Noderīgi padomi

Kā izveidot balkonu stilīgā un mājīgā veidā?

Liela izvēle dārza mēbelēm
30 05 2019
darza mebeles uz balkona

Balkonu remonts ir patīkams, bet sarežģīts darbs - šī telpa parasti ir ļoti ierobežota, bet jūs vēlaties to padarīt maksimāli ērtu. Ja tuvākajā nākotnē saskarsieties ar šādu izaicinājumu, sekojiet šiem padomiem - balkona renovācija būs daudz vienkāršāka un efektīvāka!

Nosakiet balkona mērķi

Balkona remonta idejām būtībā ir jābūt atkarīgām no tā, kādam mērķim  jūs plānojat izmantot šo vietu. Ja balkons ir lielāks un plānojat tur pavadīt vakarus kopā ar draugiem, jums jāmeklē vairāk mēbeļu, kas apmierinās viesus, savukārt, ja sapņojat par mājīgu stūrīti sev un otrajai pusītei, balkona iekārtojums ievērojami atšķirsies. Uz šo jautājumu nav nepareizu atbilžu, bet jo ātrāk jūs identificēsit savas vajadzības, jo vieglāk būs izveidot atbilstošu balkonu.

Padomājiet par to, kāds balkona dizains būtu jums vispievilcīgākais

Ja jūs aplūkosiet preču piedāvājumu šīs telpas iekārtošanai, jūs būsiet pārsteigts par to, cik plaša ir izvēle: grīdas flīzes balkonam un balkona nojumēm vai āra mēbeles balkonam -  var atrast ļoti dažādus stilus un krāsas. Kas būs piemērotākais jums, būs atkarīgs no jūsu personīgās gaumes, bet ja sapņojat par stilīgu un modernu vidi, iesakām ņemt vērā pašreizējās modes tendences.

Pašlaik ārpuse jeb eksterjers ir īpaši populārs kā daļa no kopējā interjera (piemēram, savienojot balkonu ar istabu), tāpēc jūs nezaudēsiet komfortu un mājīgumu detaļās. Mīksti spilveni, svečturi, jauki romantiski balkoni - tie ir tikai daži piemēri.

Izlemiet, kuras balkona mēbeles būs vispiemērotākās

Balkona krēsli un galdi ir neatdalāmi no šīs telpas, bet atkarībā no pieejamās telpas (un iepriekš norādītajiem mērķiem) jūs varat arī veidot telpu, izmantojot krēslus, šūpuļtīklus un citas ērtas mēbele. Šādā gadījumā jūs to nevarēsiet izdarīt bez precīzākiem aprēķiniem - it īpaši, ja jums ir neliels balkons.

Uzziniet, cik daudz vietas jums būs paredzēts mēbelēm: tas palīdzēs jums daudz vieglāk izlemt, kurš balkona galds, krēsls vai citas mēbeles būs vislabāk piemērotas jūsu balkonam. Tomēr jums nevajadzētu uztraukties par to, ka mazākām telpām būs daudz grūtāk atrast piemērotas mēbeles - idejas par nelielu balkonu var būt gan mājīgas, gan stilīgas. Viss, kas Jums nepieciešams, ir fantāzija un un neliela piepūle ideju īstenošanā!

Lai samazinātu balkona aqtjaunošanas darbus, vēlams izvēlēties augstas kvalitātes mēbeles, kas būs piemērotas dažādiem laika apstākļiem. Pat ja jūsu plānos ir iekļauts stiklots balkons, šī telpa būs aukstāka par istabu - neaizmirstiet to ņemt vērā.


Rūpējieties par veģetāciju

Balkonu augi šai telpai var nodrošināt vitalitāti un mājīgumu, tāpēc vismaz siltajā sezonā noteikti ir vērts padomāt par vairākiem šādiem augiem. Ir kļūdaini uzskatīt, ka balkonu apzaļumošana ir iespējama tikai tad, kad ir plašas telpas - galu galā, ziedu puķu podus var piekarināt pie margām un tās neaizņems papildu vietu.

Šīs idejas lielākā priekšrocība ir tā, ka balkona podi būs redzami no attāluma, tāpēc šī telpa būs vēl pamanāmāka. Kādi augi vislabāk būs piemēroti jūsu balkonam jau atkal būs atkarīgs no jums: jūs varat izvēlēties no vienkāršākiem, nedaudz zaļiem augiem un daudzveidīgiem, krāsainiem ziediem.


Nodrošiniet privātumu

Balkonu žalūzijas vai rullo žalūzijas kļūst par lielisku līdzekli pasargājot no tiešiem saules stariem, bet tās var arī aizsargāt pret svešām acīm - it īpaši, ja balkons ir vērsts pret kaimiņu logiem. Tātad, ja jums ir iespēja, pārliecinieties, ka balkona logi ir ar aizkariem. Jūs varat būt pārliecināts, ka balkona logu tīrīšana nebūs daudz sarežģītāka, bet vakaros pavadot vairāk laika uz balkona, jūs to noteikti novērtēsiet. Tomēr ir svarīgi paturēt prātā, ka aizkari un rullo žalūzijas arī kļūst par daļu no balkona stila, tāpēc tām jābūt stilistiski saskaņotām ar citiem elementiem, kas tiek izmantoti balkonā.

Visas šīs balkona idejas ir viegli attīstāmas, ļaujot jums izveidot mājīgu un stilīgu telpu, efektīvi un lēti. Āra mēbeles un sīkākas balkonu detaļas apskatiet internetveikalā 220.lv - šeit noteikti jūs atradīsiet no kā izvēlēties!

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
1 Pircēja vērtējums

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?