Noderīgi padomi

Kā atgaisot radiatorus?

10 08 2020
dzeltens majas rotājums ar salli, kas atrodas uz balta radiatora maja

Iestājoties apkures sezonai, diezgan bieži tiek meklēti iemesli, kāpēc radiators nesilda. Atbilde ir vienkārša - radiatorā ieslodzītais gaiss pārtrauc siltā ūdens cirkulāciju, tāpēc radiators nesilda ar pilnu jaudu. Ja tas ir noticis arī Jūsu mājās, vienīgā izeja ir radiatora ventilācija. Izlasiet, kā un kad pareizi atgaisot radiatorus.

Kāpēc atgaisot radiatorus?

Ja gaiss ir iestrēdzis radiatorā, apkures sistēma nedarbojas efektīvi, tāpēc var just, ka telpas netiek sasildītas tāpat kā iepriekš. Mēģinot sasniegt vēlamo istabas temperatūru, iespējams, Jūs pagriezīsiet radiatoru stiprāk, kas palielinās Jūsu rēķinu par apkuri. Ja vēlaties, lai radiatori efektīvi sildītu, regulāra atgaisošana ir tikai obligāta prasība.

Kam ir jāatgaiso radiatori? Parasti radiatorus ventilē jeb atgaiso paši iedzīvotāji, bet, ja Jūsu māju uztur kāds apsaimniekošanas uzņēmums, Jūs varat vērsties pēc palīdzības pie administratora, kurš uztur Jūsu māju.

Kā atgaisot radiatorus dzīvoklī?

Kaut arī radiatora ventilācija var šķist diezgan vienkāršs un saprotams darbs, Jums tomēr jāzina daži pamatnoteikumi. Izmantojot pienācīgu ventilāciju, Jūs varat izbaudīt klusus radiatorus, zemākus apkures rēķinus un siltu un mājīgu māju.

6 pamata soļi radiatoru ventilācijai: 

1. Novērtējiet, kuriem radiatoriem nepieciešama atgaisošana.

Kad radiators jāatgaiso? Ir vairākas pazīmes kā noteikt, vai radiatoram nepieciešama atgaisošana:

 1. No radiatora nāk neparastas skaņas, kas atgādina čīkstēšanu vai šņākšanu. 
 2. Ieslēdzot apkuri telpā, tas joprojām ir vēss.
 3. Pieskaroties radiatoram, dažās vietās tas ir auksts (šajā vietā uzkrājas gaiss.

2. Ieslēdziet apkuri. 

Vispirms Jums jāieslēdz apkure. Radiators ir pilnībā jāsasilda.

vīrietis ieslēdz apkuri radiatorā pret sienu

  3. Izslēdziet apkuri.

  Tas ir īpaši svarīgs solis, neizslēdzot apkuri un neatgaisojot radiatorus.

  4. Sagatavojiet mitrumu uzsūcošas drānas.

  Atgaisojot radiatoru, no radiatora noplūdīs nedaudz ūdens, tāpēc iesakām sagatavot dvieļus ūdens absorbcijai.

  5. Atveriet radiatora atgaisošanas vārstu.

  Radiatora pusē atradīsiet vārstu. Atkarībā no radiatora modeļa, ievietojiet radiatora atslēgu vārstā vai ievietojiet skrūvgriezi speciālajā rievā.

  metāla radiators vannas istabā ar vārstu

  6. Atgaisojiet radiatoru.

  Pagrieziet vārstu pretēji pulksteņrādītāja virzienam. Pietiek pagriezt tikai pusi pagrieziena, pilnībā neatveriet vārstu. Esiet piesardzīgs, jo no radiatora izplūstošais gaiss var būt karsts. Kad gaiss sāks parādīties, dzirdēsiet svilpjošu skaņu. Kad radiators tiek izvadīts, ūdens sāks pilēt. Pēc tam ātri pagrieziet vārstu pulksteņrādītāja virzienā.

  gaisa izvadīšana no baltā radiatora mājā ar atslēgu un krūzi ūdenim

  Atbildes uz 3 visbiežāk uzdotajiem jautājumiem par radiatoriem:

  1. Kam ir jāatgaiso radiatori? 

  Parasti radiatorus atgaiso paši iedzīvotāji, bet, ja Jūsu māju uztur apsaimniekošanas uzņēmums, Jūs varat vērsties pēc palīdzības pie administratora, kurš uztur Jūsu māju.

  2. Kāpēc radiators šņāc?

  Radiatori ar iesprostotu gaisu izdod troksni, sava veida čīkstēšanu. Lai no tā izvairītos, ieteicams vismaz vienu reizi gadā atgaisot radiatorus, pat ja tie darbojas pareizi.

  3. Kā tīrīt radiatorus?

  Putekļi, kas uzkrājas radiatora spraugās, ir ne tikai nehigiēniski, bet arī var izraisīt alerģiskas reakcijas, it īpaši apkures sezonas sākumā. Mēs iesakām vismaz reizi mēnesī vakuuma spraugu starp radiatoru un sienu iztīrīt ar plānu putekļu sūcēja sprauslu. Pēc tam noslaukiet visas viegli pieejamās vietas ar sausu drānu. Dažiem radiatoriem ir iespējams noņemt arī restes augšpusē un apakšā. Ja tās ir iespējams noņemt, tad mēģiniet radiatora spraugas tīrīt ar pudeles mazgāšanas suku un savākt pēc iespējas vairāk putekļu no radiatora spraugām. Radiatora tīrīšanā neiesakām izmantot ķīmiskas vielas, jo tās var sabojāt radiatora augšējo slāni, kā arī izraisīt rūsēšanu.


  Rezumējot, ir 3 lietas, kas ir svarīgas, lai atgaisotu radiatorus. Pirmkārt, apkure būs efektīvāka, un Jūs varēsiet izbaudīt siltu māju un samazināt apkures rēķinus. Otrkārt, radiatori būs klusi, bez skaņas un šņākšanas. Treškārt, nerafinēti radiatori nelīdzsvaro visu dzīvokļa apkures sistēmu, tāpēc Jūs atņemat siltumu ne tikai sev, bet arī kaimiņiem.

  Pircējiem patika šis ieraksts

  4/5
  2 Pircēju vērtējumi

  Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

  Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

  © 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
  Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.