Noderīgi padomi

Kā izvēlēties gultas restes?

Plaša izvēle gultas restēm
01 04 2020
gultas restes no koka divgulamajai gultai

Gultām, kurām nav pamata, ir nepieciešamas īpašas restes. Tām, salīdzinājumā ar parasto pamatu, ir vairākas priekšrocības. Gultas restes atvieglo matrača "elpošanu" un nodrošina labāku gaisa cirkulāciju. Tās garantē augstāku higiēnas līmeni, novērš alergēnu uzkrāšanos, nodrošina vēl labāku miega kvalitāti un ilgāku matrača kalpošanas laiku. Tomēr visas šīs priekšrocības varēs izbaudīt tikai tad, ja Jūs izvēlēsieties pareizas gultas restes – pirms lēmuma pieņemšanas, apsveriet dažus būtiskus aspektus.

Restu izmērs

Ļoti svarīgi, lai restes derētu Jūsu gultai – lai Jūs varētu tās viegli ievietot rāmī, izstrādājumam jābūt dažus centimetrus īsākam un šaurākam. Gultas restes tiek ražotas, ņemot vērā šīs prasības, tomēr šim aspektam nebūs jāpievērš liela uzmanība. Visbiežāk konkrētu restu aprakstā šī informācija ir pievienota, kādam gultas izmēram tās ir paredzētas. Tāpēc ir pietiekami zināt šīs mēbeles izmērus, un Jūs varēsiet pieņemt lēmumu, pamatojoties uz to.

Lameļu skaits

Lameles ir galvenais elements gultas restu uzbūvē. Tās ir - īpaši dēļi, kas apvieno restu konstrukciju. Izvēloties vispiemērotāko produktu, vispirms ir jāpievērš uzmanība to skaitam – jo vairāk būs lameļu, jo lielāka būs restu izturība. Divguļamās gultas lameļu skaitam ir jābūt vismaz 28 vienībām.


Pievērsiet uzmanību arī atstarpēm starp lamelēm. Optimāls variants – 3-4 centimetri. Lielākas spraugas var paātrināt matrača deformāciju, tajā pašā laikā, dēļ mazām atstarpēm gaisa cirkulācija tiks ievērojami samazināta, un restes nekalpos Jums tik labi, kā varētu.

Restu materiāls

Mūsdienās tirgū dominē koka gultas restes. Ne velti šāda veida preces pircējus ļoti piesaista: šāda restes ir samērā lētas un tās garantē maksimālu matrača ventilāciju. Tādējādi tiek nodrošināta augstas klases higiēna un tiek novērsta putekļu ērcīšu uzkrāšanās. Reizēm gultas restes tiek izgatavotas arī no īpašiem plastmasas moduļiem: šādiem izstrādājumiem ir ilgāks kalpošanas laiks un tie lieliski pielāgojas ķermeņa formai, taču tie prasa arī daudz lielākus ieguldījumus.

Gultas restu mehānisms

Atkarībā no konkrētās gultas, ir iespējams izvēlēties paceļamās restes. Daudziem šādiem izstrādājumiem ir arī gultas kastes apakša, nodrošinot restu vieglu uzstādīšanu uz mēbelēm, kurām ir papildu uzglabāšanas vietas dažādiem priekšmetiem. Ir pieejamas arī regulējamas restes. Šādi izstrādājumi ļauj piepacelt galvas vai kāju zonu, tādējādi gulta ar matraci tiek pielāgota sēdus stāvoklim. Šādas restes parasti ir pieejamas vienvietīgām gultām.

{$product_list}

Maksimālā slodze

Šis aspekts ir svarīgs ne tikai tiem, kuriem ir kāds liekais svars, bet arī tiem, kuriem patīk gulēt kopā ar visu ģimeni. Katrām restēm ir norādīta maksimālā slodze – ja nedēļas nogalēs ļaujat saviem bērniem gulēt vienā gultā ar Jums, tad noteikti meklējiet gultas restes ar lielāku maksimālo slodzi. Lūdzu, ņemiet vērā arī to, ka uz restēm parasti tiek norādīts vienas personas maksimālā slodze: ja Jūs tās izmantosiet divvietīgai gultai, šis skaitlis ir jāreizina ar divi.

Apsverot visus šos kritērijus un pievēršot uzmanību svarīgākām niansēm, gultas restu izvēle neprasīs daudz Jūsu pūļu. Galvenais ir izvēlēties pareizo izmēru un pietiekamu lameļu skaitu, un viss pārējais ir atkarīgs tikai no Jūsu personīgajām vajadzībām.

Pircējiem patika šis ieraksts

4.9/5
7 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.