Noderīgi padomi

Kā izvēlēties īstos apavus tuvojošajai kāzu sezonai?

Plaša izvēle sieviešu kurpēm
08 05 2020
ligava baltajas kurpes kazu diena

Kāzu sezonas sākums vairs nav aiz kalniem. Un kamēr sagatavošanās darbi pāra skaistākajai mūža dienai pamazām uzņem apgriezienus, jaatceras padomāt par itin katru detaļu, lai kāzu diena būtu neaizmirstams piedzīvojums gan topošajam laulātajam pārim, gan kāzu viesiem. Un lai arī liekas, ka galvenais kāzu aksesuārs ir līgavas kleita, nevar aizmirst arī par pieskaņotiem apaviem. 

Un kurpju izvēle nav svarīga tikai līgavai, bet arī līgavainim un svinību viesiem, tāpēc šoreiz par to, kā izvēlēties īstos apavus tuvojošajai kāzu sezonai.

Līgavai

Katrai topošajai līgavai gribas, lai kāzu diena norit skaisti un bez aizķeršanās, tomēr nav noslēpums, ka nepareizi izvēlēti apavi var sabojāt prieku pat par visskaistākajām svinībām, tāpēc lai skaistās kurpes nepieviltu, jāpatur prātā dažas vienkāršas lietas. 

Kāzu kurpes noteikti jāievalkā jau pirms lielās dienas, tas pasargās no uzberztām tulznām un neradīs arī citas neērtības, kādas mēdz radīt jauni apavi. Savukārt, lai izvēlētos īstos apavus kāzu dienai, var vadīties pēc tā, kādā stilā izvēlēta kāzu kleita, piemēram, pie princešu tipa kleitas piestāvēs augstpapēžu kurpes ar rotājumiem no kristāliņiem vai sudraba un zeltītiem elementiem. Var izvēlēties arī klasiskas augstpapēžu kurpes bez rotājumiem. Tikpat labi pie kleitas var vilkt zempapēžu apavus, piemēram baleta tipa kurpītes vai laiviņas. 

Mūsdienās, kad kāzu mode ir kļuvusi daudz brīvāka, droši pie kāzu kleitas var vilkt pat kedas, kuras tagad ražo arī speciāli kāzu svinībām. Arī krāsai apavu izvēlē nav obligāti jābūt baltai, kurpes var iegādāties tādā krāsā, kas pašai līgavai patīk, īpaši ja kāzās ir izvēlēta kāda noteikta krāsa, kas vieno visas svinības.

Iegādājoties kurpes savai kāzu dienai, līgavai galvenokārt jādomā par to, lai pašai patīk un lai būtu ērti, jo var gadīties, ka kurpēs jāpavada visa diena un vēl nakts. Labs variants ir arī tāds, ka kāzām var sagādāt divus apavu pārus - skaistas augstpapēžu kurpes kāzu oficiālajai daļai un maiņas apavus svinību daļai. 

Jāņem vērā arī svinību norises vieta, ja, piemēram, laulību ceremonija paredzēta pludmalē, augstpapēžu kurpes nebūs iederīgas, ta vietā var piemeklēt skaistas zandalītes. Tāpat, ja ceremonija paredzēta brīvā dabā, augstie papēdīši var iegrimt zemē, un tas var traucēt graciozai gaitai līdz altārim. 

Līgavainim

Arī līgavaiņu kāzu mode kļuvusi daudzveidīgāka, un tradicionālais melnais uzvalks jau sen nav līgavaiņa vienīgā izvēle. Tāpat arī vīriešu apavi pieejami dažādās krāsās, kas var lieliski papildināt noskatīto kāzu uzvalku. Un, ja kāzu tematikai un svinību norises vietai tas atbilst, var pat droši izvēlēties sportiskākus apavus. Galvenais lai pašam līgavainim būtu ērti. Tāpēc izvēloties apavus, japievērš vērība tam, lai noskatītās kurpes ne tikai labi izskatītos, bet arī būtu ērtas un nespiestu. 


Arī līgavainim nenāktu par ļaunu jaunās kurpes iestaigāt jau pirms svarīgās dienas. Vēl jāpievērš uzmanība tam, lai kurpju zole neslīdētu. Nereti svīnību vietās, deju zāles grīda mēdz būt slidena, kas var nākt par ļaunu pirmās dejas izpildē, jo sajūtas būs kā uz ledus.

Kāzu viesiem

Kāzu viesiem apavu izvēlē galvenokārt vajadzētu pieturēties pie tā, lai apavi būtu ērti un pieskaņoti kopējai kāzu tematikai un kāzu norises vietai. Parasti ielūgumos ir minēts, kur notiks kāzas - pilī vai pludmalē, un kur paredzētas kāzu svinības - restorānā vai viesu namā laukos. Attiecīgi pēc tā var vadīties, kādus apavus izvēlēties.

Savukārt, ja ielūgumā norādīta kāzu tematikas krāsa, tas var atvieglot gan apģērba, gan apavu izvēli, izvēloties šīs krāsas savā tērpa ansamblī. Ja tomēr ir kādas neskaidrības par kāzu norises vietu vai to, ko vilkt esot viesa statusā, var droši arī pajautāt jaunajam pārim vai viņu vēdējiem. 

Ja pērkat jaunas kurpes, bet negribat, lai tās tiktu uzvilktas tikai vienu reizi, un pēc tam skapī krātu putekļus, pievērsiet uzmanību tiem apavu modeļiem, kurus viegli pieskaņot dažādiem tērpiem, un kurus līdz ar to varēs vilkt arī citās reizēs. 

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.