Noderīgi padomi

Kā izvēlēties elektrisko tējkannu?

Izvēlēties elektrisko tējkannu
26 07 2018
elektriskais tekanna lieki terini vai investicija

Daži cilvēki paliek uzticami tradicionālajam ūdens vārīšanas veidam uz plīts. Taču arvien vairāk cilvēku, pateicoties iespējai ātri un ērti sagatavot karsto dzērienu, nolemj iegādāties elektriskās tējkannas.

Taču pirms pirkšanas būtu jānoskaidro, kādiem parametriem un elementiem jāpievērš uzmanība, lai jaunās ierīces iegāde būtu noderīga un lietderīga.

Kam pievērst uzmanību?

Pirms sākat meklēt un analizēt ražotāju piedāvājumus, atbildiet sev uz dažiem galvenajiem jautājumiem, kas ir saistīti ar tējkannas lietošanu:

  • cik bieži tiks lietota tējkanna?
  • no cik personām sastāv jūsu ģimene?
  • Kāda sadzīves tehnika tika izmantota līdz šim?

Tilpums

Tas ir galvenais tējkannas parametrs, kas ietekmē ikdienas ierīces lietošanu. Izvēloties tvertni, jāņem vērā ģimenes locekļu skaits, lai vēlme kopīgi jauki iedzert karstu kafiju vai tēju neradītu jebkādas problēmas. Tiek pieņemts, ka vienā kafijas/tējas tasītē tilpst aptuveni 250 ml.

Tas nozīmē, ka vārot ūdeni 1 l tilpuma tējkannā, varēsiet pagatavot 4 tasītes karstā dzēriena (tējas, kafijas). Ja ģimene sastāv no vairāk nekā četrām personām, būtu jāizvēlas lielāka tilpuma ierīce (lielākais iespējamais tilpums ir 2,3 l). Ja tējkanna atradīsies neprecētas personas vai pāra dzīvoklī, nav nepieciešamības iegādāties lielāku par 0,5 litrus tilpuma ierīci.

Katrā tējkannā ir arī ražotāja paredzētais minimālais ūdens daudzums, kas jāielej tējkannā pirms tās ieslēgšanas. Parasti tas ir puse no ierīces tilpuma.

Mazāka tilpuma ierīces izvēle saistāma ar zemāku cenu (lai gan ne vienmēr), īsāku ūdens vārīšanas laiku un līdz ar to arī ar mazāku elektroenerģijas patēriņu. Lūk, kāpēc ir svarīgi pielāgot tējkannas lielumu personīgām vajadzībām.

Sildelementa tips

Tieši sildelements ir atbildīgs par ūdens uzsildīšanu un tā uzvārīšanu. Ražotāji tējkannās izmantot divus dažādus sildelementu tipus, taču jebkurā gadījumā konstrukcijā ir norādīts minimālais ieteicamais ielejamā ūdens daudzums, kas pasargā sildelementu pret pārkarsēšanu. Sildelementi iedalās:

  • spirālveida sildelements – minimālais ūdens daudzums ir lielāks (parasti no 0,4 l). Galvenais šī sildelementa trūkums – ātrāk rodas kaļķa nogulsnes, kas saīsina sildelementa darba mūžu. No otras puses, šāda tipa tējkannas ir lētākas un tām ir augstāka darbības kultūra (darbojas klusāk)
  • plākšņu tipa sildelements – tas ir plašu popularitāti iemantojušais risinājums, kas aizstāja spirlāveida sildelementus. Minimālais ūdens daudzums ir ievērojami mazāks, parasti pietiek tikai ar 0,1 l. Pateicoties daļējai vai pilnīgai sildītāja pārklāšanai, uz tās virsmas neuzkrājas kaļķa nogulsnes (vai arī rodas ļoti daudzums). Šāda tējkannas un kaļķa nogulšņu tīrīšana ir ievērojami vieglāka.

Populārākās tējkannas


Sildītāja/tējkannas jauda

Ņemot vērā izmantojamā sildelementa tipu, tējkanna var būt:

  • no 200 līdz 2200 W – ja sildelements ir spirālveida
  • no 600 līdz 3100 W – ja sildelements ir plākšņu tipa

Saistībā ar mazāku plākšņu tipa sildelementa siltuma izkliedes virsmu tējkannas jauda ir lielāka nekā analoģiskai tāda paša tilpuma tējkannai. Lielāka tējkannas jauda saistāma ar ātrāk uzvārāmu ūdeni, rezultātā arī ar lielāku elektroenerģijas patēriņu. Dažkārt vārīšanas laika atšķirības ir nenozīmīgas, taču rēķins par elektroenerģijas patēriņu var atšķirties ievērojami.

Korpuss

Veikalu un ražotāju piedāvājumos var atrast tējkannas, kas ražotas no:

  • plastmasas – tās ir daudz vieglākas par metāla korpusiem, parasti arī lētākas. Turklāt, plastmasa nesasilst tik stipri kā metāls. Taču trūkumi, kas ir nepieņemami lielākajai daļai tējkannu īpašnieku, ir sliktais un nesimpātiskais izskats, kas neiederas mūsdienīgos interjeros, kā arī plastmasas piegarša un smarža.


  • nerūsējošā tērauda – tie ir smagāki, bet izceļas ar mūsdienīgu izskatu. Lielākā daļa to ir aprīkoti ar siltumizolāciju, kas pasargā tējkannas korpusu pret sakaršanu un palīdz ilgstoši saglabāt ūdens siltumu.