Noderīgi padomi

5 stila padomi ikvienam vīrietim - kā nenokļūdīties jaunu apavu izvēlē?

Plaša izvēle vīriešu apaviem
07 05 2020
virietis dzinsas un brunas kurpes

Vēsturiski pieņemts uzskatīt, ka tieši sievietes ir tās, kuras apavu izvēlei piešķir lielāku nozīmi, tomēr arī vīriešiem pienāk brīdis, kad jāizvēlas jauns apavu pāris. Mūsdienu veikalu klāsts piedāvā ļoti plašu apavu izvēli, līdz ar to var rasties loģisks jautājums, kā neapjukt plašajā kurpju piedāvājumā. 

Tāpēc šoreiz piedāvajam 5 pavisam vienkāršus stila padomus ikvienam vīrietim, kas var noderēt, lai nenokļūdītos jaunu apavu izvēlē.

1. Izvēlieties apavus tikai no kvalitatīviem materiāliem

Vīrietim apavi var kalpot kā vizītkarte, tieši tāpat kā kvalitatīvs rokaspulkstenis. Ja apavi ir nekvalitatīvi vai netīri un nekopti, viss kopskats un labais iespaids būs sabojāts. 

Tieši tāpēc, izvēloties apavus, jāpievērš uzmanība to kvalitātei, īpaši ieteicams pievērst uzmanību kurpēm un zābakiem no dabīgiem materiāliem. Šādi apavi uzreiz atšķiras no sliktas kvalitātes apaviem, gan ar savu izskatu, gan arī ar kalpošanas ilgumu, pie nosacījuma, ka tie tiek rūpīgi kopti. Tāpat arī apavi no dabīgiem materiāliem pasargās kājas no svīšanas, un arī tas ir ļoti svarīgi.


Pat, ja apavi nebūs no tiem dārgākajiem, bet tie būs tīri un kopti, tas atstās labu iespaidu par Jums gan biznesa vidē, gan privātajā dzīvē. Diemžēl netīri un nekopti apavi jebkuram vīrietim liek izskatīties nevīžīgi un nestilīgi, lai arī cik dārgas būtu kurpes.


2. Katrai dzīves situācijai savi apavi

Vīriešu apavi ir ļoti daudzveidīgi un katrs, protams, var izvēlēties savai gaumei atbilstošākos, tomēr ir vērts paturēt prātā, ka apavus vajag izvēlēties arī atbilstoši katram dzīves gadījumam. Nebūtu labais tonis uz biznesa tikšanos ierasties pludmales čībās, vai uz pludmali doties formālos apavos. Vispareizāk būtu iegādāties vairākus apavu pārus, kas būtu noderīgi jebkurā dzīves situācijā gan ikdienā, gan svētkos. 

Paturiet prātā arī apavu un apģērbu saskaņošanas principus, piemēram, nevelkot zeķes kopā ar sandalēm, tā vietā labāk izvēloties mokasīna tipa apavus. Arī pie džinsām nepiestāvēs formālās kurpes, ko paredzēts vilkt pie uzvalkiem vai smokingiem. 

3. Pievērsiet uzmanību apavu krāsai

Mūsdienās krāsu daudzveidība ienākusi arī vīriešu apavu modē, ļaujot katram vīrietim izvēlēties sev tīkamāko. Bieži vien krāsu daudzveidība apavos var ļaut izteikt arī Jūsu personīgo stilu, piešķirot īpašu odziņu koptēlam, izvēloties apavus gan ikdienai, gan sportam, gan svētkiem. 

Tomēr noteikti jāpatur prātā arī klasiskie padomi, kas noderēs visdažādākajās situācijās, piemēram, ja ikdienā nēsājat jostu, vēlams apavu krāsu pieskaņot jostas krāsai, varat droši iegādāties apavus un jostu no viena ražotāja, kur iespējams piemeklēt gan vienu un to pašu krāsu, gan materiālu. Apavus var saskaņot arī kopā ar kaklasaiti vai pat zeķēm, bet vēlams, lai zeķēm būtu kāds interesants raksts, jo, piemēram, pusgarās zeķes baltā krāsā nepiestāvēs ne pie vieniem apaviem. 


Ja neesat īsti pārliecināties par to, kādas krāsas apavus izvēlēties, varat apsvērt to, pie kādas krāsas biksēm šos apavus valkāsiet, tādā gadījumā izvēlieties apavus, kas ir tādā pašā tonī kā bikses vai nedaudz tumšāki.

4. Melnām, klasiskām kurpēm jābūt ikviena vīrieša garderobē

Gluži kā ikvienai sievietei skapī jābūt mazai melnai vakarkleitai, tā arī ikvienam vīrietim skapī jāatrodas melnām klasiskām kurpēm, ko vilkt pie uzvalka vai smokinga, un kuras uzvilkt tieši svētku reizēs.