Noderīgi padomi

Kā izvēlēties dīvāna krāsu?

Izvēlēties dīvānu
15 05 2018
divana krasas izvele

Piemērota dīvāna izvēle

Dīvāns – viens no trīs galvenajiem mēbeļu kapitālieguldījumiem mājās, tāpēc tas jāizvēlas īpaši uzmanīgi. Tāpat kā citi lieli mēbeļu pirkumi, jauns dīvāns būs ar Jums ilgus gadus. Krēsls vai dīvāns – nosaukumam nav nozīmes.  Šī lielā un (cerams) ērtā mēbele viesistabā būtiski ietekmē pārējo istabas mēbeļu krāsu.

Kā izvēlēties piemērotu dīvāna krāsu: ar ko sākt?

Ja Jūs veidojat interjeru no nulles, dīvānu var izvēlēties vispirms, lai pēc tam pieskaņotu visu pārējo.

Lai istabā radītu īpašu atmosfēru, dīvāna paraugu var apvilkt ar efektīvu audumu vai pārklāt ar spilgtu katūnu. Tas ir istabas galvenais akcents.

Ja Jūs izvēlaties dīvānu jau iekārtotā istabā vai vēlaties dīvānu likt otrajā plānā, tad krāsas izvēle būs ļoti svarīga. Lai izvēlētos Jūsu istabā esošajai krāsu paletei pieskaņotu dīvānu, jānosaka tā loma: sekundāra vai galvenā.

Daži dizaineri dod priekšroku tiem dīvāniem, kas saskan ar sienu krāsu, lai atbilstoši saskaņotu istabu un to vizuāli paplašinātu. Tāda radoša pieeja harmonizē krāsu gammu. Ja Jūs pērkat dīvānu sienu krāsā, tad vēlāk būs grūtāk pārkrāsot sienas citā krāsā. Pareizāks risinājums būs dīvāna izvēle, kas papildina istabas noformējumu, kurš nebūs uzmanības centrā un nesaplūdīs ar sienu krāsu. Tāpēc populāra ir neitrāla krāsa.

Gaišs vai tumšs?

Tiklīdz Jūs noskaidrosiet, kāda loma būs Jūsu dīvānam – galvenā vai sekundārā, jāizvēlas starp gaišu un tumšu toni.  Izvēloties krāsu, liela nozīme ir grīdas krāsai. Izvēloties dīvānu, uzmanība jāpievērš grīdas veidam: koka klājums vai paklājs.

Dīvāni parasti ir diezgan milzīgi un apvilkti ar audumu, kas absorbē gaismu, tāpēc tie var būtiski aptumšot istabu.  Izvēloties dīvāna krāsu, es izmantoju šādu triku: ņemu palagu vai segu tādā pašā krāsā un piemēru dīvānam. Tā Jūs sapratīsiet, kā izskatīsies krāsa, vai dīvāns istabai būs pārāk tumšs vai pārāk gaišs.

Ja uz tumšas grīdas noliek tumšu dīvānu, tas var saplūst ar istabu. Ja Jūs vēlaties likt tumšu dīvānu uz tumšas grīdas, tas jāpadara pamanāmāks. Tumšs dīvāns ar metāla kājiņām vai gaiša koka kājiņām var vizuālu paplašināt telpu starp dīvānu un grīdu. Gaišāks paklājiņš var sadalīt tumšās krāsas un izcelt dīvānu. Gaiša koka žurnālgaldiņš vai metāla krāsā arī palīdzēs iezīmēt robežas starp dīvānu un grīdu.


Gaišiem dīvāniem ir savas problēmas. To vislielākā problēma ir traipu veidošanās un nodilums. Pirms izvēlaties baltu vai gaišu dīvānu, padomājiet, kā šī istaba šobrīd tiek izmantota, un par to, kā tiks izmantota pēc tam. Vajadzētu vēlreiz apsvērt, ja Jūsu suns, tāpat kā mans, uzskata, ka dīvāns ir tikai vēl viens liels paklājs.

Ja dīvānā sēdēs bērni un dzīvnieki, bet Jūs vienalga sapņojat par gaišu dīvānu, tam var uzklāt pārklāju, kuru pēc tam var izmazgāt.

TOP piedāvājumi: Dīvāni


Viss, kas jāzina par dīvāna krāsu

Tiklīdz Jūs būsiet noskaidrojis Jūsu jaunā dīvāna toni – gaišu vai tumšu, jāizvēlas krāsa. Ja Jūs nestrādājat ar dīvāna demonstrējamo paraugu, tad, visticamāk, Jums derēs neitrāla krāsa. Ar neitrālas krāsas dīvānu istabas dekorēšana kļūst vienkāršāka, tāds dīvāns vienmēr būs aktuāls Jūsu dizaina izmaiņu gadījumā.

Pie neitrālajiem dīvāna toņiem pieskaitāms bēšais, pelēkais, pelēkbrūnais un krēmkrāsas. Matēts bēšas krāsas audums starp pārējām krāsām var izskatīties bēdīgi, bet reljefa bēšas krāsas audums ar vienkrāsas ielāsmojumiem var to atdzīvināt, nepievienojot citas krāsas. Dīvāns pelēkā tonī var variēties no zaļganas krāsas līdz slapja asfalta krāsai. Pelēka krāsas var piešķirt stilam oriģinalitāti, komfortu, vēsumu vai možumu.

Dīvāna neitrālās krāsas var neuzkrītoši papildināt istabas noformējumu, tostarp saglabājot stilu un pievilcību.

Jūsu telpā lieliski var iederēties dīvāns absolūti jebkādā krāsā, ja Jūs tam ņemsiet vērā izvēlēto krāsu gammu. Bet tas nozīmē, ka aksesuāri vai zīmējumi Jums jāizvēlas pieskaņoti Jūsu dīvānam, kas palīdzēs ieturēt istabas stilu vienā krāsu gammā. Dīvāns ir liels auduma gabals vai krāsu akcents istabā, kura zīmējums un krāsa jāpapildina, lai interjerā saglabātos līdzsvars.

Dizainera slepenais padoms dīvāna izvēlē

Pērkot jaunu dīvānu, nav obligāti jāpērk divvietīgais dīvāniņš tādā pašā krāsā. Universālāks stila parametrs – ar mīkstu audumu apvilkti krēsli, lai papildinātu Jūsu dīvānu. Krēsliem nav precīzi jāsakrīt ar dīvānu, tie var iederēties dīvāna krāsu gammā, izmantojot zīmējumu vai tekstūru. Izvēloties krēslu komplektu piemērotas krāsas divvietīgā dīvāniņa vietā, Jūs tādējādi iegūstas vēl lielākas priekšrocības, pievienojot krāsas krāsu gammā un ieviešot jaunus mēbeļu izkārtojuma variantus.  

Neaizmirstiet par spilgtu akcentu – spilveni un pārklāji kā pēdējie vilcieni istabas noformējumam. Tādi spilgti laukumi piešķirs Jūsu viesistabai gatavu izskatu.