 
  • Plaukti. Atvērtie plaukti ir lieliski piemēroti rotaļlietu kolekcijām, fotogrāfijām un citiem suvenīriem, un pieaugot, Jūsu pēcnācēji tos varēs pielāgot arī grāmatām. Šie izstrādājumi jāpiestiprina arī maziem bērniem nepieejamā vietā.
  • Kumodes. Jūs pielāgosiet šīs mēbeles drēbēm, apakšveļai un citām mazuļa drēbju skapja detaļām. Attīstības piederumiem un rotaļlietām varat atvēlēt augšējās atvilktnes - no tām Jūs varēsiet ļoti ātri un viegli izņemt.
  • Uzglabāšanas kastes. Šī opcija būs noderīga bērniem, kuri jau ir mazliet pieauguši, kuri varēs tajās ievietot savas iecienītās rotaļlietas. Tā pamazām viņi iemācīsies ievērot kārtību.

plaukti un skapji bernu istabaimebeles bernu istaba

skapisi bernu istabaplaukti bernu rotallietam

Izlemiet par interjera risinājumiem

Izstrādājot mazuļa istabas interjeru, pievērsiet uzmanību drošībai. Izvairieties no asiem stūriem un mēbelēm ejā un izvēlieties grīdas segumu, kas ir piemēroti mazuļu rāpošanai. Lai gan Jūs uzreiz vēlētos dekorēt šo istabu ar iespaidīgiem zīmējumiem, nesteidzieties - jaundzimušo istabai labāk izvēlēties bālas krāsas un viņiem ir grūti nodalīt mazos rakstos, tāpēc Jums nevajadzētu pārspīlēt. Pietiks, ja Jūs izrotāsiet sienu ar vienu masīvu zīmējumu un turpināsiet strādāt, lai attīstītu minimālisma vidi. Jūs mainīsiet dizainu, kad bērni izaugs. Tad Jūs zināsiet, kādas idejas par zēnu istabu vai meitenes telpu Jūsu atvase visvairāk vēlētos. Jūs varat būt pārliecināti, ka viņiem noteikti būs viedoklis par šiem jautājumiem.

Ņemot vērā visus šos aspektus, Jūs ļoti viegli iekārtosiet burvīgu mazuļa istabu. Iekārtojot šo istabu, varat arī eksperimentēt - vissvarīgākais ir izvairīties no tādiem risinājumiem, kurus ilgtermiņā būtu ļoti grūti mainīt.

Pircējiem patika šis ieraksts

4.7/5
3 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?