Noderīgi padomi

Izvēlne

Kā izvēlēties bērnu gultas veļu?

Izvēlēties bērnu gultas veļu
26 07 2018
gultas vela berniem kam pievērst uzmanību

Salds un kvalitatīvs bērnu miegs ir viena no vecāku lielākajām vēlmēm un vissarežģītākajām dilemmām. Papildus istabas videi bērna gulta un gultas piederumi ietekmē arī bērna spēju ātri aizmigt un labi gulēt. Bērniem ir pieejams ļoti plašs gultasveļas klāsts, tāpēc, lai nepazustu piedāvājumu pārpilnībā, ir trīs galvenie kritēriji, kas palīdzēs izvēlēties bērniem piemērotāko gultasveļu: Materiāls, Izmērs un Krāsa.


Pievērsiet uzmanību gultas veļas materiālam

Lielākoties mazuļu gultas veļa ir izgatavota no videi draudzīgiem materiāliem, labi elpojoša, absorbē mitrumu un novērš svīšanu. Pārvalka audumam jābūt izgatavotam no kokvilnas, lai nodrošinātu gaisa caurlaidību un ādas komfortu. Tas ir svarīgi, jo pirmajā mazuļa dzīves gadā gultasvieta ir viena no svarīgākajām lietām, jo mazulis lielāko dienas daļu pavada gultiņā, tāpēc viņam ir svarīgi kvalitatīvi atpūsties un no jauna baudīt dzīvi.

Bērnu gultas piederumiem kvalitātes prasības ir daudz augstākas nekā parasti. Bērnu gultas veļa bieži ir šūta no ekoloģiskas organiskas kokvilnas vai dabīgiem antialerģiskiem audumiem. Aukstā sezonā gultas veļu var izgatavot arī no vilnas, kas novērš mazuļa pārkaršanu, vienlaikus palīdzot uzturēt nepieciešamo temperatūru, kā arī nodrošina labu gaisa caurlaidību un novērš mitruma uzkrāšanos. Kas ir ļoti svarīgi pirmajā mazuļa dzīves gadā. Pērkot gultas veļu zīdaiņiem un pirmsskolas vecuma bērniem, ir vērts izvēlēties praktiskākus variantus. Ieteicams izvēlēties īpašu matraci vai ūdensnecaurlaidīgu paklāju, kas aizsargā gultiņu no mitruma. 

Vecākiem bērniem var izvēlēties gultas veļu, kas izgatavota no kokvilnas, lina vai kvalitatīva satīna. Šāda gultas veļa ir lieliski mazgājama un ir viegli kopjama, tomēr jāņem vērā, ka izgatavota no lina gultas veļa jāmazgā zemākā temperatūrā, jo šim materiālam ir tendence nedaudz sarauties.


Populārākie bērnu gultas veļas izmēri

Bieži vien gultas veļas komplektu lielums un izmērs ir atkarīgs no bērnu gultiņas lieluma. Standarta zīdaiņu gultiņa 140x70 cm vai 120x60 cm, tāpēc sega, spilvens un palags ir jāsakrīt. Palagam jābūt lielākam par gultiņas matraci, jo palaga malas vajag ielocīt un tam jāpārklāj. Pārvalku lielumam jāatbilst segas un spilvena izmēram. Bērniem ieteicams izvēlēties pārvalkus ar atloku vai rāvējslēdzēju, jo, ja tie ir aizpogājami, mazi bērni var nejauši nolauzt pogu un mēģināt to norīt. Drošības apsvērumu dēļ ieteicams izvairīties no stiprinājumiem uz pārvalkiem.

Gultas veļas krāsu nozīme bērna miega kvalitātē

Ieteicams gultas veļu zīdaiņiem izvēlēties pasteļkrāsās, jo spilgtāka tā ir, jo modrāks un aktīvāks ir mazulis, kas var apgrūtināt mazuļa nomierināšanos un aizmigšanu. Paaugoties lielākiem, bērni jau izsaka savas vēlmes un priekšlikumus, tāpēc viņi bieži izvēlas gultas pārklājus ar iemīļotajiem multfilmas varoņiem. Gan zēni, gan meitenes noteikti atradīs sev vispiemērotāko variantu un jutīsies droši guļot savā gultiņā, jo šāda gultasveļa palīdzēs nomierināties un mierīgi aizmigt.

Vecākiem bērniem mēs iesakām izvēlēties tagad populāro 3D gultas veļu, kas dod 3D efektu un pastāvīgi mainās, skatoties no cita leņķa. Tā ir lieliska izvēle tiem, kuri ir noguruši no tradicionālajiem audumiem. 3D gultas veļa aizrauj daudzus ar savām košajām krāsām un ļoti pārdomāto dizainu. Skaists gultas veļa pārvalks vai gultas veļas komplekts bērniem, var kļūt par lielisku dāvanu jebkuram gadījumam.


Interneta veikals 220.lv piedāvā plašu gultas veļas klāstu bērniem, tāpēc noteikti varēsiet izvēlēties gultas veļu vai gultas piederumus savam mazulim internetā, neizejot no mājām. Šeit atradīsiet izdevīgus piedāvājumus un lieliskas cenas, kā arī varēsiet izvēlēties sev ērtāko apmaksas un piegādes veidu.

Piezīme, pērkot bērnu gultas veļu:

 1. Izvēloties bērnu gultas veļu, ir svarīgi pievērst uzmanību materiālam, izmēram un krāsai.
 2. Ieteicams, lai zīdaiņa gultas veļa būtu izgatavota no dabīgiem materiāliem, ar antialerģiskām īpašībām, piemēram, organiskā kokvilna vai vilna.
 3. Pirmsskolas vecuma bērniem ieteicams iegādāties matraci, kas pasargās gultu no mitruma.
 4. Vislabāk ir izvēlēties bērnu gultas veļu, kas izgatavota no kokvilnas, lina vai satīna. Šādam materiālam ir lieliska gaisa caurlaidība, un jūsu bērnam tajā būs komforti gulēt.
 5. Standarta bērnu gultas veļa ir 140 * 70 vai 60 * 120.
 6. Ieteicams izvēlēties pārvalkus ar ielokiem vai rāvējslēdzējiem, lai izvairītos no neērtībām vai briesmām, ka bērns var aizrīties ar mazām lietām, piem., pogu.
 7. Mazākiem bērniem izvēlieties pasteļkrāsas, jo spilgtas krāsas aktivizē un tonizē.
 8. Gados vecākiem bērniem ļaujiet pašiem izvēlēties gultas veļu, tas ne tikai būs jautri, bet arī būs lieliska motivācija iet gulēt bez strīdiem.
 9. Nebaidieties izmēģināt jauninājumus un izvēlēties 3D gultas veļu.

  Kā jūs novērtējat šo ierakstu?