Noderīgi padomi

Kādu asinsspiediena mērītāju izvēlēties?

Plaša izvēle asinsspiediena mērītājiem
19 05 2022
arteriala spiediena monitors un tabletes uz galda

Rūpēties par savu sirds veselību – tā ir mūsu atbildība. Visvieglāk to ir darīt mājas apstākļos, regulāri novērojot un kontrolējot savu asinsspiedienu. Šim nolūkam tiek izmantotas ļoti precīzas ierīces - asinsspiediena mērītāji. Kādu izvēlēties – ļoti bieži uzdots jautājums, tiklīdz Jūs būsiet iepazinušies ar šīm ierīcēm. Tomēr, ja apsveriet dažus no galvenajiem aspektiem, Jūs viegli varēsiet pieņemt lēmumu.

Asinsspiediena mērītājs - kurš labāks?

Lai izlemtu, kādi asinsspiediena mērītāji ir visprecīzākie un vislabākie, vispirms vajadzētu apskatīt dažus no to svarīgākajiem parametriem.

Asinsspiediena mērītāja tips

Savas vienkāršības un pieņemamas cenas dēļ, šobrīd tirgū dominē elektroniskās ierīces – tieši šīs ierīces parasti izvēlas lietošanai mājās. Atkarībā no tā, uz kuras vietas asinsspiediena mērītājs tiks uzlikts un piestiprināms, izšķir divus dažādus veidus:

  • Asinsspiediena mērītājs uz apakšdelma. Šāda tipa ierīces ir iecienītas pieņemamas cenas un kompakta izmēra dēļ. Tās ir ārkārtīgi ērti ņemt līdzi ceļojumos. Tomēr, lai sasniegtu precīzus rezultātus, mērīšanas laikā ir nepieciešams turēt roku krūšu līmenī – pretējā gadījumā šāds asinsspiediena mērījums kļūst bezjēdzīgs. Tieši tāpēc šīs ierīces nav ieteicams lietot vecāka gadu gājuma cilvēkiem.

sieviete mera asinsspiedienu ar tonometru


  • Asinsspiediena mērītāji uz augšdelma. Nedaudz lielāki un dārgāki šāda veida mērītāji tiek uzskatīti par vieniem no ērtākajiem mājas apstākļos. Diezgan precīzi rezultāti ir daudz vieglāk saprotami, bet pašas ierīces var pārsteigt ar citām ļoti dažādām funkcijām.

virietis mera asinsspiedienu ar augsdelma asinsspiediena meritaju


Asinsspiediena mērītāja manšetes platums

Izvēloties tonometru, pārliecinieties, lai apakšdelma asinsspiediena mērītāja aproce vai augšdelma asinsspiediena mērītāja manšete pilnībā pārklāj Jūsu roku. Kurš manšetes variants derēs tieši Jums, atkarīgs no tā, kāda vecuma cilvēks izmantos šo ierīci, un kāds ir lietotāja rokas apkārtmērs. 

Universāls manšetes izmērs ir 22-42 cm. Turklāt, daudzas šādas aproces un manšetes ir regulējamas un var piedāvāt diezgan plašu izmēru klāstu, līdz ar to noteikti spēsiet atrast modeli, kas derēs ikvienam.

Vienkārša vadība

Pārliecinieties, lai jauno ierīci būtu ērti lietot, un iegūtie rezultāti – viegli saprotami visiem lietotājiem. Bieži vien, lai ieslēgtu šīs ierīces, pietiek tikai ar vienu pogu, un spiešanas rezultātus skaidri atspoguļo pietiekami liels displejs. Šādi modeļi ir īpaši piemēroti vecākiem cilvēkiem – tad viņi bez Jūsu palīdzības viegli redzēs sava asinsspiediena mērījumus.

sieviete parbauda tonometra radijumus

Papildu funkcijas

Meklējot modernākus asinsspiediena mērītājus, Jums būs no kā izvēlēties. Pašlaik tirgū ir iespējams atrast ierīces, kas atbalsta Wi-Fi, Bluetooth savienojumus, ka arī citus modeļus, kas piedāvā vairākas dažādas funkcijas. Taču paturiet prātā, ka ierīces gala cena būs atkarīga no tās funkcionalitātes, tāpēc mēs iesakām novērtēt, kādas iespējas Jums patiešām būs vajadzīgas! 

Īpaši atzinīgi ir jānovērtē vidējā rādītāja aprēķins, kas ļaus Jums saprast, kā dienas vai vairāku dienu gaitā mainās Jūsu asinsspiediens. Daudzas no šīm ierīcēm var saglabāt vairāku dienu radījumus vai pat vairāku dažādu lietotāju datus, un tādējādi palīdzēt labāk izanalizēt pieejamos rezultātus.

Barošanas tips

Šīs ierīces mēdz būt ar parastām vai uzlādējamām baterijām, un dažām ir īpašs adapteris, kas tiek ievietots elektrotīkla kontaktligzdā. Kurš no variantiem būs ērtākais, ir atkarīgs tikai no Jūsu personīgajām vajadzībām. Tomēr, izvēloties tonometru, ir lietderīgi ņemt vērā komplektāciju un pārliecināties, vai nav vajadzīgas papildu baterijas. Ja vēlaties uzlādēt asinsspiediena mērītāju pēc iespējas retāk, meklējiet ierīci ar automātiskās izslēgšanās funkciju – tas krasi ietaupīs akumulatora enerģiju.

Labākie asinsspiediena mērītāji

Systo Monitor 100

Kompaktais Systo Monitor 100 ļaus veikt mērījumus jebkurā atrašanās vietā. Lai mērījumu rezultāti būtu ticami, tā monitoram ir integrēts kustību sensors, uz LCD ekrāna tiek attēlots sistoliskais un diastoliskais asinsspiediens, kā arī pulss. Mērīšanas laikā aritmijas indikators identificē neregulāru sirdsdarbību un signalizē visus iespējamos sirdsdarbības traucējumus. 

Ņemot vērā pēdējos 3 mērījumu rezultātus, ierīce automātiski aprēķina vidējo rezultātu. Manšetes izmērs 13.5 – 21.5 cm. Aprīkota ar automātisko ieslēgšanās un izslēgšanās funkciju, tādējādi taupot enerģiju.

Beurer BM54

Pilnībā automatizēties Beurer BM54 ir ne tikai funkcionāla, bet arī ļoti moderna ierīce. Iespējams, ērtākā ierīce tirgū, kas, izmantojot Bluetooth savienojumu, datus nekavējoties pārsūta uz viedtālruni. Aprīkota ar XXL viegli lasāmu ekrānu, 60 divu lietotāju atmiņu, signālu, kas palīdzēs kontrolēt kļūdas, elementu maiņas indikatoru. Manšetes lielums 22-44 cm. Veic automātisku vidējā 7 rīta un vakara mērījuma aprēķinu.

Omron M3 Comfort

Augstākās klases ierīce Omron M3 Comfort ar Intellisense ™ piepūšanas tehnoloģiju un jauno ''Intelli Wrap'' manšetes piedurkni, kas ļoti labi pieguļ rokai, tādējādi garantējot precīzus mērījumu rezultātus pat tad, ja manšetes piedurkne uzlikta nepareizi. Manšetes lielums 22-42 cm. Aprīkota ar ķermeņa kustības indikatoru, hipertensijas indikatoru, 60 divu lietotāju atmiņu, neregulāra pulsa indikatoru. Šī ir klīniski pierādīta un atzīta ierīce ar uzticamu un precīzu sertifikāciju, ko saviem produktiem piemēro veselības organizācijas.

iHealt Track KN-550BT

Mūsdienīgā ierīce iHealt Track KN-550BT ar bezvadu Bluetooth savienojumu nodrošina, ka visus nolasītos datus iespējams sinhronizēt ar viedierīci vai planšeti lietotnē iHealt un uzglabāt atmiņā, tādējādi mērījumu vēsture pieejama automātiski un mērījumi nav katru reizi jāpieraksta uz papīra. Aprīkota ar ļoti vienkāršu vadību - 2 taustiņiem un krāsainu displeju, kas identificē spiediena un hipertensijas līmeni. Uz manšetes ir paskaidrojoši zīmējumi, kas palīdzēs to uzlikt pareizā virzienā.

Šos un citus asinsspiediena mērītājus varat iegādāties interneta veikalā 220.lv!

Kā pareizi izmērīt asinsspiedienu?

Lai asinsspiediena mērījumi būtu pēc iespējas precīzāki, ir svarīgi ne tikai iegādāties kvalitatīvu ierīci, bet arī pareizi veikt šo procesu. Visu pareizi izdarīt Jums palīdzēs sekojoši padomi:

sieviete mera asinsspiedienu ar tonometru

  • 5 minūtes pirms mērīšanas mēģiniet pilnībā atslābināties un esiet pēc iespējas mierīgāki.
  • Pusstundu pirms mērīšanas nelietojiet alkoholu, kafiju vai tēju, un stundu pirms tam – nepārēdieties. Šo darbību dēļ, iegūtie rezultāti var būt neprecīzi.
  • Apsēdieties pēc iespējas ērtāk. Sēdiet pēc iespējas taisnāk un atbalstiet plecus pret krēsla atzveltni.
  • Mērīšanai izmantojiet kreiso roku – ja vien Jūsu ārsts nav norādījis savādāk. Nolieciet to uz galda.
  • Novietojiet manšeti virs elkoņa locītavas (apmēram sirds līmenī), tieši uz ādas, bet nesavelciet to pārāk stipri. Starp manšetes virsmu un roku vajadzētu viegli ievietot divus pirkstus. Atstarpe ir jāizmanto arī lietojot apakšdelma mērītāju.
  • Asinsspiediena mērītāja ieslēgšana. Parasti pietiek ar vienu klikšķi, tomēr precīzi norādījumi ir iekļauti katra modeļa lietošanas instrukcijā.
  • Sirdsdarbības mērīšanas laikā nerunājiet un nekustieties.
  • Precizitātes labad, pēc 2-3 minūtēm ir ieteicams atkārtot visas šīs darbības, lai varētu noteikt abu mērījumu vidējo vērtību.

Izvēloties pareizo asinsspiediena mērītāju un veicot mērīšanas procedūru uzmanīgi, Jūs varēsiet noteikt precīzus rezultātus. Šīs ierīces iegādei nav nepieciešamas ievērojamas investīcijas – labs asinsspiediena mērītājs ir nepieciešams ikvienam, kas rūpējas par savu un savu tuvinieku veselību. Labākais asisnsspiediena mērītājs ir jāizvēlas atkarībā no Jūsu vēlmēm un vajadzībām.

Pircējiem patika šis ieraksts

4.3/5
38 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?