Noderīgi padomi

Kā izvēlēties GPS navigāciju?

Izvēlēties GPS navigāciju
05 02 2018
gps navigacija labakais celojuma draugs

Ja Jūs esat nonācis pie secinājuma, ka jau esat noguris vienmēr meklēt katru vietu, kur Jums jābrauc, tad ir īstais laiks iegādāties GPS navigāciju, kas Jums palīdzēs atrast absolūti jebkuru ēku vai vietu. Tikai dažādas navigācijas bieži vien no pirmā acu uzmetiena ne ar ko cita no citas neatšķiras – tikai ar cenu. Bet varbūt vajadzētu vispār izvēlēties alternatīvu variantu – telefonu vai planšetdatoru? Kā tad tomēr izvēlēties GPS navigāciju?

TOP - piedāvājumi: Auto GPS


Ekrānam ir jābūt vienam no vissvarīgākajiem aspektiem

Lai gan praktiski visas mūsdienu navigācijas var Jums palīdzēt aizbraukt uz pareizo galamērķa vietu balss režīmā, tomēr ekrānam arvien vēl jābūt vienam no vissvarīgākajiem aspektiem, veicot izvēli. Vispirms jau jāpievērš uzmanība ekrāna lielumam. Ja Jums ir laba redze, tad Jums lieliski derēs arī 4 collu ekrāns, taču, ja redze Jums ir nedaudz sliktāka, mēs iesakām pasūtīt ierīci ar vismaz 6 collu ekrānu.


Pievērsiet uzmanību arī ekrāna izšķirtspējai – jo augstāka tās vērtība, jo labāk un turklāt detalizētāks būs attēls ekrānā. Ja Jums ir iespējams investēt vairāk, tad Jūs varat meklēt GPS navigāciju ar IPS ekrānu.

Balss norādes

Praktiski visas navigācijas sniedz balss norādes, tomēr ne visas tās ir pietiekami gudras, lai izlasītu kādas ielas nosaukumu Latvijā vai ārzemēs. Tādā gadījumā bieži tiek norādīts tikai virziens, bet trūkst konkrētības. Tāpēc, ja tā vajadzīga un Jūs vēlaties, lai Jums pateiktu precīzu lokāciju ar precīzām adresēm, painteresējieties, vai Jūsu pirktajai GPS navigācijai ir visu adrešu lasīšanas funkcija.

Uztvērējs  

Pašās lētākajās GPS navigācijās ir iebūvēti pašas sliktākās kvalitātes uztvērēji, kuri ne vienmēr var nodrošināt kvalitatīvu funkcionēšanu. Tāpēc, ja Jūs bieži braucat caur mežiem vai citām vietām, kur grūtāk noķert sakarus, mēs iesakām iegādāties nedaudz dārgāku navigāciju. Starp citu, vairāk par uztvērēja kvalitāti uzzināt palīdzēs internetā esošās atsauksmes.

Programmatūrai piemīt kritiska svarīguma pakāpe

Visas GPS navigācijas izmanto dažādas programmatūras, tomēr programmatūrai ir tikpat svarīga nozīme, kā ekrānam – bez labas programmatūras GPS navigācija zaudē savu vērtīgumu. Pārliecinieties par to, ka navigācija, kuru Jūs pērkat, ietver visas nepieciešamās kartes, noskaidrojiet, cik bieži tiek veikta to atjaunošana. Tirgū ir arī navigācijas sistēmas, kuras netiek atjaunotas – nav ieteicams paļauties uz tādām navigācijām, turklāt tas nav droši.

Tostarp dažas navigācijas sistēmas, kuras parasti maksā nedaudz dārgāk, piedāvā karšu atjaunošanu uz neierobežotu laiku. Tas nozīmē, ka GPS navigācija būs vienreizēja investīcija, jo šīs ierīces bojājas diezgan reti. Investēt patiešām ir vērts!

Ja Jūs vēlaties iegūt kaut ko vairāk, daži ražotāji savā navigācijas programmatūrā ir integrējuši pietiekami interesantas, ekskluzīvas funkcijas, kas braucienos var ļoti noderēt.

  • Sastrēgumu monitorings – dažas navigācijas sistēmas ļauj redzēt visus sastrēgumus, kas ļauj tajos nenonākt un tādējādi ietaupīt un plānot savu laiku.
  • Palīdzība, izvēloties ceļa joslu – mūsdienu navigācijas sistēmas bieži var norādīt, kāda ceļa josla jāieņem, ņemot vērā to, kur Jūs dodaties.
  • Balss vadība - dažas navigācijas sistēmas var pilnībā vadīt ar balsi. Tiesa, rodas jautājums, vai šī funkcija būs vajadzīga, ceļojot pa Latviju, jo Latvijas adrešu atpazīšana no balss, izmantojot tādas sistēmas, arvien vēl ir apgrūtināta.
  • 3D kartes – pati par sevi karte – tas ir brīnišķīgi, tomēr pasaulē ir vietas, kur viegli apmaldīties līdzīgas ēku arhitektūras dēļ. Tādā gadījumā var palīdzēt 3D karte, kas palīdz daudz ātrāk orientēties.
  • Hands free garnitūra – navigācijas ražotājiem ļoti svarīgi ir nenovērst Jūsu uzmanību no ceļa. Tāpēc dažām navigācijas sistēmām ir integrēta hands free garnitūra, kas ļauj runāt pa telefonu, nepārkāpjot likumus un neriskējot ar drošību.

Alternatīvas, kuras nav ideālas

Patlaban gandrīz katram no mums ir viedtālrunis vai planšetdators – šīs viedierīces parasti ir aprīkotas ar GPS navigāciju, kas ir bezmaksas, pastāvīgi atjaunojama, un kurā ir pat funkcijas, kādas var atrast tikai dārgākās navigācijas sistēmās. Šķiet, ka tas ir ideāls variants, vai ne? Nekādā ziņā. Neskatoties uz to, ka teorētiski Jūs ietaupāt naudas līdzekļus, pastāvīgai GPS navigācijas lietošanai telefons vai planšetdators nav laba izvēle, jo šo ierīču GPS uztvērējs bieži vien nav pietiekami jaudīgs, līdz ar to var rasties problēmas.

Turklāt GPS navigācija ļoti ātri iztērē telefon un planšetdatoru resursus, tāpēc tie ātri izlādējas. Bet, ja Jūs braucat vasarā – Jūsu ierīce var stipri pārkarst, kas sabojās telefona vai planšetdatora bateriju.

Galu galā, reizēm Jūsu navigāciju var apturēt ziņojumu un zvanu plūsma, tāpēc šī izvēle nav ideāla. Ja GPS navigācija Jums vajadzīga tikai retos gadījumos – brīnišķīgi, Jums pietiks ar navigāciju telefonā vai planšetdatorā. Tomēr, ja vēlaties pastāvīgi izmantot navigāciju vai pat katru dienu – vienīgā izvēle Jums var būt sistēma.

GPS navigācija pavisam noteikti nav luksusa prece

GPS navigācijas cena nav ļoti augsta. Internetveikalā 220.lv Jūs varat pasūtīt tādu ražotāju, kā “Goclever”, “Garmin”, “TomTom”, “Prestigio”, “Pioneer” u.c. navigācijas, to cenas sāksies tikai no dažiem desmitiem eiro. Tomēr šī ierīce var ietaupīt daudz Jūsu laika un nervu, jo mēs visi zinām, ko nozīmē apmaldīties ceļā. Turklāt veikalā 220.lv pastāvīgi tiek piemērotas atlaides, izmantojot īpašus promokodus, tāpēc mēs varam Jums garantēt, ka GPS navigācija ļoti drīz Jums atmaksāsies, jo laiks ir nauda.

Pircējiem patika šis ieraksts

4.7/5
17 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?